Noua formula la bataliile de fort

DeletedUser

Guest
Build fort ajutor

Ma ajuta su pe mine careva cu un buld de fort CARE SA FIE BUN ???Multumesc anticipat!
 

DeletedUser

Guest
Imi spune si mie careva un build bun de fort ? Multumesc anticipat !
 

DeletedUser12402

Guest
Imi spune si mie careva un build bun de fort ? Multumesc anticipat !

La cate informatii despre ce ai dorii tu ne-ai oferit, stim si ce build ti se potriveste...
Ai niste "formule matematice", asa ca iti vei putea face singur un build, si vei stii inca dinainte ce sanse de a nimeri/ a feri vei avea. Asa ca pune mana la treaba!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
La cate informatii despre ce ai dorii tu ne-ai oferit, stim si ce build ti se potriveste...
Ai niste "formule matematice", asa ca iti vei putea face singur un build, si vei stii inca dinainte ce sanse de a nimeri/ a feri vei avea. Asa ca pune mana la treaba!
Ai dreptate la chestia cu informatiile , dar nu stiu despre cve "formule matematice" vorbesti
 

DeletedUser25107

Guest
TIntirea si ferirea mai au vro relevanta in noua formula?
Acum cum se calculeaza sansa de tintire si cea de ferire?
Rezistenta ce reprezinta?
P.S. daca conducerea este folosita numai in a calcula dauna nu prea mai e rentabila decat in cantitati mari, si la soldati, adica ori esti full conducere ori nu ai deloc.. sa luam un exemplu tu jucator mediocru are o arma cu dauna medie 250 si 3k pv, daca are 200 conducere aplicam formula: 250+(250*200/3000) =250+16.6=266.6 rotunjit 267 :)) decat sa tin ocupate 200 de pc pentru 17 dmg in plus mai bine le folosesc in alta parte...
pe de alta parte daca e un soldat full conducere sa zicem un 600 iese: 250+[250*(600*25%)/3000]=250+62,5 mi se pare tot putin..iar tancurile vor ramane in continuare bune ca vor ramane cu dauna armei+ o valoare infima si ditamai viata..
asa ca daca vreti daune mari la fort faceti-va duelist, ati prins cateva critice, mai aveti noroc sa prindeti si pe tancuri veti fi primii la daune :up:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12402

Guest
TIntirea si ferirea mai au vro relevanta in noua formula?
Acum cum se calculeaza sansa de tintire si cea de ferire?
Rezistenta ce reprezinta?
P.S. daca conducerea este folosita numai in a calcula dauna nu prea mai e rentabila decat in cantitati mari, si la soldati, adica ori esti full conducere ori nu ai deloc.. bla bla bla

Daca ai fi stat si citeai cateva posturi din acest topic, descopereai rapuns la fiecare intrebare.
conducerea^0,5 +ţintirea sau ferirea ^0,4 + perseverenţă sau ascundere ^0,6 +
Deci se pare ca tintirea si ferirea, cum zici tu, au relevanta in noua formula; uite asa se calculeaza sansa de tintire/ferire(mai adaugi 25 la sansa de tintire si 10 la cea de ferire); conducerea este folosita si in calcularea sanselor de tintire/ferire.
 
Sus