Seria Pustietatea

  • Autor subiect Hunterblack
  • Data de început

DeletedUser

Guest
2.Va echipati cu actul,dupa care dati din nou la misiuni si alegeti misiunea indianului.Dupa ce terminati cu el,treceti mai departe.Atat copilul,cat si mama copilului se afla in careul C5.Mama e in apropierea locului unde se fac misiuni zilnice,copilul la limita cu careul B5.Va duceti la mama,pe urma la copil,faceti misiunea lui,il bateti pe vanatorul de recompense,va duceti la vanator,e la cateva sec de copil(chiar langa el),dupa care va intoarceti la copil,terminati cu el,va duceti la mama lui,terminati si acea misiune.Pe urma terminati misiunea de la serif si va va da alta:"Justitie".O faceti pe aceasta(doar acceptati si terminati),dupa care echipati sarea primita la sperie ciorile si terminati seria.Repet,nu apare realizarea.
in sfarsit.. nu stiu cum am putut rata copilul ala.. mersi mult, de mare ajutor aceste indicatii
 

DeletedUser

Guest
1.Nu are realizare misiunea.Nu stiu daca e bug sau asa e ea.
2.Va echipati cu actul,dupa care dati din nou la misiuni si alegeti misiunea indianului.Dupa ce terminati cu el,treceti mai departe.Atat copilul,cat si mama copilului se afla in careul C5.Mama e in apropierea locului unde se fac misiuni zilnice,copilul la limita cu careul B5.Va duceti la mama,pe urma la copil,faceti misiunea lui,il bateti pe vanatorul de recompense,va duceti la vanator,e la cateva sec de copil(chiar langa el),dupa care va intoarceti la copil,terminati cu el,va duceti la mama lui,terminati si acea misiune.Pe urma terminati misiunea de la serif si va va da alta:"Justitie".O faceti pe aceasta(doar acceptati si terminati),dupa care echipati sarea primita la sperie ciorile si terminati seria.Repet,nu apare realizarea.
3.Daca ati ales din greseala alta misiune,nu cea a indianului,pentru a trece mai departe trebuie sa va duceti la respectivul Dean....Iii gasiti pe randul cu careurile B(3,4 din cate imi aduc aminte) sau in apropierea locului in care l-ati batut pe cel de udne ati luat tarnacopul(nu-mi aduc aminte numele lui).Dupa asta acceptati misiunea indianului.

Sper ca v-am ajutat.O zi buna!


eu tot nu am intels cum fac asta
Rezolvă: Pustietate (Adevăratul proprietar IV)
 

DeletedUser

Guest
dar mai ao intrebare
pe DB la misiunile alternative nu imi apare cum ca nu pot face misiunea intrucat am facut o alta alegere.
asta inseamna ca le pot face si pe celelalte?

adica daca mai tai la copaci imi mai da o cutie cu acte de proprietate si fac al doilea set de misiuni?
si asa mai departe pana le fac pe toate 4?

daca e cineva amabil sa imi raspunda ii raman indatorata

multumesc
 

DeletedUser

Guest
Sarea

sarea ar trebui sa o mai am in inventar , sau nu ? eu o am , si pe harta nu imi apare nici un copil sau Flint Westwood . sa mor daca mai inteleg ceva
la indian am numai misiunea comoara ( alte triburi ) si la serif Pustietate (Adevăratul proprietar) , pe care nu pot sa o termin cu toate ca am actul :(((((( poate cineva sa ma ajute ?
 

DeletedUser19531

Guest
Voi nu cititi textul misiuni??? Daca respectati indicatiile misiuni va fi foarte usor si trebuie sa mai tineti cont de urmatoarele aspecte:
1.Cand primiti aceasta cutie
tin.png
de la taierea copacilor trebuie sa o deschideti(se procedeaza in acelasi mod cum se deschid cuferele), inauntru gasiti o scrisoare si actul de proprietate a fermei
ownership_certification.png
.
2.Dupa ce observati ca nu mai apare nici o misiune la npc-ul acesta
flint.png
sau la salon, atunci trebuie sa echipati actul de proprietate.
3.La alegerea adevaratului proprietar trebuie sa mergeti pe mana indianului(daca cititi textul din scrisoare si de la fiecare npc veti vedea potrivirea).
4.Dupa ce ati terminat cu indianul trebuie sa mergeti la mama proprietarului(se afla langa satul indianului-C5-, iar proprietarul se afla in partea de -N- fata de poiana.
5.Sa nu uitati la final sa echipati sarea ca sa terminati misiunea pustietate.

***Daca respectati ce am scris nu va fi nici o problema.***
P.S.
*mai dati reincarcare la pagina din cand in cand, servarul poate sa mai ramana in urma si sa nu va ofere noile misiuni sau npc-uri
 

DeletedUser

Guest
imi pare rau, am citit si rascitit , am facut exact cum ati zis pas cu pas mi-au disaprut toti, mama nici macar nu apare , m-am echipat m-am dezechipat si degeaba, am facut si indianul, mi-a disparut tot de pe harta, deocamdata o las balta, ca e clar ca e ceva ce nu merge la toata lumea, aceiasi problema este si pe serverul englezesc......:shoot:

p.s. trebuie neaparat sa am o meserie?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19531

Guest
imi pare rau, am citit si rascitit , am facut exact cum ati zis pas cu pas mi-au disaprut toti, mama nici macar nu apare , m-am echipat m-am dezechipat si degeaba, am facut si indianul, mi-a disparut tot de pe harta, deocamdata o las balta, ca e clar ca e ceva ce nu merge la toata lumea, aceiasi problema este si pe serverul englezesc......:shoot:

p.s. trebuie neaparat sa am o meserie?

Binenteles ca trebuie sa alegi o meserie daca vrei sa continui misiunea.
 

DeletedUser

Guest
Buna dimineata/ziua/seara,nu stiu daca a mai intrebat cineva,insa eu nu gasesc...Dupa ce am terminat Adevaratul proprietar IV(misiunea in care vorbesc cu acel copil,il inving pe vanator si ma intorc la mama copilului),am facut misiunea Justitie II(unde am dat sarea de la sperie ciorile) dupa care mi-a aparut Justitie I.Aici imi spune sa ma inarmez cu ceva din inventar,insa nu stiu cu ce.Am incercat tot si tot nu imi apare ceva.Ce trebuie sa fac?
Astept raspunsuri din partea celo ce vor sa ajute,nu din partea "zeilor"din west.
Multumesc^^

imi spui si mie cum ai facut misiunea pls.Fiinca la mine nu imi apare copilul!!
 

DeletedUser

Guest
imi spui si mie cum ai facut misiunea pls.Fiinca la mine nu imi apare copilul!!
Doar dupa ce accepti misiunea de la mama lui Mrs. Anderson, va apare copilul. Iar mama apare exact dupa ce faci misiunea unde iti cere un produs pe care poate fi facut de tine, asta daca ti-ai ales o meserie.
 

DeletedUser

Guest
Am scris clar cum sa faceti misiunea.Citit cu atentie.A mai postat cineva pasii,asa ca fiti atenti.
Va mai spun doar cateva amanunte:
1.Daca faceti o alegere,nu pe cea a indianului,nu e nimic;cautati pe respectivul Dean,terminati misiunea,dupa care alegeti misiunea indianului.
2.Pentru a putea face alegerea trebuie sa aveti echipat actul fermei.
3.Cititi si indicatiile date in textul misiunii.

Succes
 

DeletedUser354

Guest
Şeriful John Fitzburn

am ales indianul am pus sarea am terminat misiunea dar la Şeriful John Fitzburn imi mai trebuie sa gasesc proprietarul fermei ..rog, unde-l pot gasi?

Necesar Recompensă:
Rezolvă: Pustietate (Adevăratul proprietar IV) (Terminat)
Proprietarul acestei ferme 0/1
+ 250 puncte de experienţă
+ $ 250
 

magalex

Greenhorn
Am scris clar cum sa faceti misiunea.Citit cu atentie.A mai postat cineva pasii,asa ca fiti atenti.
Va mai spun doar cateva amanunte:
1.Daca faceti o alegere,nu pe cea a indianului,nu e nimic;cautati pe respectivul Dean,terminati misiunea,dupa care alegeti misiunea indianului.
2.Pentru a putea face alegerea trebuie sa aveti echipat actul fermei.
3.Cititi si indicatiile date in textul misiunii.

Succes

si unde il gasesti pe respectivul?
 

DeletedUser19531

Guest
si unde il gasesti pe respectivul?

Daca ai ales decizia corecta(indianul), daca ai mers la mama lui Dean Anderson si ai acceptat misiunea, atunci iti apare un impartior de misiuni, iar in acel loc se afla Dean Anderson, pozitia pe harta a impartitorului este aceasta:
 

magalex

Greenhorn
Daca ai ales decizia corecta(indianul), daca ai mers la mama lui Dean Anderson si ai acceptat misiunea, atunci iti apare un impartior de misiuni, iar in acel loc se afla Dean Anderson, pozitia pe harta a impartitorului este aceasta:

tocmai asta este ca nu am ales corect pe o lume!
 

DeletedUser19371

Guest
E posibil sa mi se intample asa ceva? Am gasit scrisoarea, dar nu si actul fermei. Am facut toate misiunile pana acum, am primit si realizarea "Pustietate", dar in contul meu de pe tw-db.info imi arata ca mai trebuie sa fac misiunile in care trebuie sa am echipat actul fermei. Am incercat sa regasesc acea cutie pentru a gasi si actul fermei, dar in zadar. Ce pot face in cazul de fata?
 

DeletedUser

Guest
Pai in seria de misiuni "Pustietatea",cate decizii sunt de ales?
 

DeletedUser

Guest
Resolve: Wasteland (The rightful owner IV)
Deed to the farm 0/1

Ce trebuie sa fac aici?
 

DeletedUser

Guest
La inceput nu am ales misiunea indianului iar acum echipez actul si nu imi apare niciun DEAN ANDERSON!!!! De o luna ma chinui la misiunea asta si nu stiu ce sa mai fac ca sa o termin. Deja devine enervant. Ce trebuie sa fac ca sa-mi apara misiunea indianului sau dean anderson ala sau ce trebuie sa-mi apara ca sa termin odata misiunea asta????
 

DeletedUser

Guest
Salutare,inainte sa trec la subiect tin sa mentionez ca am citit toate subiectele de pe forum legate de aceasta misiune.Totusi,nu reusesc sa ii dau de capat.
Sunt in acest stadiu:
Pustietate (Adevăratul proprietar)

Şeriful John Fitzburn : Ai găsit un titlu de proprietate pentru ferma lui Fint Westwood cu un alt nume pe el, dar Flint are şi el titlu de proprietate pentru ferma. Dacă nu reuşeşti sa dovedeşti că Flint a falsificat titlul său nu pot face nimic. Găseşte proprietarul! Incearcă să arăţi titlu cu numele său prin saloon, cei de aici stiu multe despre alţii şi sigur unul te poate ajuta. Dacă reuşeşti să dovedeşti că Flint a falsificat titlul am să îţi ofer o recompensă.

Rezolvă: Pustietate (Adevăratul proprietar IV)
Proprietarul acestei ferme 1/1 (Terminat)
+ 250 puncte de experienţă
+ $ 250

De aici m-am blocat.Ce trebuie sa mai caut?
 
Sus