DeletedUser

Guest
Damageul magic este pt vraji.Cu cat ti mai mare cu atat vei face mai mult damage cu vrajile.

pai ce vraji? ca eu sunt razboinic. nu am vraji.
damage-ul magic de la arma trebuie sa-l activez prin vraji? cum fac asta daca nu am vraji :(
 

DeletedUser

Guest
am distrus o piatra metin a bataliei (sau ceva de genul asta) si am castigat o carte. ce naiba fac cu ea??:confused:

imi explica si mie cineva care e faza cu damage-ul magic? ca am o arma cu damage 36-40 plus damage magic 34-38. am crezut ca se aduna cele 2 dar din pacate nu e asa pt ca mai am o arma cu damage 40-58 fara damage magic si cu a doua arma rup animalele mai bine si fac damage mai mare.

PS: am ajuns la lvl 12

Depinde,aia fara atac magic e arma de 2 maini.
Este mai lenesa,lovesti mai greu cu ea,asa ca dmg`ul facut de aia fara dmg magic este echivalent cu cea care are si dmg magic,cea cu dmg magic fiind de o mana,mult mai rapida,aruncand mai repede inamicii pe jos,fara sa incasesi dmg.

DMG MAGIC->creste dmg dat prin magie.
CARTE->ai 5 magii disponibile,pe care le poti avansa.
Odata ajuns la lvl 17-20 o magie,poate fi upgradata la lvl urmator cu o carte,daca acea carte contine magia respectiva.

PS:eu mi`am facut azi la ora 14:00 char nou,am lvl 21.
Si sunt master pe vartejul sabiei.
 

DeletedUser

Guest
pai ce vraji? ca eu sunt razboinic. nu am vraji.
damage-ul magic de la arma trebuie sa-l activez prin vraji? cum fac asta daca nu am vraji :(

Ai vraji,la lvl 5 ai invatat o magie
-corp la corp
sau
-mental.

Ai primit 4 pct de bagat in magii.
Apasa pe tasta "C",si o sa iti apara o casunta.
In bara de jos a casutei,ai ceva scris,de genul "magii","vraji",nu mai stiu exact.
Dai click acolo.
Alea sunt magiile tale.
Ai vazut ca ai o bara,cu comenzi rapide.

asa arata bara.

1 2 3 4 F1 F2...

Du cu mouseul magiile in casutele respective,si apoi la o simpla apasare de buton a casutei respective se va activa magia.

Cer scuze daca exista greseli gramaticale,e seara si mi`e lene sa mai cistesc odata ce am scris.
 

DeletedUser

Guest
dar nu imi raspunde nimeni la intrebare?
cum pot folosi licorile?unde trbuie sa le pun?si cu ce m-a ajuta?cele rosii imi cresc viata si tot asa?sau cum?

azi m-a atacat unu fara sa ma provoace,si am observat ca era "rau".ce a facut de a devenit rau? i-a provocat pe ceilalti la lupta?

Ai bara de comenzi rapide,du licorile cu clickul in una din casute,pe tasta 1 sau 2 sau 3,sau care vrei tu,ca apoi pentru fiecare apasare a butonului 1,2,3,sau care l`ai ales vei lua o licaore,este obligatoriu sa faci acest lucru,in meciuri stranse cu creaturile trebuie sa te misti repede,ca nu fac ele pauza sa bei tu 2-3 licori.

Devii "Crud" sau "Rau" cum ai zis tu,atunci cand omori alti playeri,de regula nu e bien sa fii rau,playerii mai mari te vor ataca,si nu prea ai sanse ^^.
 

DeletedUser

Guest
Ai vraji,la lvl 5 ai invatat o magie
-corp la corp
sau
-mental.

Ai primit 4 pct de bagat in magii.
Apasa pe tasta "C",si o sa iti apara o casunta.
In bara de jos a casutei,ai ceva scris,de genul "magii","vraji",nu mai stiu exact.
Dai click acolo.
Alea sunt magiile tale.
Ai vazut ca ai o bara,cu comenzi rapide.

asa arata bara.

1 2 3 4 F1 F2...

Du cu mouseul magiile in casutele respective,si apoi la o simpla apasare de buton a casutei respective se va activa magia.

Cer scuze daca exista greseli gramaticale,e seara si mi`e lene sa mai cistesc odata ce am scris.

aha, alea sunt vrajile? sunt numite competente in joc :D
dap am bagat puncte in ele. sunt specializat pe corp la corp iar primul master il voi face la aura sabiei, apoi ori la betie ori la cea cu 3 lovituri.

intre timp am aflat si chestia cu rau/crud/cavaler/etc. aparent e foarte nasol sa fii crud pentru ca nu numai ca te ataca oricine dar mai pierzi si din echipament.
 

DeletedUser2097

Guest
aha.deci sa nu ma mai bat cu altii(de asta uni refuzau :D),si are ceva daca m-a bat cu unu rau?adica devin si eu rau? ms pt raspunsuri
 

DeletedUser2097

Guest
inca o intrebare:eek:
ce inseamna PvP si PvM?

corp la corp respectiv mental?

edit:mai am cativa termeni pe care nu ii cunosc:FMS;(lista se va completa :D)dar nu gasesc undeva un "dictionar" de termeni?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu stiu sigur termenii.
Dar FMS`ul stiu ce e.

Este o arma foarte rara,de 1 mana.(sabie luna plina)
 

DeletedUser

Guest
aha, alea sunt vrajile? sunt numite competente in joc :D
dap am bagat puncte in ele. sunt specializat pe corp la corp iar primul master il voi face la aura sabiei, apoi ori la betie ori la cea cu 3 lovituri.

intre timp am aflat si chestia cu rau/crud/cavaler/etc. aparent e foarte nasol sa fii crud pentru ca nu numai ca te ataca oricine dar mai pierzi si din echipament.

Eu am optat pentru inceput pe vartej,l`am terminat.
Am lvl 21.
De acum bag in aura.
 

DeletedUser

Guest
Eu am M1 la aura of sword si acum bag pe Betia de lupta si apoi vartejul
 

DeletedUser

Guest
DIM imi spui plz ce nick ai ca vreau sa te provoc la duel <3W
 

DeletedUser

Guest
cine are nevoie de arme pe lumea virgo sa-mi dea pm:D(si in joc,si pe forum)
imi pica de la arcase o gramada de arme(is lvl 11)
 

DeletedUser

Guest
cumpar fiere de urs,lumea virgo ch 4
scz de dublu post dar am vrut sa atrag lume<3W
 

DeletedUser

Guest
Yangul se strange usor,doar ca la mine nu tine banul,si pentru ca am eu o manie.
Vreau mereu mai bun,chiar daca stiu ca sansa este foarte mica sa iau acel bun,pierzand tot ce am,si ma risc si ridic armele,itemele,armurile la lvl foarte mari,totul sau nimic.
Chiar daca raman fara yang.
Asa ma bat cu creaturi mai mari,cresc mai repede.
 

DeletedUser2097

Guest
se pare ca eu am doar probleme:(:
mi-am facut inca un caracter(pe care joc acum),si am ales clasa razboinic.iar la competente am ales aura sabiei,betia de lupta,si vartejul sabiei.insa mie mi-a aparutr doar ultima (vartejul sabiei).de ce ?trebuie sa indeplinesc anumite conditii?:(sau e un bug? pls help me
 
Sus