Jocuri in clasa

DeletedUser9859

Guest
Mda... toti se lauda ca se bat,injura,arunca etc. da' n-am vazut unu' sa zica ca a reusit sa rezolve un ex. greu,ca progreseaza la matematica,sau alte "nimicuri" de care aveti mai incolo "nevoie". :|

De ce vrei sa mintim?

ON:

Pai daca e topic cu jocuri din clasa dc sa vb de altceva?
 

DeletedUser

Guest
va dau eu o idee
-lupte cu cornuri pentru clase sau hol
instructiuni
-luati cornuri multe(cam 2 de persoana)
-daca e clasa ,,pe baricade''(cu banci si ghiozdane)
-pe hol folositi ghiozdane
-aruncati intai cu cornurile prajite si pe urma cu alea mai moi
-in caz de urgenta aruncati cu lapte

-pentru clasa puneti fetele sa pazeasca munitia
-pentru hol stati intinsi(ghiozdanele sunt scunde)

-provocati clasele mai mari la lupta,aia mici sunt neajutorati
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
va dau eu o idee
-lupte cu cornuri pentru clase sau hol
instructiuni
-luati cornuri multe(cam 2 de persoana)
-daca e clasa ,,pe baricade''(cu banci si ghiozdane)
-pe hol folositi ghiozdane
-aruncati intai cu cornurile prajite si pe urma cu alea mai moi
-in caz de urgenta aruncati cu lapte

-pentru clasa puneti fetele sa pazeasca munitia
-pentru hol stati intinsi(ghiozdanele sunt scunde)

-provocati clasele mai mari la lupta,aia mici sunt neajutorati

ma tu chiar esti asa nesimtit sa pui fetele sa iti dea munitie?ce le e greu sa arunce ele si noi sa le dam munitie?:)
ON: pai poker,makaua sau macaua nu stiu cum se scrie,razboi etc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Am o profesoara de istorie care nu face aproape nimi la ora...Intr-o zi l-a vazut pe un coleg cu prastia si a vrut sa i-o ia ,dar el a impinso si a injurat-o de mama gen" F*M,M*,S*,,,,intelegeti voi,,,,si a ridicat pumnul la ea dar nu a lovit-o,i-a zis zbarcita si multe altele.Iar profa cica ne zice la diriga.Dar diriga e in Suedia:))Apoi ia telefonul in mama si zice baiatul ala: "Ce faceti?Jucati fifa ?"Toata clasa am fost pe jos de ras,apoi a dat cu perina si a nimerito drept in fata ....Eram mort de ras:)))

Cu siguranta unii nu ma cred dar nu va mint...Clasa mea e dezastru.
 

DeletedUser

Guest
ma tu chiar esti asa nesimtit sa pui fetele sa iti dea munitie?ce le e greu sa arunce ele si noi sa le dam munitie?:)
ON: pai poker,makaua sau macaua nu stiu cum se scrie,razboi etc.

asa e pe la noi
la noi iti iei un corn in cap cand ti-e lumea mai draga

si puteti incerca si ceva mai calm:Poker(la noi e pe dulciuri),macao sau poti sa te joci pe psp
 

DeletedUser12402

Guest
Faceti zaruri din creta:)Si jucati pe bani:)
Noi chiar asta facem:)
 

DeletedUser

Guest
Cand mergem la sport:
Intram inaintea fetelor in vestiarul lor, deschidem geamurile si le asteptam. Cand intra, le speriem si fugim. Dupa care, cand se schimba, iesim si aruncam cu cornuri pe geamurile deschise.
Sau: in pauza, cand ies unii afara, un coleg inchide usa si pune vreo 2 scaune rezemate de ea. Si aia cand se intorc, le cad scaunele pe picioare.
Batai cu cornuri mai facem, dar fetele ne parasc la diriga orice am face, si odata diriga i-a pus pe aia care se batea sa manance fiecare cate un corn. Si nu a inceput ora pana nu au terminat aia :D
 

DeletedUser

Guest
jocuri in clasa....hmmm...baza,table,poker,remi,zaruri:)) cam asta joaca clasa mea in pauze:))
 

DeletedUser

Guest
noi jucam in clasa bombele
baieti mici se urca in spatele celor mari si se ciocnesc si care cade pierde
poate sa fie jucat si pe echipe
 

DeletedUser

Guest
va dau eu o idee
-lupte cu cornuri pentru clase sau hol
instructiuni
-luati cornuri multe(cam 2 de persoana)
-daca e clasa ,,pe baricade''(cu banci si ghiozdane)
-pe hol folositi ghiozdane
-aruncati intai cu cornurile prajite si pe urma cu alea mai moi
-in caz de urgenta aruncati cu lapte

-pentru clasa puneti fetele sa pazeasca munitia
-pentru hol stati intinsi(ghiozdanele sunt scunde)

-provocati clasele mai mari la lupta,aia mici sunt neajutorati
noi facem asta in fiecare luni sau vineri
 

DeletedUser

Guest
multi copii pe aici nu?in loc sa faceti ceva bun la scoala daca tot va pierdeti timpu in ea,ceva educativ,stiu eu,sa invatati sa dobanditi si voi ceva din ea,voi va laudati cat de(scuzati-mi expresia)prosti sunteti..d'asta tara asta se duce la 'draq',prea multi infumurati cu idoli gen Gigi Becali care cred ca daca sunt smecheri vor avea bani/masini/femei pe viitor,sunteti LAME
 

DeletedUser

Guest
Cand mergem la sport:
Intram inaintea fetelor in vestiarul lor, deschidem geamurile si le asteptam. Cand intra, le speriem si fugim. Dupa care, cand se schimba, iesim si aruncam cu cornuri pe geamurile deschise.
Sau: in pauza, cand ies unii afara, un coleg inchide usa si pune vreo 2 scaune rezemate de ea. Si aia cand se intorc, le cad scaunele pe picioare.
Batai cu cornuri mai facem, dar fetele ne parasc la diriga orice am face, si odata diriga i-a pus pe aia care se batea sa manance fiecare cate un corn. Si nu a inceput ora pana nu au terminat aia :D

bai voi in loc sa va uitati cum se schimba,voi le speriati ...ciudat..
 

DeletedUser

Guest
Cele mai tari jocuri din clasa sunt:Invatatul in pauza(sunt maestru),facerea temelor in pauza si la asta sunt maestru.
 

DeletedUser7388

Guest
multi copii pe aici nu?in loc sa faceti ceva bun la scoala daca tot va pierdeti timpu in ea,ceva educativ,stiu eu,sa invatati sa dobanditi si voi ceva din ea,voi va laudati cat de(scuzati-mi expresia)prosti sunteti..d'asta tara asta se duce la 'draq',prea multi infumurati cu idoli gen Gigi Becali care cred ca daca sunt smecheri vor avea bani/masini/femei pe viitor,sunteti LAME

Sunt convins ca daca am invata in cele 10 minute(cam cat tine pauza) Romania o va duce mai bine.(ironic):rolleyes::rolleyes:
 
Sus