Religie, paranormal, societati secrete, ufologie, teoria conspiratiei, etc

DeletedUser836

Guest
Ma intreb despre ce se vorbeste la pagina 666.

Eu unu' am avut vreo 3-4 Biblii prin casa, pe toate le-am aruncat (si pe aia catolica am rupt-o :mad:).

yeah, right!

Cu icoanele ce-ai facut? Le-ai dat foc intr-un cimitir pe al 6-lea mormant de langa biserica de pe strada 66 pe data de 06-06-2006?
 

DeletedUser

Guest
:))

Eu unul..nu am citit Biblia...cateva parti...totusi cred in D-zeu...dar nu cred ca exista si forta raului...doar noi ne facem rau singuri... :D
 

DeletedUser836

Guest
:))

Eu unul..nu am citit Biblia...cateva parti...totusi cred in D-zeu...dar nu cred ca exista si forta raului...doar noi ne facem rau singuri... :D

Daca tu crezi ca iti faci rau singur, de ce nu ai crede ca iti faci si bine singur?
 

DeletedUser

Guest
Binele ti-l faci singur...dar totusi...daca nu exista Dumnezeu...care sa te ajute in unele chestii....nu pot spune ca sunt un expert in dinastea,,,eu zic doar ce cred...poate nu ajungeai sa stai la un calculator cu o cana de ciocolata calda langa tine si sa citesti forumul unui joc ... :D parerea mea...
 

DeletedUser4649

Guest
Binele ti-l faci singur...dar totusi...daca nu exista Dumnezeu...care sa te ajute in unele chestii....nu pot spune ca sunt un expert in dinastea,,,eu zic doar ce cred...poate nu ajungeai sa stai la un calculator cu o cana de ciocolata calda langa tine si sa citesti forumul unui joc ... :D parerea mea...

Da, dar eu la viata mea am facut multe IMPOTRIVA lui Dumnezeu si totusi sunt aici, cum se face?
 

DeletedUser

Guest
Ma intreb despre ce se vorbeste la pagina 666.

Eu unu' am avut vreo 3-4 Biblii prin casa, pe toate le-am aruncat (si pe aia catolica am rupt-o :mad:).

Ce puteam sa ma astept de la tine... Ori nu le-ai rupt si ai postat aici sa vada lumea ce mare ateu esti tu...
 

DeletedUser

Guest
Se pare ca si eu am ceva cu chestia asta 666

Nascut: 6 mai(5) 1996
La ora 6.45 dimineata
 

DeletedUser

Guest
Addicted, tu nici nu ai citit apocalipsa si vrei sa dai sfaturi?
Nu mai induce lumea in eroare, ca na, mai rau ii derutezi
Ca sa fiu on-topic, nimeni-doar D-zeu stie data si ora cand va veni "fiul pierzarii": "Priveghiati, ca nu stiti ziua nici ora cand vine Fiul Omului"(Matei, 25, 13)
Daca tot sunt aici, sa explic si numarul 666:
Primul 6 reprezinta cruzimea fara nici un pic de mila
Al doilea 6, curvia fara nici o ratiune.
Al treilea 6, lipsa de credinta
666 adunate ca simple unitati ne da 18.
Dar putem spune si cum ne convine noua, crestinilor:
9+9=18, noua cete pe pamant: arhierei, preoti si diaconi; monahi, crestini si nebotezati; animale si pesti, vegetatie si minerale.
9 cete in cer: Serafimi, Heruvimi, Tronuri; Domnii, Puteri si Stapanii; Incepatorii, Arhangheli si Ingeri.
666 angajeaza intreaga creatie a lui Dumnezeu. Acest Antihrist vrea sa cucereasca si cerul, nu se multumeste numai cu pamantul, daca a zis ca el este Dumnezeu.
Acest antihrist va trai 3 ani si 6 luni.In acest timp, Ilie si Enoh(doi profeti din VT) se vor reintoarce pe pamant, fiind omorati de sabie de Antihrist, pentru a-l slavi pe D-zeu-dupa cum bine stiti, Ilie a fost ridicat la cer de un car de foc, iar enoh a fost unul din fii lui Adam, daca nu ma insel(nu m-am prea documentat)
El s-a suit la cer de asemnea: "Prin credintã a fost mutat Enoh de pe pãmânt, ca sã nu vadã moartea" cãci înainte de mutarea lui, primise mãrturia cã este plãcut lui Dumnezeu" (Evr.11,5)
In timpul celor doi profeti, se vor intampla multe minuni.Nu dupa mult timp de la moartea celor 2 profeti, va avea loc batalia de la Armaghedon, in care fortele raului vor fi nimicite, iar mortii vor invia pentru Judecata Particulara, precum marturisim in Crez.
Sper sa v-am fost de folos!
 

DeletedUser

Guest
Ce dezbateti voi aici...Armaghedon, 666, una alta...cine stie unde ajungeti :))
 

DeletedUser

Guest
Mama de cate ori nu l-am bagat si pe Iisus de unde a venit.Si da,traiesc.
 

DeletedUser

Guest
Mama de cate ori nu l-am bagat si pe Iisus de unde a venit.Si da,traiesc.

Omule, e viata ta, fa cum vrei...Lui D-zeu ii e mila de tine, la cat de mic esti, dar o sa te loveasca cand iti e lumea mai draga si mai frumoasa.
Totusi, da-mi 3 argumente pentru care D-zeu nu exista.
Daca ma convingi ca D-zeu nu exista, eu ma lepad de D-zeu.
 

DeletedUser

Guest
Ganditi-va :

-Ce pierdeti daca credeti in Dumnezeu ?

-Ce pierdeti daca nu credeti in Dumnezeu ?
 

DeletedUser

Guest
Omule, e viata ta, fa cum vrei...Lui D-zeu ii e mila de tine, la cat de mic esti, dar o sa te loveasca cand iti e lumea mai draga si mai frumoasa.
Totusi, da-mi 3 argumente pentru care D-zeu nu exista.
Daca ma convingi ca D-zeu nu exista, eu ma lepad de D-zeu.

Daca ar exista un Dumnezeu,nu ar exista handicapati(oameni cu probleme fizice sau mintale).
El nu ar permite razboaiele intre oameni daca ar exista.
Iar daca asta ar fi lumea perfecta,al perfectului Dumnezeu,atunci nu ar exista dezastre ale naturi.
P.S:Te invata la religie ca nu se prescurteaza niciodata D-zeu parca,nu?
 

DeletedUser

Guest
Daca ar exista un Dumnezeu,nu ar exista handicapati(oameni cu probleme fizice sau mintale).
El nu ar permite razboaiele intre oameni daca ar exista.
Iar daca asta ar fi lumea perfecta,al perfectului Dumnezeu,atunci nu ar exista dezastre ale naturi.
P.S:Te invata la religie ca nu se prescurteaza niciodata D-zeu parca,nu?

El a creat lumea perfecta si a dat o singura porunca:
aceea sa nu manance din mar(cam asa ceva) dar porunca aceea s-a incalcat si acuma(mai demult) a dat 10
si acuma ii lasa pe oameni ce sa aleaga:
-sa se mantuiasca sau sa ajunga in Iad
 

DeletedUser

Guest
Omule, e viata ta, fa cum vrei...Lui D-zeu ii e mila de tine, la cat de mic esti, dar o sa te loveasca cand iti e lumea mai draga si mai frumoasa.
Totusi, da-mi 3 argumente pentru care D-zeu nu exista.
Daca ma convingi ca D-zeu nu exista, eu ma lepad de D-zeu.


Paradoxul lui Epicur.

Dumnezeu nu poate sa schimbe raul, atunci nu este atotputernic.
Dumnezeu poate sa schimbe raul dar nu vrea, atunci el este raul.
Dumnezeu poate si vrea sa schimbe raul, atunci de ce mai exista rau in lume?

Asa am retinut eu nu sunt exact cuvintele lui.

Si daca tot crezi in Dumnezeu de ce scrii D-Zeu ?
 

DeletedUser

Guest
Dumnezeu ne pune la incercare...sa vada...daca meritam sa ajungem in imparatia Sa...mi-e mila de tine :)
 

DeletedUser

Guest
Daca ar exista un Dumnezeu,nu ar exista handicapati(oameni cu probleme fizice sau mintale).
El nu ar permite razboaiele intre oameni daca ar exista.
Iar daca asta ar fi lumea perfecta,al perfectului Dumnezeu,atunci nu ar exista dezastre ale naturi.
P.S:Te invata la religie ca nu se prescurteaza niciodata D-zeu parca,nu?

De unde sa stim noi ce intentii are Dumnezeu ?
 
Sus