Seria Pustietatea

  • Autor subiect Hunterblack
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Salutare,inainte sa trec la subiect tin sa mentionez ca am citit toate subiectele de pe forum legate de aceasta misiune.Totusi,nu reusesc sa ii dau de capat.
Sunt in acest stadiu:
Pustietate (Adevăratul proprietar)

Şeriful John Fitzburn : Ai găsit un titlu de proprietate pentru ferma lui Fint Westwood cu un alt nume pe el, dar Flint are şi el titlu de proprietate pentru ferma. Dacă nu reuşeşti sa dovedeşti că Flint a falsificat titlul său nu pot face nimic. Găseşte proprietarul! Incearcă să arăţi titlu cu numele său prin saloon, cei de aici stiu multe despre alţii şi sigur unul te poate ajuta. Dacă reuşeşti să dovedeşti că Flint a falsificat titlul am să îţi ofer o recompensă.

Rezolvă: Pustietate (Adevăratul proprietar IV)
Proprietarul acestei ferme 1/1 (Terminat)
+ 250 puncte de experienţă
+ $ 250

De aici m-am blocat.Ce trebuie sa mai caut?

daca nu ai fost trebuie sa mergi la doamnna anderson punct alb in patratul c5 apoi la dean anderson patratul b5(impartitorul de misiuni se afla la limita dintre c5 si b5)
 

DeletedUser

Guest
Nu apare pe harta nicaieri doamnna anderson si nici dean anderson... ceva nu este bine!! dar ce?
 

DeletedUser

Guest
Nu apare pe harta nicaieri doamnna anderson si nici dean anderson... ceva nu este bine!! dar ce?

nici la indian nu apare misiunea in care te trimite la dean?? sa ai echipat actul si la indian ar trebui sa apara misinea calea potrivita. dupa incheierea acesteia apare tot la indian o noua misiune al carei titlu difera in functie de meseria pe care ti-ai ales-o.

Am si eu o intrebare legata de aceasta misiune.
Cum fac rost de:iahnie de fasole,amuleta,ulei de grafit si sac cu hrana
nu ai nevoie de toate iahnie de fasole o "produci" la meserie daca esti bucatar ; amuleta daca esti sarlatan ;lubrifiant de grafit daca esti fierar ; sac de hrana daca esti mester pielar. deci ai nevoie de un singur produs in functie de meseria pe care ti-ai ales-o.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare legata de aceasta misiune.
Cum fac rost de:iahnie de fasole,amuleta,ulei de grafit si sac cu hrana
 

DeletedUser

Guest
Aceasta este cea mai idioata misiune din acest joc.....parerea mea. Am citit toate topicurile si tot nu imi este clar totul.
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare legata de aceasta misiune.
Cum fac rost de:iahnie de fasole,amuleta,ulei de grafit si sac cu hrana

Nu ai nevoie de toate ci doar de una, cea a meseriei tale.
Învățați sa citiți indiciile atunci când aveți decizii de luat. Nu alegeți ca, asa vi se pare ca ar suna bine. Citiți atent ceea ce spune fiecare.
 

DeletedUser22342

Guest
deci am misiunea asta de mai mult de un an....
Pustietate (Adevăratul proprietar)

Şeriful John Fitzburn : Ai găsit un titlu de proprietate pentru ferma lui Fint Westwood cu un alt nume pe el, dar Flint are şi el titlu de proprietate pentru ferma. Dacă nu reuşeşti sa dovedeşti că Flint a falsificat titlul său nu pot face nimic. Găseşte proprietarul! Incearcă să arăţi titlu cu numele său prin saloon, cei de aici stiu multe despre alţii şi sigur unul te poate ajuta. Dacă reuşeşti să dovedeşti că Flint a falsificat titlul am să îţi ofer o recompensă.

Necesar Recompensă:
Rezolvă: Pustietate (Adevăratul proprietar IV)
Proprietarul acestei ferme 1/1 (Terminat)
+ 250 puncte de experienţă
+ $ 250

Pe harta apare in fiecare patrat Flint Westwood care nu imi da nici o misune, nu apare nici un Dean anderson sau vreun alt personaj din misiunea asta iar pe tw-dw imi spune ca nu as fi lucrat la taierea copacilor ca sa-mi dea cutia de tinichea(desi am facut asta)
 

DeletedUser

Guest
de ce atunci cand accept misiunea de la Flint cu sperie ciorile 5 ore, si merg si fac sa ziem doar 3 ore imi apare ca s-a expirat ????????
 

DeletedUser12909

Guest
de ce atunci cand accept misiunea de la Flint cu sperie ciorile 5 ore, si merg si fac sa ziem doar 3 ore imi apare ca s-a expirat ????????

pentru ca nu esti la locul potrivit, lucrezi si tu 5 ore si apoi te intorci, iti apare expirat cand nu esti la impartitor, ca se apara normal te intorici la impartitor dupa ce ai indeplinit sarcinile.
 

DeletedUser

Guest
Frate,si eu m-am blocat la aceasta misiune...ma-sa lu' Dean m-a trimis dupa el,am ajuns la el , l-am batut pe vanator de recompense si acum nu mai pot sa fac nimic...heeeeelp :mad: :confused: :dastardly: :blink:
 

DeletedUser593

Guest
Frate,si eu m-am blocat la aceasta misiune...ma-sa lu' Dean m-a trimis dupa el,am ajuns la el , l-am batut pe vanator de recompense si acum nu mai pot sa fac nimic...heeeeelp :mad: :confused: :blink:

Trebuie sa mergi aici:
3hVDn.jpg
 

DeletedUser19663

Guest
Am si eu o problema cu aceasta misiune. Am contul de multisor, cand am inceput misiunea am facut-o in graba si se pare ca am ajuns intr-un punct fara continuare.
Misiunea descrisa aici: http://tw-db.info/?strana=quest&serie=qs_66 este oricum destul de ambigua. Mentionez ca necitind misiunea la inceput la adevaratul proprietar II am ales 3 optiuni din 4, exact fara cea corecta, a indianului.

Am facut:
Ajutor de serif lenes? -> punga de piele + 25 exp
Ajutor de serif lenes? II -> punga de piele + 25 exp
Agricultura [sperie ciorile 8/8] -> 50 exp
Agricultura II [irigatii 10/10] -> 50 exp
Agricultura III [fertilizator 3/3] -> 50 exp
Agricultura IV [taierea copacilor 10/10] -> 50 exp
Adevaratul Proprietar II [Maria] -> -
Urma cea buna [Dean Andersson] -> -
Persoana potrivita [Dean Andreson] -> -
Adevaratul Proprietar II [Henry] -> -
Calea cea buna [Dean Antonson] -> -
Adevaratul Proprietar II [Henry] -> -
Adevaratul Proprietar II [Henry] -> - [incheiere: Nu este cel pe care il cauti! Asculta descrierea proprietarilor salonului, poate il vei gasi pe cel adevarat.]

Am ajuns aici si m-am blocat:
Şeriful John Fitzburn
Ai găsit un titlu de proprietate pentru ferma lui Fint Westwood cu un alt nume pe el, dar Flint are şi el titlu de proprietate pentru ferma. Dacă nu reuşeşti sa dovedeşti că Flint a falsificat titlul său nu pot face nimic. Găseşte proprietarul! Incearcă să arăţi titlu cu numele său prin saloon, cei de aici stiu multe despre alţii şi sigur unul te poate ajuta. Dacă reuşeşti să dovedeşti că Flint a falsificat titlul am să îţi ofer o recompensă.
Necesar
- Rezolvă: Pustietate (Adevăratul proprietar IV)
- Echipează: Proprietarul acestei ferme 0/1

Recompensa: 250 exp + 250 dolari.

Am deschis cutia, am "scrisoare veche" si "proprietarul acestei ferme". Echipez pe cea din urma si nu se activeaza nici un impartitor de misiuni.

Rog ajutor.

Multumesc.
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o problema cu aceasta misiune. Am contul de multisor, cand am inceput misiunea am facut-o in graba si se pare ca am ajuns intr-un punct fara continuare.
Misiunea descrisa aici: http://tw-db.info/?strana=quest&serie=qs_66 este oricum destul de ambigua. Mentionez ca necitind misiunea la inceput la adevaratul proprietar II am ales 3 optiuni din 4, exact fara cea corecta, a indianului.

Am facut:
Ajutor de serif lenes? -> punga de piele + 25 exp
Ajutor de serif lenes? II -> punga de piele + 25 exp
Agricultura [sperie ciorile 8/8] -> 50 exp
Agricultura II [irigatii 10/10] -> 50 exp
Agricultura III [fertilizator 3/3] -> 50 exp
Agricultura IV [taierea copacilor 10/10] -> 50 exp
Adevaratul Proprietar II [Maria] -> -
Urma cea buna [Dean Andersson] -> -
Persoana potrivita [Dean Andreson] -> -
Adevaratul Proprietar II [Henry] -> -
Calea cea buna [Dean Antonson] -> -
Adevaratul Proprietar II [Henry] -> -
Adevaratul Proprietar II [Henry] -> - [incheiere: Nu este cel pe care il cauti! Asculta descrierea proprietarilor salonului, poate il vei gasi pe cel adevarat.]

Am ajuns aici si m-am blocat:
Şeriful John Fitzburn
Ai găsit un titlu de proprietate pentru ferma lui Fint Westwood cu un alt nume pe el, dar Flint are şi el titlu de proprietate pentru ferma. Dacă nu reuşeşti sa dovedeşti că Flint a falsificat titlul său nu pot face nimic. Găseşte proprietarul! Incearcă să arăţi titlu cu numele său prin saloon, cei de aici stiu multe despre alţii şi sigur unul te poate ajuta. Dacă reuşeşti să dovedeşti că Flint a falsificat titlul am să îţi ofer o recompensă.
Necesar
- Rezolvă: Pustietate (Adevăratul proprietar IV)
- Echipează: Proprietarul acestei ferme 0/1

Recompensa: 250 exp + 250 dolari.

Am deschis cutia, am "scrisoare veche" si "proprietarul acestei ferme". Echipez pe cea din urma si nu se activeaza nici un impartitor de misiuni.

Rog ajutor.

Multumesc.

Eu n-am trebuit sa fac toate misiunile acelea.Vreau sa zic ca nu am mers la toate persoanele de acolo.
 

DeletedUser19663

Guest
Da, intrebarea principala este daca la alegerile pe care le-am facut pana acum pentru aceasta misiune mai exista vreo cale de a o continua..
 

DeletedUser2041

Guest
Depune un tiket si vom verifica unde ai ramas si ce mai poti face.
 

DeletedUser13646

Guest
Deci am ajuns aici:

Şeriful John Fitzburn : Nu înteleg nimic! De ce vroia el pustietatea aceea! Nu creștea nimic în solul acelei ferme! Poate este ceva in plus?
Indicaţie: Verifică inventarul,poate ai un obiect care te poate ajuta? Inarmează-te cu el!

Ce trebuie sa caut in inventar mai exact?
 
Sus