Religie, paranormal, societati secrete, ufologie, teoria conspiratiei, etc

DeletedUser

Guest
Eu nu zic sa nu credeti,dar nu incercati sa ma convingeti ca exista,pentru ca nu este adevarat.
 

DeletedUser

Guest
Vlad0700

Mini Statistics

Date of Birth
06.06.2000
Adaugă data
25.02.2010
Total Posts
0
 

DeletedUser

Guest
El a creat lumea perfecta si a dat o singura porunca:
aceea sa nu manance din mar(cam asa ceva) dar porunca aceea s-a incalcat si acuma(mai demult) a dat 10
si acuma ii lasa pe oameni ce sa aleaga:
-sa se mantuiasca sau sa ajunga in Iad


De ce in Biblie este trecut „Sa nu...” ? Ar trebui sa ne spuna si ce sa facem pentru ca moralitatea trebuie sa fie si pozitiva.
 

DeletedUser

Guest
Alte argumente mai solide nu ai?
Apropo, scriu Dumnezeu cum vrei, ca na, oi fi vre-un handicapat :))
Acum sa iti combat cele 3 argumente:
Dumnezeu vrea ca omul sa se mantuiasca prin credinta...La nastere, fiecare om primeste o cruce, pe care o duce in spate pana la sfarsitul vietii...Unii oameni s-au nascut cu handicap, ca prin ei, sa se arate lucrurile minunate ale lui D-zeu, precum cu orbul din nastere, care a fost vindecat de Iisus, ungandu-i cu tina ochii;alt exemplu ar fi slabanogul din Capernaum-vindecat si el de D-zeu
Razboaiele nu sunt declansate de Dumnezeu, ci de oamenii ca tine, atei si fara pic de credinta.Dumnezeu nu obliga pe nimeni, desi ar putea, el asteapta la usa sufletului tau, batang incet toata viata ta, poate poate deschizandu-i.
Ca sa spun mai pe intelesul tau, lumea in care traim,este un fel de lume Beta, de test, daca vrei lumea aia pura, o sa o vezi la sfarsitul lumii, acel "Nou Ierusalim"
Iti astept alte argumente
 

DeletedUser

Guest
Dumnezeu ne pune la incercare...sa vada...daca meritam sa ajungem in imparatia Sa...mi-e mila de tine :)


Asta inseamna ca ne chinuie. De ce sa o faca?
Daca noi suntem creati de el, de ce in Biblie scrie ca doar Iisus e fiul Lui ?
 

DeletedUser

Guest
cel care a inceput acest topic a vrut sa stie ce e cu anticristul si eu am vazut un documentar in care scria ca el:
-va fi un presedinte/rege intr-o tara puternica
-va fi carismatic
-va fi destul de iubit de oameni(chiar daca ei nu stiu ce este el defapt)
-atunci cand se va arata va izbucni un razboi si toti credinciosii vor fi ridiati la cer si cei necredinciosi se vor bate cu niste oameni(care sunt credinciosi dar nu au fost ridicati la cer,nu intrebati de ce ca nici eu nu stiu)
Asta am vazut eu intr-un documentar,daca e adevarat nu stiu dar...
 

DeletedUser

Guest
Asta inseamna ca ne chinuie. De ce sa o faca?
Daca noi suntem creati de el, de ce in Biblie scrie ca doar Iisus e fiul Lui ?

Da-mi citatul te rog
In Biblie, Iisus ii numeste pe toti "frati intru Hristos"
Altcineva, cine vrea sa-mi demonstreze ca nu exista Dumnezeu?
Cred ca nu puteti
 

DeletedUser

Guest
Alte argumente mai solide nu ai?
Apropo, scriu Dumnezeu cum vrei, ca na, oi fi vre-un handicapat :))
Acum sa iti combat cele 3 argumente:
Dumnezeu vrea ca omul sa se mantuiasca prin credinta...La nastere, fiecare om primeste o cruce, pe care o duce in spate pana la sfarsitul vietii...Unii oameni s-au nascut cu handicap, ca prin ei, sa se arate lucrurile minunate ale lui D-zeu, precum cu orbul din nastere, care a fost vindecat de Iisus, ungandu-i cu tina ochii;alt exemplu ar fi slabanogul din Capernaum-vindecat si el de D-zeu
Razboaiele nu sunt declansate de Dumnezeu, ci de oamenii ca tine, atei si fara pic de credinta.Dumnezeu nu obliga pe nimeni, desi ar putea, el asteapta la usa sufletului tau, batang incet toata viata ta, poate poate deschizandu-i.
Ca sa spun mai pe intelesul tau, lumea in care traim,este un fel de lume Beta, de test, daca vrei lumea aia pura, o sa o vezi la sfarsitul lumii, acel "Nou Ierusalim"
Iti astept alte argumente

Ai vreo dovada ca acele fapte au fost reale?Nu, vezi?Deci noi suntem beta testers practic dupa cum spui tu,si cand o sa dea erase la "conturi" el o sa se duca in Noul "Ierusalim" si o sa stea la suc?
 

DeletedUser

Guest
Dumnezeu nu da delete acc, ci face transfer, din beta in Noul Ierusalim
Mai pe intelesul altora, cei care au facut cele rele, vor merge in iad, cei care au facut cele bune, vor merge in rai.
Cat despre cei credinciosi care vor trai in timpul Antihristului, vor fi ridicati la cer, precum consemneaza Sfanta Traditie.
 

DeletedUser

Guest
Ai vreo dovada ca acele fapte au fost reale?Nu, vezi?Deci noi suntem beta testers practic dupa cum spui tu,si cand o sa dea erase la "conturi" el o sa se duca in Noul "Ierusalim" si o sa stea la suc?

acum un an a scris intr-o carte ca o femeie din Romania a murit si apoi cand sa o ingroape era vie si a zis ca a fost in cer
 

DeletedUser

Guest
Cat despre acele fapte, cum ca au fost reale sau nu, acelea pentru tine poate sunt povesti de adormit copiii, daca ai fi avut credinta cat un bob de mustar, poate-poate ai fi crezut.
"Fericiti cei care n-au vazut si au crezut"-Ioan 20,29
 

DeletedUser

Guest
Cei rai fiind cei care si-au trait viata si care s-au distrat nu?Give me a break...
 
Sus