Probleme de functionare Lumea 1

DeletedUser6315

Guest
dap ... e un BUG ... din pacate nici la mine nu a aparut...pe toate celelalte lumi am facut misiunile
 

DeletedUser16419

Guest
nu pot efectua o cumparare de la piata, desi sunt in orasul licitarii

problema e de neinteles deoarece se pretinde eronat ca nu sunt in orasul pietei unde are loc licitatia si nu mi se permite ridicarea obiectului desi figurez in lista orasului ca membru, dupa ce am dat comenzile implicite deplasarii si am depus suma necesara cumpararii.
 

DeletedUser1706

Guest
problema e de neinteles deoarece se pretinde eronat ca nu sunt in orasul pietei unde are loc licitatia si nu mi se permite ridicarea obiectului desi figurez in lista orasului ca membru, dupa ce am dat comenzile implicite deplasarii si am depus suma necesara cumpararii.

nu poti ridica produsul de la piata daca nu esti in oras....
 

DeletedUser4939

Guest
Nici eu nu ma pot loga.
Introduc user, parola dau pe Lumea 1, aparata ca incarca sa am rabdare si ma da inapoi pe pagina principala. :(
 

DeletedUser

Guest
Pe lumea 1:
Cu ocazia upgrade-ului mi-au disparut sandalele de mexican.
Nu le-am vandut, pur si simplu au disparut.
Nu ar fi pacat sa dau bani pe ele in perioada acesta de criza ?
 

DeletedUser7008

Guest
Am primit atacuri cand eram inscris la batalie si cand eram la fort deci aparea asa:jucatorul participa la o batalie nu?
In concluzie nu ma putea ataca nimeni nu?
Uite ca sa intamplat... toata ziua am primit atacuri n....si ultima faza a umplut paharul.
Incepuse batalia si eu participam la batalie si inca particip(pe ro1) dupa 3 minute am primit un raport de la un duel si surpriza tot a continuat duelul:).....
Ce naiba e asta? Bataie de joc? Cum sa ma poata ataca in timpul batalie ? Normal ca am luat un lesin frumos....
Total puncte de viaţă
- 266 Puncte de viaţă
Nu ai nimerit
aurasz leşină. lukky câştigă duelul, primeşte 562 puncte de experienţă şi primeşte de la aurasz $ 37.

Pai cum sa nu te lesine cand tu esti imbracat in haine de fort?
 

DeletedUser

Guest
Bug - nu stiu daca am mai fost semnalata ca nu am gasit-o

Bug - nu stiu daca am mai fost semnalata ca nu am gasit-o <3W:confused::confused::confused:

Buna ziua....

Am descoperit un bug la lumile 1-5 privind in faptul ca, la duelurile rapide, cu jucatori reali, dau pe utilizatori si nu vad armele de duel. La lumile ultimile, arizona, bufalo, etc, cand tin mousul pe caracterul jucatorului apar armele de duel, dar la celelante lumi nu apar. Privind armele de duel, este foarte de utilitate si de rapiditate, sa numai intru in contul respectiv si sa vad ce arma are la duel, si mai ales in moment, sa vad daca este echipat cu un buchet de flori...

Va multumesc si rezolvati problema si sa imi comunicati si mie rezolvare...
Răspunde
 

DeletedUser6315

Guest
Am primit atacuri cand eram inscris la batalie si cand eram la fort deci aparea asa:jucatorul participa la o batalie nu?
In concluzie nu ma putea ataca nimeni nu?
Uite ca sa intamplat... toata ziua am primit atacuri n....si ultima faza a umplut paharul.
Incepuse batalia si eu participam la batalie si inca particip(pe ro1) dupa 3 minute am primit un raport de la un duel si surpriza tot a continuat duelul:).....
Ce naiba e asta? Bataie de joc? Cum sa ma poata ataca in timpul batalie ? Normal ca am luat un lesin frumos....
Total puncte de viaţă
- 266 Puncte de viaţă
Nu ai nimerit
aurasz leşină. lukky câştigă duelul, primeşte 562 puncte de experienţă şi primeşte de la aurasz $ 37.

Pai cum sa nu te lesine cand tu esti imbracat in haine de fort?

ai duelat pe cineva inainte de a intra la batalie...45 minute dupa orice duel poti fi duelat indiferent ce faci tu (somn, sau inscris la fort)....chiar daca esti inscris la batalie...cred, nu am testat inca...vezi ce scrie aici: http://devblog.the-west.net/?m=20110210&lang=en

ce se intampla daca ai lesinat in timp ce erai la batalie? asta poti sa ne spui chiar tu...ca ti s-a intamplat
 

DeletedUser

Guest
E cumva bug ??

ciudati.png


Acolo scrie ''-1'' locuitori !!
:eek::eek:
Asta sigur e bug.Orasul se afla pe al doilea rând de sus în jos și pe a noua coloana de la stânga la dreapta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
am probleme de conectare cu server-ul ,imi da voie sa ma inscriu dar in momentul cand trebuie sa vad harta de inceput de batalie imi da eroare ca routerul sau firewall nu permite accesul .De ce ?Înainte imi mergea dar de cateva saptamani nu pot intra .ce pot face
 

DeletedUser

Guest
Eroare the west

nu mai pot juca pe nici un server,intra in joc,insa nu se mai incarca nimik,ramane un ecran negru si atat,nici o functie nu mai mrge,nici un buton din joc.Ce poate sa fie?!
 

DeletedUser4939

Guest
Nu putem accesa lumea 1 mereu.
Dau LOGIN, se incarca.. asteptam.. si apare pagina principala si scrie in stanga:
Greseala:
Sesiune depasita

Daca reusim sa ne conectam, nu merge mai nimic, merge chatul atat.
Daca dam sa deschidem ceva apare Server error or not response..

EDIT: O noua eroare.. "504 Gateway Time-out"
 

DeletedUser

Guest
Nu putem accesa lumea 1 mereu.
Dau LOGIN, se incarca.. asteptam.. si apare pagina principala si scrie in stanga:
Greseala:
Sesiune depasita

Daca reusim sa ne conectam, nu merge mai nimic, merge chatul atat.
Daca dam sa deschidem ceva apare Server error or not response..

EDIT: O noua eroare.. "504 Gateway Time-out"

S-a rezolvat.
Si mie îmi arata asa, dar am reușit sa ma loghez după 5 minute. :d
 

DeletedUser

Guest
lol, iubesc bug-ul asta !!
de câteva zile se întâmplă ceva bizar
ex: daca sunt la o munca (la câteva ore de orașul meu), deci nu ma aflu într-un oraș, si apoi dau clik pe orașul meu>>>banca și am bani lichizi, pot depune banii în orașul meu de oriunde.
asta merge doar daca dau "mișcare" spre orașul meu, chiar daca nu am ajuns la oraș.
nu folosesc pepite.
plătesc aceleași taxe.
merge de oriunde (orașe fantoma, munci, alte orașe, împărțitor de misiuni etc.).
 

DeletedUser12000

Guest
lol, iubesc bug-ul asta !!
de câteva zile se întâmplă ceva bizar
ex: daca sunt la o munca (la câteva ore de orașul meu), deci nu ma aflu într-un oraș, si apoi dau clik pe orașul meu>>>banca și am bani lichizi, pot depune banii în orașul meu de oriunde.
asta merge doar daca dau "mișcare" spre orașul meu, chiar daca nu am ajuns la oraș.
nu folosesc pepite.
plătesc aceleași taxe.
merge de oriunde (orașe fantoma, munci, alte orașe, împărțitor de misiuni etc.).


Am verificat cele indicate si am constatat ca eroare reclamata nu exista. Daca nu te afli intr-un oras nu poti depune bani in banca. Mai verifica tu odata, si daca ti se intampla din nou te rog sa trimiti un ticket folosind sistemul de support.
 

DeletedUser

Guest


Am verificat cele indicate si am constatat ca eroare reclamata nu exista. Daca nu te afli intr-un oras nu poti depune bani in banca. Mai verifica tu odata, si daca ti se intampla din nou te rog sa trimiti un ticket folosind sistemul de support.

nee, bug-ul asta e folositor.
pe bune, la mine merge.
 
Sus