Jocurile copilariei

DeletedUser

Guest
ahh ce vremuri,aveam pentinum 1 cred :D si aveam 2 ani,am jucat Wolfestein 3si Dangerous Dave da imi era frica sa le joc,:( si la Dangerous Dave ma enerva ca ma omora baba aia cu vrajile

Si mie imi era frica sa joc Wolfenstein .Si Max Payne ma jucam doar la varmiu ca era mai mare si mie imi era frica ca veneau aia din senin si sarea mouse-u din mana :)
 

DeletedUser

Guest
Aveam si eu un Play station...pe vremea cand aveam 7-8 ani si aveam 2 jocuri preferate:)) aventu 007 si su Grand turism
 

DeletedUser5153

Guest
Mai stiti Crazy Taxi?
 
Ultima editare de un moderator:

lord ion

West Marshal
sa va povestesc eu cum era in 89'-90'?
de o tastatura [cred ca de fapt era intregul calculator], ne legam de un televizor "Cromatic" [aveam color], si incarcam programe de pe casete audio :D
jucam biliard, citeodata si cite o noapte intreaga, pe bani...[puteau juca 4 playeri], poker...
a trecut o gramada de timp... 20 ani... nu mai tin minte ce jocuri mai erau... parca Mario... si nu-mi mai aduc aminte...
apoi, mai tirziu, pe la servici am mai jucat cite ceva ce s-a mai amintit pe aici... prince of persia 1, formula 1 [iti alegeai monopostul, circuitul, si pilotul - pe vremea aia erau nigel mensel, "marele" senna, alain prost, etc...]
si apoi cind mi-am luat PC, tirziu asta, prin 2003-04 parca, jucam Diablo II, Clive Barker's undying, Return to Castle Wolfenstein, Max Payne, Medal of Honnor 1,2,3...
 

DeletedUser

Guest
Pe cand nu aveam calculator ci aveam joc pe televizor mereu il puneam pe tata sa se joace cu mine :
1)un joc cu tancuri(numai stiu cum se cheama) in care trebuia sa aperi o pasare
2)un joc cu circ la primu level trebuia sa sari cu un leu prin cercuri in al doilea sari peste niste maimute etc.
3)un joc cu motociclete
4)era un tip ce sarea din copac in copac(NU ESTE TARZAN)
Ce vremuri!

Pe cel cu circ parca il jucam si eu pe TV si mai aveam.Imi mai amintesc de unul cu F1 si unul cu atletism sau ceva de genul asta.Primul meu calculator a fost un Pentium II.Jocurile preferate au fost JazzJackRabbit si ColinMcRaeRally2002.
 

DeletedUser

Guest
mario la televizor si mai era un joc cu masini tot la televizor.....am uitat cum se numeste
 

DeletedUser

Guest
o da

primul joc avioane pe un pc cred ca era cu o caseta dinaia cu banda ...se pune in casetofon .. era ceva alb negru ..apoi nintendo si celebru terminator ...la p1 primul parca a fost HL ...api P3 age of empires super joc de strategie .... apoi mirc ... mess ...
 

DeletedUser

Guest
Primele jocuri,hmm,Lineage 2 Prelude-Gracia,Dupa aceea,NFS Underground 1,2.Si parca Splinter Cell,primele.Mai multe clasice am jucat pe la vecini,mai ales cei mai mari ca si mine.
 

DeletedUser

Guest
Pe cel cu circ parca il jucam si eu pe TV si mai aveam.Imi mai amintesc de unul cu F1 si unul cu atletism sau ceva de genul asta.Primul meu calculator a fost un Pentium II.Jocurile preferate au fost JazzJackRabbit si ColinMcRaeRally2002.

JazzJackRabbit - era super :D
 
Sus