Noua formula la bataliile de fort

DeletedUser

Guest
La jucatorul full hp trebuie sa ii dea vreo 16 lovituri ca isa il omoare , in schimb la cel pe conducere ajung vreo 5 ... Iar de a doua comparatie , ce sa mai zic ?Rezistenta aia nu ajuta cu nimic daca are 1300 hp , ca si asa moare din 6 lovituri.
 

DeletedUser23479

Guest
Macar daca "traduci", tradu' cum trebuie. Si in afara de asta, bonusul de la perseverenta si ascundere este acum la puterea 0.6 iar de la conducere la puterea 0.5 ...

Eu am tradus cum a scris twightshine in engleza.Acum toti va credeti destepti.
 

DeletedUser12402

Guest
Citez: "we hope you will enjoy creating a build no longer dependant on heavy HP".
Astea vor sa omoare de tot tancurile...

Edit: Prin urmare bonusul soldatilor e oarecum un minus din punctul meu de vedere, deoarece cu cat hp-ul e mai mare cu atat ai dmg si rezistenta mai mica.

Unde scrie ca dai damage mai mic decat cel pe care il dadeai in prezent daca esti full hp?
Oricum, tot hp-ul va domina, doar cateva indemanari vor mai fii mutate.

Apropo, de ce nu postati un anunt pe pagina jocului, cum ca a fost schimbata formula, sa stie tot romanu' ce s-a intamplat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2097

Guest
nu intelegeti gresit! cel full hp acum i se adauga la dauna +2-3 dmg! atat !! in schimb cel cu full conducere i se adauga la dauna + 150-155 . nimeni nu va fi pe minus. ;) observati comparatiile din urma (pagina2 )
 

DeletedUser24790

Guest
Sincer chiar nu inteleg de ce e neaparat sa modificati formula de la forturi, acuma ca ati introdus migrarea, toti ne-am asezat cat de cat, ne-am acomodat cu lumea(in ceea ce priveste fortrrile in cazul meu) si acum si schimbati formulele de fort.
Eu cred ca o sa pierdeti jucatori multi tot implementand formule si iteme noi, multi nereusind sa se adapteze/colectioneze...deja prea mult se rezuma la banii reali, am bagat destui bani reali si din pacate nu am avut noroc de nici un set nou la vreuna din tombole, iar modul in care evolueaza jocul nu ma face sa mai bag bani in el. :nu:
 

DeletedUser

Guest
dupa o ora de calcule in care compar un duelist normal cu twightshine am ajuns la concluzia ca e foarte posibil ca toata lumea sa ajunga la 60% sansa de tintire si 45% sansa de ferire in atac si aparare relativ usor. Prespun ca acum aventurierii vor fi cei mai buni tanki , avand cel mai mare avantaj din cauza misiunii care da 20 de puncte de indemanare in total (muncitor : 15 indemanare 1 atribut ; duelist :10 indemanare 2 atribut ; soldat :6 indemanare 2 atribut ) si bonusul clasei de la fort care nu e de ignorat.
In orice caz nimic nu e vesnic cum nici suprematia soldatului tank la forturi va fi doar in versiunile mai mici de 2.0.5 .
Pe multi va nemultumeste pentru ca sunteti full hp sau aproape full hp . 50% reducere la resetare nu e cine stie ce dar avand in vedere ca puteti face 100 oup pe zi e ok.
Cat despre builduri.. cred ca 5-6k hp va fi idealul si cam 250 conducere 150 perseverenta 150 ascundere.
 

DeletedUser

Guest
dupa o ora de calcule in care compar un duelist normal cu twightshine am ajuns la concluzia ca e foarte posibil ca toata lumea sa ajunga la 60% sansa de tintire si 45% sansa de ferire in atac si aparare relativ usor. Prespun ca acum aventurierii vor fi cei mai buni tanki , avand cel mai mare avantaj din cauza misiunii care da 20 de puncte de indemanare in total (muncitor : 15 indemanare 1 atribut ; duelist :10 indemanare 2 atribut ; soldat :6 indemanare 2 atribut ) si bonusul clasei de la fort care nu e de ignorat.
In orice caz nimic nu e vesnic cum nici suprematia soldatului tank la forturi va fi doar in versiunile mai mici de 2.0.5 .
Pe multi va nemultumeste pentru ca sunteti full hp sau aproape full hp . 50% reducere la resetare nu e cine stie ce dar avand in vedere ca puteti face 100 oup pe zi e ok.
Cat despre builduri.. cred ca 5-6k hp va fi idealul si cam 250 conducere 150 perseverenta 150 ascundere.

De cand la misiunile de muncitor se dau 15 indemanari si un atribut ?
 

DeletedUser

Guest
scz era 2 dim cand am calculat astea.. tot 10 indemanari si 2 atribute
dupa alte cateva calcule am ajuns la concluzia ca un set doar cu hp pers ascundere conducere sau asemanator cu natty va fi endgame items la fortist
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Parere personala: Urasc noua formula din sigurul motiv ca ratez in prostie, daca treaba o sa fie la fel si incontinuare raman 3 solutii:
1. stergere cont
2. reskill pe duel
3. reskill pe comert
 

DeletedUser

Guest
Parere personala: Urasc noua formula din sigurul motiv ca ratez in prostie, daca treaba o sa fie la fel si incontinuare raman 3 solutii:
1. stergere cont
2. reskill pe duel
3. reskill pe comert

poti sa imi arati buildul tau pe lumea pe care zici ca ratezi ?
 

DeletedUser

Guest
build e full putere 91 conducere,42 tintire, 28 ferire, 34 ascundere, 79 perseverenta, cu bonus . lvl 60 duelist.
 

DeletedUser

Guest
build e full putere 91 conducere,42 tintire, 28 ferire, 34 ascundere, 79 perseverenta, cu bonus . lvl 60 duelist.

pai la ce te astepti? cand te lupti contra jucatori de 120, pusti de aur, natty si tot tacamul? normal ca ratezi.
 

DeletedUser

Guest
1 la mana inainte nimeream binisor(am rapoarte cu 4500 xp cu 10k daune), 2 la mana urasc si migrarea ca sa facut toata pe hawai si normal ca eu jucator de o luna, doua nu pot face fata baietilor full de toate... pnm
Ieri in aparare am avut 17 nimerite 32 ratate (80% am stat pe zid). Astazi in atac 9 nimerite 25 ratate (toate din iarba)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24392

Guest

as vrea si eu sa ma sfatutiti cum sa fac un build 50 -50 aparare si atac dupa noile formule.
aventurier lvl 84
95 pct atribut
293 pct indemanare
 

DeletedUser

Guest
1 la mana inainte nimeream binisor(am rapoarte cu 4500 xp cu 10k daune), 2 la mana urasc si migrarea ca sa facut toata pe hawai si normal ca eu jucator de o luna, doua nu pot face fata baietilor full de toate... pnm
Ieri in aparare am avut 17 nimerite 32 ratate (80% am stat pe zid). Astazi in atac 9 nimerite 25 ratate (toate din iarba)

Contul la care ziceai ca acum ratezi este pe .ro ?
 

DeletedUser

Guest
Contul la care ziceai ca acum ratezi este pe .ro ?

da e pe ro pe hawai :)). Asta e parerea mea dupa prima zi, poate am avut ghinion prea mult, dar tin minte ca si full hp si tot nimeream mai bine de atat cu sanse de 30-35 decat acum cu sanse de 56 :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14964

Guest
Probabil tot viata o sa ramana punctul forte la luptele de fort din 2 motive indiferent ca ai tu 100 sansa de aparare din 140 de jucatori la un fort mare daca te-au nimerit 10 deja iti iei intre 3-4.5k daune :) asa ca daca s-ar muta toti pe conducere perseverenta ascundere nu cred ca s-ar imbunatati luptele la fort.Iar cel de-al doilea motiv este ca soldatii cu bonus de caracter indiferent ca au viata mare daca investesc doar in conducere tot o sa fie cea mai avantajata clasa de caracter :)
 
Sus