Totul despre Anime

DeletedUser

Guest
Am vazut cateva episoade pe Animax, dar nu l-am mai terminat.
Nu stiu daca o sa ma mai apara vriun sezon din D.Gray-man, au trecut mai mult de 4 ani de la ultimul sezon.
Nici manga nu cred ca mai apare. Am auzit ca autoarea s-a imbolnavit si i-a fost din ce in ce mai greu sa continue manga, dar nu stiu daca a renuntat la ea.:nesigur:
Pacat imi placea anime-ul poate o sa faca un remake in viitor.
 

DeletedUser

Guest
Am vazut cateva episoade pe Animax, dar nu l-am mai terminat.
Nu stiu daca o sa ma mai apara vriun sezon din D.Gray-man, au trecut mai mult de 4 ani de la ultimul sezon.
Nici manga nu cred ca mai apare. Am auzit ca autoarea s-a imbolnavit si i-a fost din ce in ce mai greu sa continue manga, dar nu stiu daca a renuntat la ea.:nesigur:
Pacat imi placea anime-ul poate o sa faca un remake in viitor.

1)Au trecut mai mult de 5 ani.
2)Manga parca s-a terminat acum 1 an.
3)Nu stiu d ce tu te super idaca nu ai vazut toate episoadele,uitate intai la toate,le poti vizualiza pe animekage.
 

DeletedUser

Guest
Manga din cate stiu nu s-a terminat, oficial ma refer sfarsit si toate cele, daca autoarea a renuntat la ea, nu pot sa-ti spun.
Chiar daca nu am vazut toate episoadele asta nu-nseamna ca nu-mi place. Am vazut primul sezon si dupa m-am apucat de manga(am renuntat si la ea fiindca nu mai aparea niciun update)
Daca ar fi acum nu cred ca m-as mai uita fiindca deja stiu cate ceva din manga deci sa ma uit pentru poveste ar fi inutil, poate doar sa vad cum au adaptat manga.
Oricum ar trebui s-o iau de la inceput din moment ce probabil am uitat multe lucruri si oricum nu ma mai uit la anime-uri peste 50 de episoade.
Cel mai mult mi-a placut ca folosea mituri, legende gen arca lui Noe sau papusa care a prins viata, copacul vietii si gladiatorul care a luptat pentru printesa lui 1000 de ani chiar daca ea murise demult si toate sunt explicate ca fiind un produs a influentei inocentei asupra lor.
Intrun fel inocenta e ceea ce ofera ocazia oamenilor de a-si schimba destinul (propriu sau a celor din jur) si depinde de ei daca sunt sau nu capabili sa stapaneasca acea putere(de cele mai multe ori nu sunt).
De asta mi-a placut anime-ul.
Ma rog fiecare cu parerea lui.:)
 

DeletedUser12588

Guest
La anime-ul naruto shippuden se mai uita cineva ? :whistle: ca eu si acum sa ma uit si mi se pare cel mai reusit :up:
 

DeletedUser5520

Guest
La anime-ul naruto shippuden se mai uita cineva ? :whistle: ca eu si acum sa ma uit si mi se pare cel mai reusit :up:

Ma mai uit si eu din cand in cand ,si da e frumos. Oricum, parerea mea e ca cel mai reusit ii one piece , povestea din one piece ii mult mai dezvoltata.
 

DeletedUser

Guest
Ma mai uit si eu din cand in cand ,si da e frumos. Oricum, parerea mea e ca cel mai reusit ii one piece , povestea din one piece ii mult mai dezvoltata.

Ca e si din 1999.Eu n-am ratat nici macar un episod din Naruto Shippuden si One Piece.Mai ales ca acum la Naruto Shippuden a venit adevarata lupta.
 

DeletedUser

Guest
Yu-Gi-Oh!
Shaman King
Detective Conan
Iubeam anime-uri alea!
Cand eram mic, alergam in drum spre casa de la scoala ca sa le prind pe TVR1 (pe vremea aia nu stiam ca sunt si in reluare:ras:)
 

DeletedUser

Guest
Yu-Gi-Oh!
Shaman King
Detective Conan
Iubeam anime-uri alea!
Cand eram mic, alergam in drum spre casa de la scoala ca sa le prind pe TVR1 (pe vremea aia nu stiam ca sunt si in reluare:ras:)

Eu am avut copilarie cu Yu-Gi-Oh! si Shaman King.

Imi cumparau parintii cornuri dintralea,nu-mi mai amintesc numele,acolo gaeam un aptipilt pentru colectia mea Shaman King.

Si la Yu-Gi-Oh! imi amintesc ca am adunat vreo 500 de cartonase si ma jucam cu prieteni,ca atunci asta era la moda,vecinu de peste drum isi printase cartea cu dragonul ala rosul ca sa dea mare:ras:.

Cate amintiri,cate amintiri.
 

DeletedUser

Guest
Eu am avut copilarie cu Yu-Gi-Oh! si Shaman King.

Imi cumparau parintii cornuri dintralea,nu-mi mai amintesc numele,acolo gaeam un aptipilt pentru colectia mea Shaman King.

Si la Yu-Gi-Oh! imi amintesc ca am adunat vreo 500 de cartonase si ma jucam cu prieteni,ca atunci asta era la moda,vecinu de peste drum isi printase cartea cu dragonul ala rosul ca sa dea mare:ras:.

Cate amintiri,cate amintiri.

Chipicao? imi luam si eu, faceam schimb de abtibilduri cu colegii, mereu se termina cu cearta:ras:
La Yu-Gi-Oh! intr-un timp aveam cumparate vrio 5 pachete erau 5 lei (avere pe vremea aia) imi faceam pachet de ala smecher cu capcane si cavaleri antici(cred ca asa se chemau, erau trei). Unul din colegi avea un dragon auriu cea mai puternica carte (avea scris doar semnul intrebarii la puterea de atac sau aparare, avea putere infinita ce mai:razz:) si noi il fraieream ca e un fals ca sa nu foloseasca cartea cand ne jucam ca ne batea pe toti.
Ce vremuri:roll:
 

DeletedUser

Guest
:)) Si eu ma uitam la Yu Gi Oh (Regele shaman nu m-a atras). Desi nu inteleageam nimic din Yu Gi Oh imi placea sa ma uit (poate din cauza frezei lui Yugi :D) si am colectionat o gramada de carti yu gi oh dar nu stiam nici cum se joaca :)) ce vremuri...
 

DeletedUser

Guest
La anime-ul naruto shippuden se mai uita cineva ? :whistle: ca eu si acum sa ma uit si mi se pare cel mai reusit :up:

One piece ma dezamageste in arcul asta au facut niste dujmany mult prea cretini. Totusi acum sunt pe la ep 80 din naruto shippuden ala nu e la fel de interesant precum one piece . OP sare din arc in arc in naruto tre se plimbe prin tot felul de misiuni plictisitoare fara sa faca nimic interesant .
 

DeletedUser5520

Guest
One piece ma dezamageste in arcul asta au facut niste dujmany mult prea cretini. Totusi acum sunt pe la ep 80 din naruto shippuden ala nu e la fel de interesant precum one piece . OP sare din arc in arc in naruto tre se plimbe prin tot felul de misiuni plictisitoare fara sa faca nimic interesant .

Dar unde ai ajuns la one piece?
 

DeletedUser

Guest
E la zi, la fel ca mine.
M'a cam enervat penultimul arc, ala cu insula oamenilor peste.
In rest e foarte tare anime-ul.
 

DeletedUser5520

Guest
E la zi, la fel ca mine.
M'a cam enervat penultimul arc, ala cu insula oamenilor peste.
In rest e foarte tare anime-ul.

Da, penultimul arc nu a fost prea reusit. Oricum , dupa Punk Hazard arc o sa vina unu calumea tare (dar nu zic nimic pentru ca nu vreau sa fac spoiler :d)
 

DeletedUser

Guest
Si Punk Hazard e naspa , parerea mea .

Meh, ma cam enerveaza partea cu copiii aia mici si cu samuraiu' ala, insa e tare ca apare si Doflamingo si cu ala cu otrava(am un lapsus cum il cheama).
Si Vergo si Trafalgar Law sunt destui de smecheri.
 
Sus