Jocurile copilariei

DeletedUser

Guest
Eh .. nu mai stiu care au fost primele jocuri, dar stiu ca ma jucam in prostie Hercules si Tarzan. cand mi-am luat ps1 nu ma dezlipeam de Tekken xD

Edit: Oh .. da si chicken invaders .. si ami era unu' in care impuscai prepelite [nu mai stiu cum se numea:))] si era pe anotimpuri

Oooo,da,si eu ma jucam Hercule si Tarzan si-mi placeau la nebunie!Toata ziua ma jucam pana am reusit sa le termin(a durat cam 4 ani sa-mi dau seama cum sa-l termin 8-|).Cand eram in cls. I jucam Glace pana m-am blocat la nu stiu ce nivel si m-am plictisit.Tot cam pe-atunci ma uitam la tata cum juca Age of Empire.Apoi in 2004 mi-am luat SvR 2005[fan wrestling de mic lol(prietenii stiu de ce)] si si ala a inceput sa-mi placa de nu mai lasam consola in pace.Apoi m-am mutat in America si mi-am luat PS3 in 2006(yeeey lol) si jocul SvR 2007.Apoi va imaginati ca mi-am tot luat jocul an de an,si chiar si acum il am in varianta 2010,si imi place foarte mult,dar nu sunt asa obsedat ca atunci cand eram mic:)Pe langa aceste 4 jocuri mai jucam un joc Shooter ca si CS pe care mi l-a aratat tata dar nu-l mai stiu.In 2007 am venit inapoi in Romania si am inceput sa joc Dofus dar dupa ce am facut nivel mare(150+) devine plictisitor,mai ales ca n-ai ce sa bati fara P2P s.a.m.d.,apoi am trecut la BOTS care si acum imi place...OK,cred ca am zis cam prea mult
EDIT: Bineinteles!Cum era sa uit de Spiderman?:)Stiu ca nivelul cu Macel era teroare 8-|Pur si simplu nu-l puteam face sa iasa afara!Apoi a venit un var de-al meu din Baia Mare pentru cateva luni si imi facea placere sa-l vad cum joaca(el avea 23 de ani si eu d-abia aveam acolo 6-7 ani amarati:smile:))
LE(deja sunt enervant cu editurile):Mi-ati amintit ca eu jucam Bomberman,tot cand era acel var la mine,si cand mergeam la un coleg cand eram in cls. I sau a II-a(sau chiar a III-a) ma jucam cu el Grand Theft Auto
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
primul meu joc a fost mario......desigur pe joc pe televizor...eram innebunit pe urma parca broscutele ninja si tarzan:)
 

DeletedUser

Guest
Dyna blaster era foarte tare, eu ii ziceam Bobmerman(ca pe jocu de pe TV). iar imi placea Supaplex si mai era un joc in care erai un soarece si trebuia sa fugi de o pisica, nu Tom si Jerry, soarecele se misca dupa cum miscai mouse-u(coincidenta!?) si trebuia sa duci pisica undeva sa nu mai iasa...
 

DeletedUser

Guest
Le-am jucat pe toate postate mai sus dar pe telefon . Am 13 ani si calculator de la 7 dar nu prea mai tim minte jocurile .. pe la 9 ani jucam neighbours from hell http://www.youtube.com/watch?v=egDeM-pgvEo dar asta era cam nou . jucam state of war
sow.jpg
si krypton ( o caramida care dadea intr-o bila si spargeai alete caramizi . avea minim 50 lvl ), apoi peter pan , spiderman (care era extraordinar) , era un joc cu tancuri la care puteai sa joci la multi player si la munitia tancurilor era si plasma ( cine imi zice cum se numeste ii dau un suc) , altul pe care nu-l stiu era cu un tip cu care mergeai la furat .
 

DeletedUser5652

Guest
Pai m-am jucat mult mario pe jocul pe televizor! Aveam gta2 ( pe vremea aia sa vezi omuletii de sus era o grafica uimitoare :)) ); Prepelix; Fifa 2002; Aladin; Ariel ( sirena aia :))))))) ); Hercule ( il terminasem ); Tarzan; Bomberman si multe altele dar nu le mai tin minte! Dupa 2004 au aparut jocurile cu grafica buna! Imi amintesc ca incepusem deja sa fiu critic de grafica :)). De la 9 la 12 ani am stat doar pe forumuri RPG ( aveam lista de mess de 1000 persoane da nu cunosteam pe nimeni )! Aveam gasca pe mea pe acele forumuri, vorbeam, ne intreceam in categoria jocului ( Shaman King cel mai mult ), ne indragostiseram acolo! Dupa... m-am maturizat, forumurile le-am lasat celor mai mici care veneau dupa noi! Si acum la 2 ani de cand m-am lasat de forumuri ma mai cunosc cu multi! :eek:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5002

Guest
Mario...apoi era unu cu roboti...apoi unu cu cazemate si tancuri...
 

DeletedUser

Guest
Rupeam jocurile pe televizor cu tot felul de jocuri, spre exemplu mario, testoasele ninja, jocu ala cu olimpiada, cel cu tancuri s.a.m.d

Apoi pe PC am jucat Captain Claw, si Chicken Invaders si desigur Virtual Cop 2.
Apoi dupa ce mi-am luat PC jucam S.T.A.L.K.E.R shadow of chernobyl un joc care mi-a placut mai mult decat toate jocurile pe care le-am jucat pana acum
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser836

Guest
Baaaai, da' Bomberman nu ati jucat?eu si acum mai joc cu varul meu cand vine la mine.

link nu pot sa pun ca sunt pe telefon,cautati voi.
 

DeletedUser

Guest
Rupeam jocurile pe televizor cu tot felul de jocuri, spre exemplu mario, testoasele ninja, jocu ala cu olimpiada, cel cu tancuri s.a.m.d

Apoi pe PC am jucat Captain Claw, si Chicken Invaders si desigur Virtual Cop 2.
Apoi dupa ce mi-am luat PC jucam S.T.A.L.K.E.R shadow of chernobyl un joc care mi-a placut mai mult decat toate jocurile pe care le-am jucat pana acum

De cand e S.T.A.L.K.E.R un joc al copilariei?Adica daca ai 8-9 ani poti zice.Dar noi vorbim despre cu totul alte jocuri.
 

DeletedUser

Guest
Baaaai, da' Bomberman nu ati jucat?eu si acum mai joc cu varul meu cand vine la mine.

link nu pot sa pun ca sunt pe telefon,cautati voi.

Dyna = o versiune mai veche a bomberman-ului ..

Primul joc pe care l-am jucat pe pc-u meu .. l-am primit cadou de la cel care mi-a instalat pc-u a fost Quake .. ma bateam cu fratimiu care sa joace primu:D .. bineinteles ca el castiga ca e mai mare:) ..


cum se numea? ..

Ah alea da vremuri in care in pauzele de lucrat in pascal ma jucam aceste jocuri:) ..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
mai intai am jucat la vecinul meu pe televizor clasicul mario, si ce ma mai ofticam cand pierdeam o viata. Apoi am jucat la varul meu pe calculator(~2001) hercules si bomberman. Apoi mi-am luat si eu calculator si primul joc a fost hercules(again:>) apoi tarzan, si apoi indiana jones si jocul acela cu masini 4x4. si mai mergeam cu bicicleta la celalalt var din dabuleni sa joc GTA Vice city si ce il mai deranjam sa vina sa imi scrie parola de arme/ de mers pe apa etc. Apoi am facut un pas mare cand mi-a adus vara mea Sims Deluxe edition. Nu ma dezlipeam 5 ore de calculator pe zi. Si de fiecare data cand mai venea imi mai aduea cate un cd mai bun. si acum am: The sims 2 csilli-villi cuccok, the sims 2, pac-man world 3, Simcity 4 deluxe edition si command& conquer Generals deluxe edition amandoua versiunile :x. si acum in afara de the west mai joc GTA san Andreas si jocuri miniclip pe internet
 

DeletedUser

Guest
Cand am primit primul pc cred ca pe la 7 ani, era luat de la un prieten de al lui fratele meu si avea in el 2 jocuri vechi: neighbours from hell 1 (vecinii din iad) si prepelix. Le mai am si acum dar cu jocurile acestea mai noi nu prea le mai joc. Ce vremuri erau....
 
Sus