Propunere de "activitate" pe lumile de joc

DeletedUser

Guest
Salut, just4fun,
Propunerea mea ar fi urmatoarea:
Sa creati pe harta 12 forturi noi, sa le zicem forturi de admin. In 4 sectoare uniform distribuite pe harta veti pune cate un fort mic, unul mediu si unul mare.
O data la 2 zile, intr-unul dintre aceste sectoare sa aibe loc o lupta, la unul dintre forturi (ales in functie de numarul de participanti).
Una din tabere sa fie alcatuita din roboti controlati de un AI (alternativ aparare si atac), cu un comportament fundamental:
- sa schimbe intre ei, cu un robot aflat la maxim 2 casute distanta
- sa stea intotdeauna in grup compact
- daca sunt in aparare, sa mearga pe zidurile fortului in functie de cum se misca atacatorii, scopul fiind sa lesine atacatorii
- daca sunt in atac, sa forteze aleator fata sau spatele fortului. Pozitia de inceput sa fie aleatoare, pe stanga sau dreapta, pe ambele parti sau prin fata.
Totusi, legat de strategia lor de joc cred ca puteti alege cateva variante de joc, niste path-uri pe care sa le urmeze doar daca sunt libere, niste path-uri pe care sa le forteze, si eventual si un sistem de decizie pentru alegerea uneia din variante, in functie de situatie: aparare sau atac.
- robotii sa aibe aceleasi nivele, indemanari si HP ca si adversarii-jucatori. In momentul inceperii luptei, toti jucatorii sa fie clonati in ceea ce priveste indemanarile si arma, iar echipamentul sa fie oarecum prestabilit in functie de nivel si de tabara (aparare sau atac).

Stiu ca nu este usor sa se implementeze asa ceva, dar o data inceput lucrul, totul se poate adapta din mers. Initial puteti pune roboti cu comportament simplu (sa se tina dupa adversar, sau sa incerce sa ia steagul daca sunt pe atac), si apoi sa fie dezvoltat pe parcurs. Practic asa au si dezvoltatorii sansa sa creeze un AI special pentru forturi :) In plus, sunt sigur ca asa s-ar putea pastra vii majoritatea lumilor (exceptandu-le pe cele deja moarte, bineinteles, si care asteapta migrarea :) )

Beneficiile acestor lupte, dupa parerea mea, ar fi niste experienta (sa zicem maxim 500, si nu 1500 ca la o lupta d efort normala), si un numar de obligatiuni (nu prea mare, ca altfel se duce bursa OUP-urilor in jos :D)

Sper ca realizezi ca adminii serverului .ro sunt doar voluntari si daca fac ceva fac pentru noi, totodata ei nu sunt in team-ul de concepere al jocului si in consecinta nu pot adauga forturi, baga roboti, cat despre crearea unor asemenea algoritmi pentru acei roboti nici nu se pune problema, si sunt sigur ca nici inno team nu si-ar bate capul cu asta... Propunerile de genul, fara viitor de altfel, le poti face la sectiunea Propuneri a forumului. Repet, adminii .ro nu pot modifica structura interna a jocului.
 

DeletedUser

Guest
Sunt foarte constient de asta.
Presupun ca daca li se va parea interesanta propunerea mea, o vor da mai departe cui trebuie, sa scape si ei de cicaleala noastra, cu organizati aia, ba aia, ba ailalata :)

PS: admini, vreti sa va dau CV-ul meu sa-l dati mai departe la InnoGames? :) Ma bag eu sa implementez asta :D
 

DeletedUser

Guest
M-ai facut curios cu privire la propunerea ta... Dar nu stiu ce sa zic, nu cred ca au fost acceptat nici macar 5 propuneri de cand e west-ul din partea jucatorilor romani :)...
 

DeletedUser

Guest
Esentialul ar fi sa fac adminii curiosi :)

Oricum, avand in vedere ca prima mea propunere este practic lansata de just4fun, cred ca are mari sanse sa mai fie prelucrata, poate chiar in directia data de mine.

Cat despre ultima, sper sa nu ma alerge adminii cu matura pe harta daca propunerea mea cu turnee de dueluri mai dese va fi dorita de prea multi jucatori :)
 

DeletedUser23455

Guest
salut

mai este valabila propunerea pentru ca mi se pare o idee foarte buna dar adminul sa poata fi atacat si de aventurieri si muncitori:up:
 

DeletedUser13119

Guest
PRO

Super ideea

Partea proasta e ca primesti banii din recompensa cash, si imediat ce o sa lesin adminii, ma poate ataca altcineva si ma lesina pe mine ::ras:
e riscul meseriei. in continuare PRO !!
 

DeletedUser13119

Guest
Adaugă data: 27.10.2011

hahaha acum vad :D

dar totusi ar fi super sa apara si acum cate un admin cu recompensa pe harta :D
 

DeletedUser2041

Guest
Interesul a fost extrem de scazut pentru acest gen de concurs.
 

DeletedUser13119

Guest
au fost turneele de duel...am fost doar pe 7, dar tind sa cred ca a iesit bine pana la urma :shoot::shoot:
 

DeletedUser

Guest
eu acum ca ma apropi de 650 cu craftu propun sa baga-ti retete noi in care la final sa putem face arme de fort.
exemplu: sa dai cele patru arme de la craft-remingtonul lui pete ,toporul lui harper, tomahawk-ul vraciului, coltul strainului plus alte produse facute la craft pe gatling sau pusca lui geronimo
 

DeletedUser18597

Guest
Pro

Sa atacam.. Nu.. Sa vanam admini? Ooooo da... Mi-ati captat atentia.. Ideea este super.. O oportunitate de a face bani.. Frumos.. :up:
 

DeletedUser8304

Guest
Scoateți timpul de leșin, am și eu chef de dueluri o dată la 5 luni, leșin după îmi piere cheful...
Pro, o activitate în plus....
 

DeletedUser

Guest
informatii duel

Salutare to all,

vin si eu cu o propunere.Propun ca informatiile privitoarela duel (mai exact jucatori) sa ramana neschimbate in raport.Si ma refer la arma si imbracamintea participantilor la duel.
Ex: daca X ataca pe Y si dupa duel X si Y schimba arma sau imbracamintea in raport sa ramana itemele folosite in duel,cand accesam profilul jucatorului din duel sa vedm cu ce a fost inarmat si imbracat atacatorul sau cel atacat .Acest lucru ajuta la calcularea damage-lui,la descoperirea build-lui si alte informatii despre adversar.

Daca am fost inteles ,multumesc.
 

DeletedUser18597

Guest
1. Nu vad rostul calculului de damage pentru ca vezi daunele in duel...
2.De ce nu ai facut un post separat?
CONTRA.
 

DeletedUser

Guest
cea mai buna propunere e sa faceti o sincura lume sa lasati harta asta de la noul update si regulile de la updatu care a fost in urma lui
 

DeletedUser

Guest
Stiti ceva? Eu sunt sigur ca problema caruia i s-au datorat -40% jucatori(inclusiv eu) e 2.0 da e mai frumos,insa nu stiu de ce am perdut interesul.:sad:
 

DeletedUser

Guest
....

Ar trebuii sa existe si un concurs pentru cei pe munci... eu nu am cum sa bat adminu atata timp cat el are indemanari secrete, echipament "de ultima generatie" si lvl maxim de duel . Vrem si noi cei pe munci si pe misiuni sa avem parte de un event :)
 

DeletedUser10850

Guest
daaa si o sa vin eu full comert si o sa lesin adminul :)
app, vreti sa revitalizati jocul? pai activati migrarea , e asa de simplu...
 
Ultima editare de un moderator:
Sus