DeletedUser

Guest
de tot si iti ia si banii
asta e nimic cu sabia de bambus :)))
am pierdut colier de argint +5 cercei de aur +5, si vreo 3 o armuri dintre care una de lv 18 care avea 59 armura cu o piatra a vitalitatii care iti dadea 250 PV daca imi aduc bine aminte
 

DeletedUser

Guest
am pierdut 20.000yang ca a esuat..pff...chiar ca te simti aiurea..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ahah,voi plangeti la 20k yang?
Eu am luat steaguri(60k yang)+imbunatatiri 15k yang.
Apoi am luat codite de scorpion(30k yang)+imbunatatiri(20k yang)+piatra de pe arma 30k yang.

Am frecat 150.000 yang in 10 minutele.
Si mi`a fost frica sa ridic si armura ca am 2 pietre super pe ea si + 2x optiuni speciale.

 

DeletedUser

Guest
pt un caracter de lvl 9 mi se pare destul de mult sa pierd 30 si ceva de mii de yang...in 3 minute.

EDIT: care este faza cu Valoarea atacului magic...scrie la arme..cu ce ma ajuta?

si ce este mai buna Sulita paianjen sau SAbia de bambus ..

P.S.: sunt razboinic.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu cred ca am fost cel mai norocos dintre toti !!! Am gasit FMS+2 pe jos :)) La orci acolo ! Jocul este super misto ! Merita sa il jucati
 

DeletedUser

Guest
unde-s orcii..vampirii si celelalte..eu vad doar ursi,mistreti,lupi,caini,tigrii de diverse sortimente(rosii,alpha,flamanzi,albastri,etc)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
VREAU SA IES DIN MAGAZIN..ADICA SA NU MAI FIE MAGAZIN..CE FAC??

mi-am facut magazin dala..cu manunchi si acum nu-l mai vreau ca nu face vanzare..

EDIT: peste 60.000yang pierduti intr-o zi...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu cred ca am fost cel mai norocos dintre toti !!! Am gasit FMS+2 pe jos :)) La orci acolo ! Jocul este super misto ! Merita sa il jucati

Ce fms,full blody moon?
Daca da,da`mi pm ca as dori o arma de genul :(.
Pacat ca mi`am spart banii nu mai am asa multi dar poate negociem.


@willy:atacul magic crest edmg`ul facut de magii.
dai click pe magazin,si dai inchide magazin.
 

DeletedUser

Guest
as vrea si eu sa ma apuc de joc. ceva sfaturi?
sa-mi aleg o clasa anume? fac misiuni sau nu?
orice sfat e bun.

ah si cel mai important, as vrea sa stiu daca jocul e casual sau pt obsedati. adica pot sa ma joc doar 1 ora pe zi? sau trebuie sa stau non-stop?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2320

Guest
as vrea si eu sa ma apuc de joc. ceva sfaturi?
sa-mi aleg o clasa anume? fac misiuni sau nu?
orice sfat e bun.

ah si cel mai important, as vrea sa stiu daca jocul e casual sau pt obsedati. adica pot sa ma joc doar 1 ora pe zi? sau trebuie sa stau non-stop?

Depinde ce fel de caracter iti place(magician(saman-sura) sau razboinici (razboinic-ninja). Misiunile te sfatuesc sa le faci.Ca sa vanezi ca sa iti faci un lvl iti ia 1-2 ore(la nivel mare iti ia si 6) Insa unele misiuni te trec pe loc(este una acolo unde trebuie doar sa mergi dintrun loc in altul si sa vb ceva si iti da 10.000 yang si xp).
 

DeletedUser

Guest
pai probabil razboinic. in general merg pe partea fortei brute in detrimentul magiei.
 

DeletedUser

Guest
Nu e pentru obsedati,oricum nu vei ajunge niciodata primul.
Deci nu are rost sa joci ca disperatul.
De preferat fa`te razboinic.
(Invata stilul de lupa "corp la corp")-daca vrei sa folosesti arma intr`o mana[dintr`asta sunt eu]
(sau mental)-daca vrei sa folosesti are de 2 mani.

Arma de 1 mana are si atac magic,care e destul de folositor,arma de 2 maini nu,dar are dmg`ul ceva mai mare,adica nu ceva mai mare.Dmg max la o arma de 1 mana e egal cu cel minim la cea cu 2 maini.
Te sfatuiesc sa alegi "corp la corp",pentru ca armele de o mana sunt mai rapide si poti arunca mai repede pe jos fara sa primesti dmg.
Nu iti cumpara multe chestii,doar strictul necesar.
Pentru ca la lvl 30 sa ai stransi macar 500k yang,o sa strangi ca nu e greu.
Eu am facut greseala sa ii consum si acum trebuie sa strang iar,pentru a cumpara un FMS(sabie luna plina)
Exista un tip de arme(FMS/RIB),foarte rare si scumpe,mai puternice ca restul armelor.
FMS/sunt de 1 mana
RIB/de 2 maini.

Misiunile fale pentru ca vei primi yang si xp,o sa vezi ca de la lvl 20 incolo nu o sa mai primesti la fiecare lvl misiuni si trebuie sa killer`esti de innebunesti.
Nu vinde itemele si cartile de competenta etx.
Fa trade cu jucatorii,vrebal,ai mai mari sanse sa ti se cumpere decat la magazin.
Si poti vinde foarte scump,sunt carti/iteme si altele care sunt posibil sa iti cada si poti primii si peste 70k yang pe este.
 

DeletedUser

Guest
Cateadate e pentru obsedati daca lucrezi doar o ora pe zi o sati ieie si o luna sa faci un ivi.Mie mia luat 3 saptamani sa fac nivel 23 acuma astazi voi face nivel 24.Si inca ceva is foarte multi care au hack ,care te injura fara motiv doar pentru ca nu este niciodata un admin online.Clasa de caracter razboinic sau ninja ,razboinici au un damage nebun la arma chiar ieri am omorat o creatua de ivi 35 si eu sunt ivi 23.Cand intri in joc sami dau un mesaj sa te cresc putin in nivel daca vrei

Ps:Sa alegi regatul Jihno
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu sunt lvl 25 si stiu jocul bine...am prieteni in top50..in special unul cel mai bun...lvl 50 ..cu el am facut lvl asta...

La lvl 5 poti sa-ti iei skill-urile...dupa cum e mai jos

DiM , si eu sunt razboinic..
1.AoS(aura of sword -skill principal care iti da atac mare) asta e lupta corp la corp..

2.STRONG (skill principal -corp puternic) asta e lupta mentala

La un skill poti deveni maestru doar daca ai 17-20 puncte pe acel skill

1 punct / lvl....poate sa-ti iasa master la 17 sau ghinion...la 20pct.
Samanul e pt buff-uri iar ninja e bun doar cu arcul...nu te-as sfatui..

Daca vrei ..poti lasa un id si daca joci..chiar si azi...te cresc eu si vei prinde gustul jocului

DACA ITI IEI AOS SUNT DOUA SKILL-uri PE CARE TREBUIE SA LE AI: Aura sabiei (aura of sword..deaia i se zice asa) si Betia de lupta

Dupa ce ai facut Master1 trebuie sa cumper carti ca sa faci master 2...3 si asa pana la SUPER MASTER 8


Cel de lvl 50 se joaca non-stop si e al 12 in rang..dar nu vei ajunge acolo:)




Am citit postul de mai sus si da sunt 2 tipuri de arme FMS/RIB

o arma o poti creste la fierar pana la lvl 9 daca ai noroc, poate sa-ti dea failed si o pierzi

FMS nu il la fierar dupa fms+5(si asa e mult) ca il pierzi...iti trebuiesc BLessing Scroll care nu au aparut pe piata...si daca iti da failed pierzi un lvl la arma nu pierzi arma...

dar sunt multe de invatat...calul ii iei la lvl 25..si acolo iti trebuiesc 100k yang si o medalie care ori o gasesti ori o cumperi cu 150k yang..dar numai sa vrei sa te apuci de joc

Sper ca ti-am fost de ajutor!



Da...uitasem exista trei tari ROsie ...Albastra si Galbena...

Cea Rosie contine jucatorii adevarati....cei mai buni din top100..si sunt in guild-ul prietenului meu....iar Coyot..Reynolds(primii jucatori din joc) din lumea galbena care ii depasesc pe astia din lm rosie sunt hackeri!!
iar lumea albastra nu are cn stie ce...e cam praf..


Vin-o in lumea rosie!..ca sfat..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2320

Guest
Dau cont pt cei care vor.Am razboinic de lvl 18.Daca il vreti contactatima pe pm.
 

DeletedUser

Guest
daca sunt pe mental..sabia bambus(adica valoarea atacului magic) nu mai are niciun folos..:( ?



<3W
 
Sus