Jocurile copilariei

DeletedUser8304

Guest
Mortal kombat 4
Need for speed [aveam 2 , nu mai stiu cum se chemau]
Mario jucam mai mult pe jocurile pt tv :hmf:
Vice city
Gta 3
Primele jocuri care le-am jucat :)
EDIT: am uitat de SONYC
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu a jucat nimeni pe aici supaplex?
Il adoram.
Eu am jucat Supaplex , imi placea mult .
M-am gandit sa mai postez si au pe forum si m-am gandit sa postez aici intr-un topic asa de misto cu e asta:
am si eu 2 jocuri vechi si frumoase:
Donald duck quack atack
animanics
as vrea si eu daca se poate sa imi zica cineva prin PM de unde pot lua primul joc:up::aventurier:

Ai animanics in PC sau vreun link de download ?
 

DeletedUser

Guest
e cam aiurea sa spui numele la Topic "Jocurile copilariei" cand u zici de jocurile de PC.....


mai bn vb despre jocurile care le jucam pe afara...cand viata era mai buna cand comunicam real nu virtual....


De ex.....eu jucam un joc numit Pâr-Pac....parca asa se numea....aveam pistoale ....2 numarau ...si restu se ascundeau....si "trageam" (cica)...si tot asa...nu mai stiu exact....astea sunt jocurile copilariei....

baba oarba
ascunsa....
sticluta cu otrava...

erau si jocurile pe TV....da sincer preaferam sa stau afara cu amicii....

recunosc ca si eu ma jucam pe jocurile pt TV....am stricat vreo 4 jocuri si 1 TV:)

:up::up:
 

DeletedUser

Guest
da...am avut si inca am game BOY....primu joc a fost pokemon Rosa...sau asa ceva....luasem din Italia...dupa l-am dat pe un Pokemon Verde....dupa nu am mai jucat:sad::up::up:
Eu am luat un Pokemon Ruby din Turcia. Eram in vacanta si aveam 6-7 ani. Era un festival. Tata mi-a luat un Pokemon Ruby. Ne-am dus pe un pod (familia mea) unde erau niste perne-scaune cu bile micute. aveam gameboy-ul cu mine. Mi-am pus in gameboy jocul Ruby si am inceput sa joc. Nu am mai renuntat la joc. Daca nu ma-nsel, era jocul meu preferat, si acuma imi mai place, dar pe DS.
 

DeletedUser

Guest
Eu am luat un Pokemon Ruby din Turcia. Eram in vacanta si aveam 6-7 ani. Era un festival. Tata mi-a luat un Pokemon Ruby. Ne-am dus pe un pod (familia mea) unde erau niste perne-scaune cu bile micute. aveam gameboy-ul cu mine. Mi-am pus in gameboy jocul Ruby si am inceput sa joc. Nu am mai renuntat la joc. Daca nu ma-nsel, era jocul meu preferat, si acuma imi mai place, dar pe DS.

dupa un timp imi cumparase parintii you gi oh......si mi-a placut mult....
 

DeletedUser2854

Guest
Eu am luat un Pokemon Ruby din Turcia. Eram in vacanta si aveam 6-7 ani. Era un festival. Tata mi-a luat un Pokemon Ruby. Ne-am dus pe un pod (familia mea) unde erau niste perne-scaune cu bile micute. aveam gameboy-ul cu mine. Mi-am pus in gameboy jocul Ruby si am inceput sa joc. Nu am mai renuntat la joc. Daca nu ma-nsel, era jocul meu preferat, si acuma imi mai place, dar pe DS.

Pokemon ruby l-am terminat , era din serie cu emerald , parca.
Primu joc pe care l-am jucat pe pc a fost Tom si Jerry , dar nu prea mult , 1 minut :)).Inca imi aduc aminte primele jocuri pe care le aveam in pc.
Chicken Invaders 1
Un joc star wars cu avioane care il stie il rog eu mult sa imi zica.
Wolfenstain 3D
Gepega (parca asa se numea , era cu F1)
NFS 2 SE
SI altele , de fiecare data cand venea nenea ala si aveam probleme la pc il rugam sa imi aduca si jocuri . Imi amintesc si un joc in care trebuia sa bubui niste avioane cu un tun apoi eram cu un elicopter , super mario , fifa 2002 si altelel.
 

DeletedUser8851

Guest
PWG uite ce provoci:))
ON:Primul meu joc a fost 101 dalmatieini >:D<
 

DeletedUser

Guest
wacky races, tmnt( testoasele ninja) - aici veneau verii mei sa ne jucam toata ziua in doi

101 dalmatieni,tarzan, chicken invaders christmas edition,un tom si jerry care era naspa...

edit: si jocurile GameHouse
 

DeletedUser

Guest
nfs 2 se si quake si parca un gta da nu mai stiu care... parca vice city sau 3-u nu mai stiu
 

DeletedUser

Guest
Primul meu joc a fost Tarzan.Atunci nici nu prea stiam cum sa misc mouseul.Calculatorul lam avut de la 5 ani.Evident ca nu stiam sa citesc si doar apasam pe butoane.Apoi a urmat mario, prepelix,Hercules si apoi am trecut la jocuri mai avansate ca The sims 2, Spiderman 2,Gta(acum le am pe toate inafara de liberty city) Aaa era sa uit.Poate e cam nepotrivit pentru un copil de 6 ani dar ma juca si jocul pils
 

DeletedUser8674

Guest
Primul meu joc a fost Tarzan.Atunci nici nu prea stiam cum sa misc mouseul.Calculatorul lam avut de la 5 ani.Evident ca nu stiam sa citesc si doar apasam pe butoane.Apoi a urmat mario, prepelix,Hercules si apoi am trecut la jocuri mai avansate ca The sims 2, Spiderman 2,Gta(acum le am pe toate inafara de liberty city) Aaa era sa uit.Poate e cam nepotrivit pentru un copil de 6 ani dar ma juca si jocul pils


=))
imi amintesc cand mergeam la un prieten si ne jucam
niciodata nu am reusit sa o dezbracam total
 

DeletedUser

Guest
Jucam la televizor Mario,era un joc cu niste tancuri in care trebuia sa protejezi baza si sa impusti alte tanculete.Erau jocuri cu masini,motociclete...Kung Fu,si erau mii si mii de jocuri,daca ma apuc sa caut acum as gasi 2 cutii cu , casete din alea.
Mai tin minte ca mereu cand pleca mama la oras ii spuneam sa cumpere casete:)).
Ce vremuri frumoase...:whistle:
 

DeletedUser

Guest
=))
imi amintesc cand mergeam la un prieten si ne jucam
niciodata nu am reusit sa o dezbracam total

eu cand aproape reuseam, imi dadea eroare si imi iesea de pe joc.Cred ca a fost proiectat sa nu fie posibil sa fie terminat.
 

DeletedUser

Guest
eu cand aproape reuseam, imi dadea eroare si imi iesea de pe joc.Cred ca a fost proiectat sa nu fie posibil sa fie terminat.

Eu am facut 19000 de puncte, la 10000 i se vedeau sanii, dar pana la 19000 doar se misca odata la 2000 de puncte.
 
Sus