DeletedUser

Guest
Obiectele,le poti vinde si la magazin sau te duci la negustoare de diverse si iti cumperi un manunchi si apesi click stanga .Senzatia de inceput cu crescutul este doar asa ,la ivi iti va lua si 2 saptamani sa faci un ivi
 

DeletedUser2320

Guest
m-am apucat si eu de joc. sunt in regatul rosu user DiM sunt o razboinica de lvl 8.
momentan ma bat cu lupi mistreti si ursi si fac misiuni.
ce mi se pare ciudat este ca se fac nivelele destu de usor (dar probabil e doar senzatia de inceput).

inca o chestie, cum naiba provoc alti oameni la lupta? si ce castig din lupta?

ah, si cum fac magazin? ca am inventarul aproape plin :(

1.Stai sa vezi ce usor e pe .us.La misiunile cu vanat iti da 99% xp si acolo alegi sa omori 2 sau 4 aicea e 5-10 sau 10-20
2.Ca sa te duelezi dai click dreapta pe el si dai acolo la duel.Daca el accepta faceti duel.Nu castigi nimic din el.
3.Ca sa iti faci magazin mergi la magazinu' general iei manunchi il pui unde pui vrajile,potiunile si iti scoti armura.Si dai ca si la vraja si woala.
 

DeletedUser

Guest
1.Stai sa vezi ce usor e pe .us.La misiunile cu vanat iti da 99% xp si acolo alegi sa omori 2 sau 4 aicea e 5-10 sau 10-20
2.Ca sa te duelezi dai click dreapta pe el si dai acolo la duel.Daca el accepta faceti duel.Nu castigi nimic din el.
3.Ca sa iti faci magazin mergi la magazinu' general iei manunchi il pui unde pui vrajile,potiunile si iti scoti armura.Si dai ca si la vraja si woala.

1. pai acolo inseamna ca ajung lv 10 in 5 minute nu in 2 ore. nasol
2. dar daca nu castig nimic atunci care mai e scopu duelului? ca am fost provocat de vreo 7-8 ori de useri cu nivele mai mari (am refuzat)
3. ms mult.


inca o chestie eu sunt razboinic si pana acum am investit puncte numari in putere si vitalitate. cam 2-3 puncte de putere apoi unul la vitalitate. de celelalte atribute nu cred ca am nevoie, sau ma insel?
 

DeletedUser

Guest
Bv DiM..ma bucur ca esti pe lm rosie..

1. Magazin..te duci in oras si cumperi de la negustoarea de diverse MANuNCHI
si te duci in centru si dai click dreapta pe manunchiul din inventar..si mai departe te descurci

2. ca sa-i provoci click dreapta pe respectivul si duel...dar nu castigi nimic..

cand intri cel mai mult...ca te iau cu mine la generali in mapa 2
 

DeletedUser

Guest
intru cand apuc, nu stiu exact, oricum nu dimineata. dupa pranz si noaptea.
sunt pe lumea Virgo canalul 4 in regatul rosu.


legat de dueluri, daca nu castig nimic atunci nu are sens sa pierd timpul cu ele.
dar cumva cand se intra in breasla o sa fie lupte intre bresle?
 

DeletedUser2097

Guest
maimute afurisite!!!:mad:
m-a mancat undeva si am ajuns in tinutul maimutelor,si m-a atacau de nu mai aveam timp sa reactionez.si mai ales ca sunt tare violente pt ca m-a atacau fara sa le fac nimic:mad::D.insa nu am observat ca exp imi scade:mad:
 

DeletedUser2320

Guest
1. pai acolo inseamna ca ajung lv 10 in 5 minute nu in 2 ore. nasol
2. dar daca nu castig nimic atunci care mai e scopu duelului? ca am fost provocat de vreo 7-8 ori de useri cu nivele mai mari (am refuzat)
3. ms mult.


inca o chestie eu sunt razboinic si pana acum am investit puncte numari in putere si vitalitate. cam 2-3 puncte de putere apoi unul la vitalitate. de celelalte atribute nu cred ca am nevoie, sau ma insel?

1.Pe us sunt care au lvl 93
2.Dupa ce ai lvl 15 e indicat sa te duelezi.
 

DeletedUser

Guest
dc ....doar cand se face war intre bresle..pacat DiM esti pe srv 2 si eu pe 1..:)
.....dar gasesti tu cu cine sa joci:)......eu am lvl 26 acum...si maimutele nu imi dau decat cu 20..30...:)...si am 3500hp total:)
 

DeletedUser

Guest
cum pot sa muncesc la diamante? imi zice ca am nevoie de secera.

si am gasit o piatra metin pe care pot sa o lovesc si ii fac damage. ce se intampla daca o distrug? ca ii fac damage putin si parca n-as avea rabdare sa stau sa o distrug :D
 

DeletedUser

Guest
poti sa primesti obiecte daca o distrugi dar tot apar monstri la ea pe parcurs ce ii dai dmg<3W
 

DeletedUser

Guest
Cati ani ai din curiozitate..?...sa intrebi cat timp iti ia sa-l intalezi...logic .2..3 min..daca nu ai comp ca si netu'.

Unele pietre metin dau chestii bune/rare dar altele nimic. e bine sa fie Metinul respectiv cu lvl mai mic ca tine...deci daca esti 8..bati si pe ala de lvl 10 si pe ala de lvl 5 dar la ala de lvl 15 te doboara imediat.

Pescuitul si muncitul la diamante se face dupa lvl 30..mai asteapta si consta si cva secera...stiam de 80k yang..park..iar undita e ieftina..

E bine sa te bagi sa bati metin-uri.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
13 ani<3W si lam dowloadat int-un 1min si sal instalez 9 ore offf<3W<3W:confused:
 

DeletedUser

Guest
............

Desteptule nu te duela mult pe meti 2 ca o sa ajungi sa te atace aia fara permisiunea ta.
 

DeletedUser

Guest
am distrus o piatra metin a bataliei (sau ceva de genul asta) si am castigat o carte. ce naiba fac cu ea??:confused:

imi explica si mie cineva care e faza cu damage-ul magic? ca am o arma cu damage 36-40 plus damage magic 34-38. am crezut ca se aduna cele 2 dar din pacate nu e asa pt ca mai am o arma cu damage 40-58 fara damage magic si cu a doua arma rup animalele mai bine si fac damage mai mare.

PS: am ajuns la lvl 12
 

DeletedUser

Guest
Depinde de carti...unele sunt pt uprgrade la skill altele pt arme altele pt combo...chestii deastea.pacat ca daca nu stii jocul...eu in o zi am facut lvl 18 pe un alt caracater ninja..dar am razboinic de lvl 27
 

DeletedUser2320

Guest
am distrus o piatra metin a bataliei (sau ceva de genul asta) si am castigat o carte. ce naiba fac cu ea??:confused:

imi explica si mie cineva care e faza cu damage-ul magic? ca am o arma cu damage 36-40 plus damage magic 34-38. am crezut ca se aduna cele 2 dar din pacate nu e asa pt ca mai am o arma cu damage 40-58 fara damage magic si cu a doua arma rup animalele mai bine si fac damage mai mare.

PS: am ajuns la lvl 12

Cartile acelea sunt pt indemanare.Daca ai cartea si dai pe ea te face maestru sau mare maestru la un skill dar trebuie ca acel skill sa il stapanesti
Damageul magic este pt vraji.Cu cat ti mai mare cu atat vei face mai mult damage cu vrajile.
 

DeletedUser2097

Guest
dar nu imi raspunde nimeni la intrebare?
cum pot folosi licorile?unde trbuie sa le pun?si cu ce m-a ajuta?cele rosii imi cresc viata si tot asa?sau cum?

azi m-a atacat unu fara sa ma provoace,si am observat ca era "rau".ce a facut de a devenit rau? i-a provocat pe ceilalti la lupta?
 
Sus