Migrarea! Ultima "frontiera"! - tema de discutii

DeletedUser16010

Guest
^^^^^^^^^^^^^^

Nici chiar daca bagi pepite cu tona si beneficiezi de toate avantajele oferite de acestea n-o sa ajungi foarte rapid sus. Asta il poate demoraliza pe un incepator. - FALS, poti face lvl 120 in cel mult 1 luna cu pepite si utilizabile.

Unul care nu baga bani are sanse mici sa ajunga "cineva". Majoritatea jocurilor de tip browser si nu numai au optiuni premium care pot fi cumparate cu bani. - era o vorba: ''Pay to win'', altfel, cum sa faci deosebirea intre un jucator premium si unul non-premium

Dar exagerare mai mare ca la the-west n-am mai vazut nicaieri. - mai sunt si altele, o multime, dar nu am voie sa dau nume aici.


Eu nu inteleg de ce trebuie sa migreze o lume pentru ca nu e activitate la fort. Eu de exemplu am jucat pe buffalo pana in ultimile zile de migrare, si erau doar 500 jucatori. Care e problema, daca nu sunt batalii de fort, gata e lumea moarta?
The-West nu inseamna numai batalii de fort, mai sunt si Duelurile si misiunile care il caracterizeaza. Sa nu mai vorbim si de Comert si alte job-uri.
Daca sunt 1700 jucatori cum zicea unu, si 80% sunt pe vacanta, ce vor zice acei jucatori cand vad ca lumea lor s-a sters cu tot cu conturi?

Si in final, rutele de migrare si momentul migrarii depinde de Innogames™.
 

DeletedUser20819

Guest
Si in final, rutele de migrare si momentul migrarii depinde de Innogames™.


Si innogames depinde de noi. Stiti la ce ma refer.
Cunosc pe multi care, cand era mai frumos the west-ul bagau pepite..acum tot ce aud e „Nu mai bag bani..nu se merita, a ajuns un dezastru jocul asta” si alte chestii de felul asta.
 

DeletedUser20606

Guest
^^^^^^^^^^^^^^

Nici chiar daca bagi pepite cu tona si beneficiezi de toate avantajele oferite de acestea n-o sa ajungi foarte rapid sus. Asta il poate demoraliza pe un incepator. - FALS, poti face lvl 120 in cel mult 1 luna cu pepite si utilizabile.

Unul care nu baga bani are sanse mici sa ajunga "cineva". Majoritatea jocurilor de tip browser si nu numai au optiuni premium care pot fi cumparate cu bani. - era o vorba: ''Pay to win'', altfel, cum sa faci deosebirea intre un jucator premium si unul non-premium

Dar exagerare mai mare ca la the-west n-am mai vazut nicaieri. - mai sunt si altele, o multime, dar nu am voie sa dau nume aici.


Eu nu inteleg de ce trebuie sa migreze o lume pentru ca nu e activitate la fort. Eu de exemplu am jucat pe buffalo pana in ultimile zile de migrare, si erau doar 500 jucatori. Care e problema, daca nu sunt batalii de fort, gata e lumea moarta?
The-West nu inseamna numai batalii de fort, mai sunt si Duelurile si misiunile care il caracterizeaza. Sa nu mai vorbim si de Comert si alte job-uri.
Daca sunt 1700 jucatori cum zicea unu, si 80% sunt pe vacanta, ce vor zice acei jucatori cand vad ca lumea lor s-a sters cu tot cu conturi?

Si in final, rutele de migrare si momentul migrarii depinde de Innogames™.


Ai o mentalitate distructiva, asa cum au si cei de la Inno. Cati sunt cei care baga pepite "cu tona"?? Ramaneti cu ei. Eu fac referire la majoritatea jucatorilor. Sunt foarte multi care baga pepite si se folosesc de optiunile premium, dar cu o limita. Unii sunt bugetari, n-au noroc sa fie copii de parlamentari si n-au carduri cu buget no limit.

Daca mai sunt si altele (dar repet, eu n-am mai vazut in halul asta) nu inseamna ca si inno/the-west ar trebui sa le urmeze exemplu.
Lacomia si-a spus cuvantul. Daca o tineau in formula initiala, veniturile ar fi venit constant. Dar au preferat ~50 jucatori care sa-i umfle. Doar ca pana si aia au o limita, nu financiara. Se vor plictisi in cele din urma.


Iar ceea ce spui tu este logic din punctul de vedere al jocului, dar total eronat din punctul meu de vedere.
Jucatorii au voie sa aleaga, ok? Au voie sa fie pe fort, duel, munci.
Au ales sa fie pe fort. Din moment ce la forturi nu vin oameni, nu e activitate, ce sa faca? Sunt obligati sa treaca pe altceva, ceea ce nu mi se pare corect.
Ce sa fac pe comert? Bani, itemi. Ok. Ce sa fac in continuare cu ele, cand lumea e pustie??
Si la duel e la fel. Duelul a fost optiunea mea preferata din tot jocul. Si e foarte nasol atunci cand n-ai ce sa duelezi, iar asta nu din cauza levelului duelului acumulat, ci din cauza ca n-ai jucatori activi (excludem aici pe cei care dau in fortisti, considerandu-i tinte...). Una e sa te duelezi cu un jucator de calibrul tau, si alta e sa dai ba in fortisti, ba in muncitori, ba in unul dezechipat etc.

Migrarea si toate cele s-a anuntat cu mult timp in urma. Daca ai contul in vacanta timp de un an, atunci scuze, dar nu te (mai) pasioneaza jocul.
 

DeletedUser7925

Guest
Sandule, parerea mea e ca vorbesti in necunostinta de cauza. Tu joci pe lumi populate intens acum si e normal sa iti convina. Faptul ca ai stat pe Buffalo pana la inchiderea serverului a fost alegerea ta (probabil ai avut de castigat din asta), migrarea a fost implementata inca de la inceput acolo.

Noua pe Dorado nu ni s-a oferit niciodata posibilitatea asta. Problema nu e doar cu forturile. Suntem multi jucatori care efectiv nu stim pe ce sa dam reskill.
Din top 20 la duel cred ca nici 5 nu sunt duelisti activi.
Itemele ce le prinzi pe comert le pui la piata la pret de nimic si iti expira licitatia pt ca nu exista cumparatori.

Cat despre avansarea la nivel 120..daca stai o luna de zile inchis in casa si ai cardul disponibil categoric o sa avansezi repede. Mai depinde si de cat te duce capul, ca am intalnit jucatori care au bagat mii de pepite peste mine dar in clasament tot mediocrii au ramas, mult sub mine sau sub altii mai calculati. Insa, nu lvl 120 ar trebui sa fie un reper pentru voi, ci lvl 150..pe care nu cred ca-l faci intr-o luna :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16010

Guest
@andrey8899
Mai demult luai mai multe pepite la acelasi pret ca acum.

@Drakath9
Nu e vorba de cat de bogat esti, sau cat de mult investesti in ceva virtual; faza e ca se poate juca si fara premium. Eu de exemplu, primul an pe buffalo l-am jucat fara premium, apoi cand am avut nevoie de reskill am bagat.
Dar nu cred ca nu exista cineva care sa nu aiba macar 40 de lei pt un premium colo (valabil pt cine lucreaza), iar copii ce nu isi permit, pot cere de la parinti(daca vor ei, bineinteles) sau sa rabde.
Pana la urma, de ce joci un joc? Ca sa mai treaca timpul, si sa te distrezi putin.

@robertd
Garantat nu faci lvl 150 in o luna, dar, cel putin din punctul meu de vedere, eu de la lvl 136, pot face 150 cam prin februarie 2015, ceea ce nu e asa mult, asta daca ma apuc de treaba.
In ceea ce priveste lumile pe care joc eu, am jucat pe toate, si mai am cont pe florida, arizona, l1, si chiar si el dorado ( asta daca imi aduc aminte parola de la cont), eu nu am timp sa joc pe hawaii, unde ii principal, dar apoi pe toate celelalte.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16010

Guest
Era o oferta valabila doar pe .ro, si singurul motiv pentu care luam pepite...



Eh... Eu imi luam pepite din Steam Trading. Vindeam obiecte de Steam pentu bani pe Paypal. (Pana mi-au blocat contul de paypal si am pierdut 20$ :|)


Cine poate, se descurca :)))
Eu cumparam atunci cand se dadeau mai multe, dar in timp, mai rar. Oricum, se poate juca si fara premium, dar trebuie sa stii cum sa faci :)
 

DeletedUser20819

Guest
Oricum..eu sunt de aceeasi parere cu drakath si robert.
Degeaba zic inno ca avem jucatori activi pe lumile astea, el dorado, georgia, florida, colorado etc, ca s-a activat migrarea de pe lumile 2,3,4,5 etc si au venit aici..peste 80% din migratori au venit pe l1 sau hawai...
Macar lumile astea mai inactive sa se adune in una sau doua lumi mai active sa fie ceva.
 

DeletedUser

Guest
Ce s-a intamplat cu Lumea 2 ? Pe foum, la sectiunea "Lumi de joc" nu apare "Lume de joc inchisă! Data închiderii: ...". Lumea 2 a fost inchisa sau nu ?
Cand intru in joc, la alegerea lumii nu apare "Lumea 2".
 

Skynet08

Greenhorn
Migrare Florida!

Pe florida nu se introduce migrare ? Ganditi-va ca sunt 30 de playeri intrati zilnic fapt care banuiesc ca "v-a sarit in ochi", fata de acum cateva luni populatia si activitatea floridei a scazut dramatic de la 70-80 de playeri activi zilnic a scazut la 20-30 playeri.Cert este ca daca nu sunt playeri nu sunt iteme aici ma refer la itemele precum seturi noi/chiar si cele vechi, si altele care sunt rare, ceea ce se gaseste in abundenta pe alte lumi populate pe florida nu se gaseste v-as ruga sa va puneti problema migrarii.:tumble:
 

DeletedUser7274

Guest
am cont pe l2 pe care inca joc stie cineva daca se inchide sau nu? sa stiu sa fac transfer
 

DeletedUser20376

Guest
Cand o sa fim sub 1000 de conturi bagati migrare pe delaware?
 

DeletedUser24498

Guest
Pe florida nu se introduce migrare ? Ganditi-va ca sunt 30 de playeri intrati zilnic fapt care banuiesc ca "v-a sarit in ochi", fata de acum cateva luni populatia si activitatea floridei a scazut dramatic de la 70-80 de playeri activi zilnic a scazut la 20-30 playeri.Cert este ca daca nu sunt playeri nu sunt iteme aici ma refer la itemele precum seturi noi/chiar si cele vechi, si altele care sunt rare, ceea ce se gaseste in abundenta pe alte lumi populate pe florida nu se gaseste v-as ruga sa va puneti problema migrarii.:tumble:


Florida e foarte activa , ce migrare ?
E foarte bun asa cum e lumea
 
Sus