Jocurile copilariei

DeletedUser

Guest
eu prima data jucam jocuri din astea pe televizor numa ca trebuia sa ma joc pe alb si negru in camera mea ca maica-mea nu ma lasa pe ala color :)) dar o data tin minte ca m-am jucat pe ala color. ori cum primul joc pe care l-am jucat tin minte ca a fost mario sau dyna blaster. tin minte ca ma mai jucam si donkey kong ,tetrix si un joc cu circ. jocul ala cu circ asa ma dispera incat am trantit caseta de perete :)). Mai tin minte u joc unde trebuia sa vanezi o capra sau un caine, nu mai stiu si jocul venea cu un pistol cu fir ce sa conecta la consola si trageai pe ecran :)).
 

DeletedUser13138

Guest
Racket & Clanck 2 pe Ps2;pe atunci avea o grafica excelenta
 

DeletedUser

Guest
Hercules
Chicken Invaders 2(ca pe atunci nu era 3 sau 4)
Roller Coaster Tycoon 2
Si mai era unu in care trebuia sa ai grija de o ferma.

Edit:Astea au fost primele de cand mi-am luat calculator
Primele jocuri au fost pe Nintendo 64:
Super mario 64
Un joc misto cu masini
Si mai erau vro 2 shootere (da nu cum sunt astea de acu)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca tot e un topic despre jocuri am si eu o intrebare? Se poate lua de pe net Neighbours From Hell 3 ? Varianta Originala
On: Cand eram micutz jucam cel mai mult Wolfenstein, mergeam foarte des la varmea numa sa ma lase sa ma joc :)) dar ma enerva cand ramaneam fara gloante si ma omorea cainele :| Oricum astept raspuns la intrebare
 

DeletedUser

Guest
da se poate ai putea incerca pe pirate bay dar se descarca oribil
 

DeletedUser

Guest
O da , si cum sa uit de chicken invaders :) .

mijto joc.ma jucam cu varumiu si tot nu reuseam sa-l termin.ne blocam la ultima planeta

primu joc pe pc a fost Jazz Rabbit2.si unul care mi-a placut foarte mult a fost HOMM 5(heroes of might and magic 5).nu ii asa vechi dar ii prea fain
 

DeletedUser13008

Guest
Primul joc... a fost pe tv :D MARIO:D Chicken Invaders (si pe pc) si multe altele pe televizor.. am avut vro 30 de casete :)) Si primu joc pe pc a fost QUAKE1:eek:
 

DeletedUser

Guest
a captain claw era super dar era naspa nivelu 6

hmm... parca imi amintesc.... era un nivel asa de al dracu, mai ales la sfarsit. Din pacate, de nivelul 13 nu am trecut niciodata:( Cred ca o sa-l descarc si o sa-l joc, inca o data :)
 

DeletedUser

Guest
la nivelu 6 era atunci cad te bateai cu capitanu ala iar nivelu 13 era super greu
 

DeletedUser

Guest
Primul me joc care lam jucat a fost Maria si Prince of Percia iar apoi dupa vreo 1 an am auzit si eu de Counter-Strike 1.5 .Stiu ca mio dat unu un cs1.5 la care puteai sa schimbi modu de joc si ma jucam pe un mod extraterestru
 

DeletedUser

Guest
Primul me joc care lam jucat a fost Maria si Prince of Percia iar apoi dupa vreo 1 an am auzit si eu de Counter-Strike 1.5 .Stiu ca mio dat unu un cs1.5 la care puteai sa schimbi modu de joc si ma jucam pe un mod extraterestru

Half Life :)
 

DeletedUser10137

Guest
OFF:dati-mi si mie in site pt a downloada RAYMAN
ON:RAYMAN SUPER MARIO HERCULES TARZAN cele mai misto zocuri
 
Sus