Tutorial duel - build-uri, sfaturi, caracteristici

  • Autor subiect DeletedUser20606
  • Data de început

DeletedUser20606

Guest
In acest nou tutorial veti gasi, pe rand, tot ce trebuie sa stiti despre dueluri, si nu numai.

Sa incepem cu indemanarile necesare:
Eu le impart in 2 categorii:
A) principale - cele care influenteaza in mod direct duelul
B) secundare - cele care nu influenteaza direct duelul, dar totusi au un rol important

A) principale
VIGOARE - este pentru arme albe, mareste daunele pe care le provoci (doar cu arma alba!!)
REZISTENTA - in duel scade daunele provocate de o arma alba
REFLEX - in duel scade daunele provocate de o arma de foc
FERIRE - te ajuta sa feresti
TINTIRE - te ajuta sa tintesti
IMPUSCARE - este pentru arma de foc, mareste daunele pe care le provoci (doar cu arma de foc!!)
TACTICA/ASPECT - desi initial aveau alt scop/rol, momentan aceste doua indemanari te ajuta sa tintesti

B)secundare
PUNCTE DE VIATA: reduci riscul de a lesina intr-un duel
CALARIE: este benefica atunci cand ataci la distante mari

Rezistenta si reflexul au lucrat mereu impreuna. De-a lungul timpului influenta rezistentei/reflexului a scazut. Insa un anumit procent din rezistenta ta se adauga la reflexul tau, si viceversa.
Nu merita investite multe puncte in vigoare/impuscare. Spre exemplu, unul cu 600 impuscare nu da daune vizibil mai mari fata de unul cu 300 impuscare.
Cand ataci, aspectul peste tactica adversarului se ia drept tintire.

Build-uri:
Luam in calcul in cont de level 120, cu media atributelor de 150 si media indemanarilor de 410
Toate build-urile au fost testate, intoarse pe toate fetele, pana la formula cea mai reusita.
N-am inclus aspectul/tactica si impuscarea/vigoarea in aceste build-uri. Consider ca sunt puncte aruncate.
Pentru fiecare build in parte am sa arat si cateva seturi de haine. Si da, un duelist complet e acela care are o gama variata de haine. Aceste haine/echipamente te ajuta sa faci fata oricarei situatii.
In mare parte n-o sa folosesc procente. Consider ca-i mai util sa va dau "mura-n gura".

I. PUTERE: (full)

a)
150 rezistenta (din putere) + 30 puncte = 180 rezistenta - cu bonus ~ 240
180 puncte reflex - cu bonus ~ 240
raman doar 170 puncte pentru tintire - cu bonus ~250
acest build il folosesc majoritatea celor care sunt axati pe r/r (rezistenta/reflex)
insa din cauza tintirii mici, le este greu impotriva celor cu ferire mare
de aceea, aduc o completare.

150 rezistenta(din putere) + 10 puncte = 160 rezistenta - cu bonus ~220
160 reflex - cu bonus ~ 220
240 tintire - cu bonus ~ 300+
Poate ziceti ca sunt nebun, dar...
Acest build este cat se poate de eficient, chiar daca uneri se pierde mult hp contra celor cu impuscare/vigoare mare. Insa poate face fata unui jucator cu un build defensiv.

Haine cu rezistenta: http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=7c1a
Haine cu reflex: http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=11c1a
Haine cu rezistenta + reflex: http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=7c1a11c1a
Haine cu tintire: http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=15c1a
Haine cu vigoare: http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=6c1a15c1a

b) Desi mi se pare o mare prostie, build-ul aceasta exista, si inca e folosit.

Full putere - 150 puncte de viata
200 tintire - ~ 270 bonus
210 ferire - ~270 bonus

N-o sa fie de ajuns nici pentru tintire, nici pentru ferire.
Viata te ajuta sa rezisti cateva dueluri, dar cam atat. Unii baga mai multe puncte pe vigoare, scazand si mai mult "influenta" tintirii/feririi.
La level maxim nu-l recomand.

Haine cu tintire: http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=15c1a
Haine cu ferire:http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=12c1a
Haine cu vigoare:http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=6c1a15c1a

II. MOBILITATE (full)

a) 150 mobilitate + 410 ferire

Din ce in ce mai multi il folosesc, crezand ca nu pot fi nimeriti/batuti daca au 600+ ferire. Ei bine, tin sa-i anunt ca se inseala amarnic.
Haine ferire: http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=12c1a
Haine reflex: http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=11c1a

b)
150 mobilitate + 150 ferire
250 tintire

Haine ferire:http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=12c1a
Haine reflex:http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=11c1a
Haine tintire: http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=15c1a

Daca e folosit cum si cand trebuie, poate fi util.

c) 150 mobilitate + 20 = 170 reflex/ferire.
170 rezistenta
220 tintire

Haine rezistenta: http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=7c1a
Haine ferire: http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=12c1a
Haine reflex: http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=11c1a
Haine tintire: http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=15c1a

Marele minus la build-urile pe mobilitate e faptul ca nu provoaca daune prea mari, neavand impuscare/vigoare decat din bonus.

III. DEXTERITATE (full)

Exista mai multe variante ale aceluiasi build.

a) full dexteritate + 410 ferire
Pe atac insa este egal cu 0,din cauza tintirii mici.

b) full dexteritate + 120 = 270 ~ 350 bonus
290 ferire ~ 350 bonus
Asa zisul "fifty-fifty" - din cauza ca tintirea=ferirea (cu bonus!)

c) Majoritatea au tendinta de a folosi mai multa ferire decat tintire. Eu am facut fix invers.
full dexteritate + 140 = 290 tintire ~ 390 bonus haine + bonus produs utilizabiul -> gem
270 ferire ~ 320 bonus
E un build riscant, din cauza ca ai putina ferire. Insa daca detii produse cu bonus hp, n-ai de ce sa-ti faci griji.
La acest build folosesc 3 feluri de produse: Gem -> Tintire Impuscare; Amuleta/Fasole cu costita -> Ferire; Apa de trandafiri/genti/Elixir -> bonus hp
Pentru acest build insa trebuie sa fii si extrem de activ.

Desigur, la aceste build-uri se mai pot folosi: tactica/aspectul/impuscare. Eu fac abstractie de ele, fiind de ajuns bonusul din haine.

Haine cu tintire: http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=15c1a
Haine cu ferire:http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=12c1a
Haine cu impuscare:http://tw-db.info/?strana=schopnosti&skill=16c1a - pentru cei pe r/r


IV. CARISMA (full)

Momentan nu exista build-uri "competitive" pentru carisma.

V. HYBRYD

a) PUTERE+MOBILITATE

75 putere + 85 rezistenta = 160 rezistenta ~ 210 bonus
75 mobilitate +85 reflex = 160 reflex ~ 210 bonus
240 tintire ~ 300 bonus sau 200 tintire ~ 250 bonus + 40 ferire + 75 (din mobilitate) = 250 tintire bonus si 140 ferire bonus

b) MOBILITATE + DEXTERITATE

75 mobilitate + 200 ferire + 60 reflex = 275 ferire 135 reflex ~ 320 ferire 180 reflex
75 dexteritate + 150 = 225 ~ 280 bonus

c) DEXTERITATE + CARISMA

75 dexteritate + 160 tintire= 235 tintire ~ 300 bonus
75 carisma - 75 tactica/aspect ~ 120 tactica/aspect bonus
250 ferire ~ 290 bonus

NOTA: Fiecare e liber sa adopte build-urile la propriile cerinte si nevoi.

Mi-am permis sa dau si cateva sfaturi, pentru cine vrea sa asculte. Va garantez ca, o data urmate, duc catre succes.


1. Schimba des tintele
2. Nu fi neglijent. Nu te culca in set de somnoros daca n-au trecut 45 minute de la ultimul tau duel, fiindca inca esti atacabil!
3. Nu te culca pe o ureche dupa ce ai castigat un duel. Fii pregatit pentru un contraatac al adversarului.
4. Respecta si vei fi respectat!
5. Daca ai posibilitatea, ataca organizat, impreuna cu prietenii si/sau orasul. Sansa de castig e mai mare. In acelasi timp, fii sigur pe propriile forte.
6. Nu te baza pe un singur punct ( ex. indemanare ). Mai mult nu inseamna neaparat mai bun.
7. Nu renunta! Fii perseverent.
8. Fii activ.
9. Stabileste-ti un scop, un obiectiv, astfel incat sa fii mereu motivat.
10.Nimeni nu-i invincibil. Chiar si cei cu puncte cumparate sau iteme rare pot fi invinsi.
11.Duelurile depind 50% de puncte si 50% tinte (noroc).
12.Daca esti pe primul loc in clasament nu inseamnca ca esti si cel mai bun.
13.Un jucator invins nu este neaparat mai slab decat adversarul sau.
14.Intotdeauna e loc de mai bine. Cauta sa-ti imbunatatesti continuu performantele.
15.Gasesteti limita si incearca sa o depasesti.
16.Nu te lasa calcat in picioare!
17.Nu fi arogant,laudaros si nepoliticos. Roata se poate intoarce.
18.Invata-i si ajuta-i pe cei care-ti cer ajutorul.,caci nici tu nu te-ai nascut invatat.
19.Nu cauta scuze sau vinovati pentru esecurile tale. Asumati-le!
20.Fii tu insuti! Dai dovada de imaturitate daca te comporti virtual altfel decat in viata reala.



Sa vorbim putin si despre clasele de caracter:

Fiecare clasa are avantajul sau.

"Soldat": este de departe cel mai avantajat, prin bonusul de hp si tactica.
"Duelist": desi n-are beneficii care influenteaza in mod direct duelul, are avantajele sale. Motivatia care creste mai repede, viteza, recompensa duel,perceptia si raza mare de actiune sunt factori de care trebuie tinut cont.
"Aventurier": singurul avantaj de care poti beneficia in duel sunt punctele suplimentare pe care le are aceasta clasa, primite de la misiunea de caracter.
"Muncitor": daca e sa mergem pana la absurd, adversarii pot fi indusi in eroare, majoritatea incepatorilor fiind de parere ca muncitorii sunt axati numai pe construire.



_____________________________________________________________________________________

Un duelist valoros este acela care se poate bate atat cu armele albe, cat si cu cele de foc, nu doar cu una dintre cele 2. Nu trebuie sa fii neaparat in top, ca sa fii bun.

Cum zicea un amic: "Duelist adevarat e cel care e activ si ataca, cei care isi dezvolta build-uri super-defensive, stand la ciupeala, sunt doar niste oportunisti"



REGULA DE AUR: NU-TI DEZVALUI NICIODATA INDEMANARILE!
_________________________________________________________________
Pentru eventualele greseli, reclamatii etc, va rog PM. ______________________________________________________________
ROG UN ADMIN/MODERATOR SA INCHIDA ACEST TOPIC.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
am citit totul cu atentie.
90% din ce ai scris tu este in totalitate adevarat si buildurile acelea chiar sunt eficiente si asta o spun din faptul ca am probat majoritatea dintre ele...

nu sunt de acord cu buildul pe carisma cand ai spus ca nu are adversar. si nici cu cei care isi dezvolta builduri defensive.e si ala un build pt ca poti ataca si cu el..
 

DeletedUser

Guest
cel mai mult imi place mobilitatate


b)
150 mobilitate + 150 ferire
250 tintire
 

DeletedUser20606

Guest
am citit totul cu atentie.
90% din ce ai scris tu este in totalitate adevarat si buildurile acelea chiar sunt eficiente si asta o spun din faptul ca am probat majoritatea dintre ele...

nu sunt de acord cu buildul pe carisma cand ai spus ca nu are adversar. si nici cu cei care isi dezvolta builduri defensive.e si ala un build pt ca poti ataca si cu el..

Nu, n-ai citit totul cu atentie. Daca o faceai, observai ca n-am spus despre build-ul de carisma ca n-are adversar, ci ca nu este un build competitiv, adica exact contrariul a ceea ce ai spus tu. Efectul si rolul aspectului/tacticii au fost nu numai diminuate, dar si schimbate. Deoarece inainte acestea doua ajutau la ferire, iar acum ajuta la tintire.

Cat despre build-urile defensive, fiecare cu mentalitatea sa. Eu folosesc build-uri ofensive, si e normal sa n-am o parere buna despre cele defensive. Intr-adevar, poti ataca si cu cele defensive, dar diferenta se observa.
 

DeletedUser

Guest
Momentan nu exista build-uri "competitive" pentru carisma.

da,,e si cum ai zis tu..eu am inteles ca nu exista builduri care sa fie competitive vs. unul cu carisma:D:D..

totusi...ala cu carisma/dexteritate 50% e ok.
 

DeletedUser593

Guest
Frumos tutorial... O mica problema totuși. Schimba si tu albastrul ăla deschis din ultima parte, mă dor ochii când încerc să citesc :razz:
 

DeletedUser23031

Guest
e laudabila intentia ta de a face un tutorial nou. l-am citit cu interes .

nu stiu cu cine ai testat tu buildurile sau unde . din pacate cei care iti vor urma indicatiile vor fi putin bulversati.

e o diferenta daca vorbim despre soldat sau duelist ( clase de caracter), despre arma alba sau de arma de foc, build defensiv sau ofensiv ( sau mixt) s.a.m.d.

:confused: buildurile tale sunt mai mult o colectie de sfaturi generale despre duel - care sunt ok ca atare. insa mai ales unele builduri extrem de criticate aici merg de minune - testate atat pe aparare cat si pe atac pe orice fel de adversar.

banuiesc ca ai tu ideile tale, poate chiar nu ai gasit adversari buni de testat buildurile astea de care vorbesti, insa sfatul meu pentru cei care citesc toate astea pe aici- intrebati pe cineva bun pe duel din orasul/alianta voastra inainte sa faceti reskill dupa retetele de aici. nu zic ca nu merg, dar s-ar putea sa va para rau apoi cand veti infrunta adversari buni .

sper sa nu te superi- efortul tau e mai mult decat laudabil si e interesant ce ai scris. insa daca mergi sa te duelezi la un nivel mai inaltut , unele chestii pe care le-ai scris nu au acoperire.

incearca sa rescrii tinand cont de : clasele de caracter ( in special duelist- soldat ) , tipul de arma si poate gandesti ceva ce merge bine in ofensiva / defensiva.

ce as avea de apreciat- buildul full ferire este cu adevarat un mit- ai scris foarte bine. l-am testat si eu si ai dreptate 100 % - tot te loveste minim 1 data! deci pierzi duelul, chiar daca nu iti ia mult hp.
 

DeletedUser20606

Guest
e laudabila intentia ta de a face un tutorial nou. l-am citit cu interes .

nu stiu cu cine ai testat tu buildurile sau unde . din pacate cei care iti vor urma indicatiile vor fi putin bulversati.

e o diferenta daca vorbim despre soldat sau duelist ( clase de caracter), despre arma alba sau de arma de foc, build defensiv sau ofensiv ( sau mixt) s.a.m.d.

:confused: buildurile tale sunt mai mult o colectie de sfaturi generale despre duel - care sunt ok ca atare. insa mai ales unele builduri extrem de criticate aici merg de minune - testate atat pe aparare cat si pe atac pe orice fel de adversar.

banuiesc ca ai tu ideile tale, poate chiar nu ai gasit adversari buni de testat buildurile astea de care vorbesti, insa sfatul meu pentru cei care citesc toate astea pe aici- intrebati pe cineva bun pe duel din orasul/alianta voastra inainte sa faceti reskill dupa retetele de aici. nu zic ca nu merg, dar s-ar putea sa va para rau apoi cand veti infrunta adversari buni .

sper sa nu te superi- efortul tau e mai mult decat laudabil si e interesant ce ai scris. insa daca mergi sa te duelezi la un nivel mai inaltut , unele chestii pe care le-ai scris nu au acoperire.

incearca sa rescrii tinand cont de : clasele de caracter ( in special duelist- soldat ) , tipul de arma si poate gandesti ceva ce merge bine in ofensiva / defensiva.

ce as avea de apreciat- buildul full ferire este cu adevarat un mit- ai scris foarte bine. l-am testat si eu si ai dreptate 100 % - tot te loveste minim 1 data! deci pierzi duelul, chiar daca nu iti ia mult hp.

Te-as ruga sa fii mai explicit. Spune, cu exemple, ce anume ce deranjeaza sau cu ce nu esti de acord. Build-urile nu sunt un secret pentru nimeni. Sunt build-uri generale, folosite de majoritatea duelistilor. La ce te-ai referit cand ai spus ca e o diferenta intre clasa de soldat si cea de duelist? Am explicat clar care sunt avantajele fiecaruia. Este adevarat ca, daca ai clasa de soldat, ai un mic avantaj la unele build-uri, dar asta nu inseamna ca nu poti face aceleasi build-uri pe o alta clasa. Cat despre arme, nu stiu ce ar putea fi de zis. Poate doar:
PUTERE - arma alba
MOBILITATE, DEXTERITATE, CARISMA: - arma de foc

Si cum nu fac anumite afirmatii fara sa aduc si dovezi:
Daca ai build de mobilitate spre exemplu, si folosesti arma alba, dai daune foarte mici unuia pe putere. Am ales arma de foc la toate celelalte atribute deoarece sunt foarte putini cei pe mobilitate.

Iar n-am inteles la ce te-ai referit cand ai zis de build ofensiv,defensiv,mixt.
Sunt convins ca toti stiu ce inseamna.

Ai inceput sa acuzi, fara sa aduci dovezi concrete. Nu stiu ce mentalitate ai, nu stiu cine esti, dar e clar ca nu-ti convine ceva. Majoritatea build-urilor faca fata cu bine atat pe atac, cat si aparare. Cele care au anumite probleme, au fost evidentiate. Build-urile au fost testate timp de 4 luni, pe 10 lumi, pe diversi adversari. Daca ar fi sa notez toate bonusurile din iteme, toate combinatiile, lumea s-ar plictisi. Eu am dorit sa fac ceva util, din care sa se inteleaga cum sta treaba cu duelurile.

Defineste-mi te rog termenul de "adversar bun". Tin sa te anunt ca nu exista build perfect. Fiecare build are un minus.

Daca te intrebi de ce n-am inclus tactica/aspectul in builduri, e simplu.
Am testat build clasic, dexteritate-tintire-ferire, impotriva unui soldat cu build clasic defensiv + tactica. Rezultatele m-au facut sa cred ca e ma ibine sa faci abstractie de aspect/tactica (tocmai eu, care sustineam ca fara aspect nu faci nimic - insa rolul sau s-a schimbat,influenta sa a fost diminuata considerabil, asa ca a trebuit sa ma adaptez.)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19885

Guest
1. Schimba des tintele
2. Nu fi neglijent. Nu te culca in set de somnoros daca n-au trecut 45 minute de la ultimul tau duel, fiindca inca esti atacabil!
3. Nu te culca pe o ureche dupa ce ai castigat un duel. Fii pregatit pentru un contraatac al adversarului.
4. Respecta si vei fi respectat!
5. Daca ai posibilitatea, ataca organizat, impreuna cu prietenii si/sau orasul. Sansa de castig e mai mare. In acelasi timp, fii sigur pe propriile forte.
6. Nu te baza pe un singur punct ( ex. indemanare ). Mai mult nu inseamna neaparat mai bun.
7. Nu renunta! Fii perseverent.
8. Fii activ.
9. Stabileste-ti un scop, un obiectiv, astfel incat sa fii mereu motivat.
10.Nimeni nu-i invincibil. Chiar si cei cu puncte cumparate sau iteme rare pot fi invinsi.
11.Duelurile depind 50% de puncte si 50% tinte (noroc).
12.Daca esti pe primul loc in clasament nu inseamnca ca esti si cel mai bun.
13.Un jucator invins nu este neaparat mai slab decat adversarul sau.
14.Intotdeauna e loc de mai bine. Cauta sa-ti imbunatatesti continuu performantele.
15.Gasesteti limita si incearca sa o depasesti.
16.Nu te lasa calcat in picioare!
17.Nu fi arogant,laudaros si nepoliticos. Roata se poate intoarce.
18.Invata-i si ajuta-i pe cei care-ti cer ajutorul.,caci nici tu nu te-ai nascut invatat.
19.Nu cauta scuze sau vinovati pentru esecurile tale. Asumati-le!
20.Fii tu insuti! Dai dovada de imaturitate daca te comporti virtual altfel decat in viata reala.



nu am fost impresionat de nimic in afara de aceste sfaturi care pot fi numite icosalog al unui duelist si nu numai(frumos ar trebui puse in rama o sa le pun si la profilul meu de pe lumea 6)

se pare ca sunt ultimul build de carisma de pe servere care face face fata noilor cerinte de duel
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20606

Guest
nu am fost impresionat de nimic in afara de aceste sfaturi care pot fi numite icosalog al unui duelist si nu numai(frumos ar trebui puse in rama o sa le pun si la profilul meu de pe lumea 6)

se pare ca sunt ultimul build de carisma de pe servere care face face fata noilor cerinte de duel


Frumos ar fi sa ne dezvalui si noua build-ul, daca tot te lauzi cu el.
Tutorialul n-a fost creat pentru a impresiona, ci pentru a ajuta. Oh, uitasem, tu esti atotstiutor.
 

DeletedUser

Guest
:mad: kilaritu are un build pe carisma dar care se comporta ca unul pe dexteritate deoarece nu exceleaza in fata lor dar nici nu se lasa mai prejos...totusi e singurul pe care il apreciez pentru ca a facut performanta cu acest build si sigur face in continuare..nu are nici unul din cele spuse de tine mai sus si e normal sa comenteze..

si nu pricep ce ai tu contra buildurilor full ferire.eu unul fac performanta cu el si descopar pe zi ce trece ca este destul de bun..problema e ca acum nu ma mai ataca nimeni..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser23031

Guest
in primul rand discutam, nimeni nu acuza pe nimeni si n-are nimic impotriva niman ui. :nu:

cei care se pricep la duel probabil au inteles la ce anume m-am referit. nu ti-am contrazis buildurile care probabil contra multor adversari sunt ok, insa nu te vor ajuta sa fii duelist de top ( banuiesc ca cineva care doreste sa faca reskill sau build pe duel vrea sa dueleze si altceva decat combatanti cu punctele bagate si pe altceva decat pe duel sau prost echipati - si in cazul asta multe din cele spuse de tine nu mai tin) .

in afara de sfaturile melodramatice- <<nu te lasa calcat in picioare ) - unii chiar au citit in speranta de a gasi niste lucruri pertinente despre duel. ai si idei bune, insa daca scrii <<fii tu insuti >> si ai impresia ca asta ajuta la duel... o sa vizitezi hotelul cam la 48 de ore cu o gaurica tatuata pe frunte. no offence
 

DeletedUser20606

Guest
in primul rand discutam, nimeni nu acuza pe nimeni si n-are nimic impotriva niman ui. :nu:

cei care se pricep la duel probabil au inteles la ce anume m-am referit. nu ti-am contrazis buildurile care probabil contra multor adversari sunt ok, insa nu te vor ajuta sa fii duelist de top ( banuiesc ca cineva care doreste sa faca reskill sau build pe duel vrea sa dueleze si altceva decat combatanti cu punctele bagate si pe altceva decat pe duel sau prost echipati - si in cazul asta multe din cele spuse de tine nu mai tin) .

in afara de sfaturile melodramatice- <<nu te lasa calcat in picioare ) - unii chiar au citit in speranta de a gasi niste lucruri pertinente despre duel. ai si idei bune, insa daca scrii <<fii tu insuti >> si ai impresia ca asta ajuta la duel... o sa vizitezi hotelul cam la 48 de ore cu o gaurica tatuata pe frunte. no offence


Din contra, dragul meu. Daca nu esti in stare sa aduci si dovezi, ci numai sa acuzi, te-as ruga sa taci si sa incheiem discutia. Te rog sa-mi expui tu cateva build-uri de duel. Chiar nu intelegi, nu? Nu am spus nimic din auzite. Toate build-urile au fost testate. Ti-am spus unde si cat timp. Jucatori din top duel folosesc acele build-uri. Unde-i problema? E usor sa faci acuzatii, mai greu e sa sustii acele acuzatii cu probe. Oricine poate zice ca aia nu merge, aia nu merge. De ce nu vii tu insuti cu niste sugestii?


Se vede ca esti doar un frustrat - si crede-ma, asa ai lasat de inteles - daca ai comentat la punctul respectiv. A fost scris si el cu un scop, nu aruncat acolo, ca sa fie. Din contra, daca nu urmezi acel punct, o sa stai 48 cum zici tu. Acel punct se refera la faptul ca nu trebuie sa ti se urce faima la cap, sa fii tu insuti, sa stii de unde ai plecat, sa nu lasi garda jos, crezand ca esti cel mai bun. Sper ca n-am fost inteles, si atata tot. Chiar n-aveam nevoie de comentariul unuia ca tine.



:mad: kilaritu are un build pe carisma dar care se comporta ca unul pe dexteritate deoarece nu exceleaza in fata lor dar nici nu se lasa mai prejos...totusi e singurul pe care il apreciez pentru ca a facut performanta cu acest build si sigur face in continuare..nu are nici unul din cele spuse de tine mai sus si e normal sa comenteze..

si nu pricep ce ai tu contra buildurilor full ferire.eu unul fac performanta cu el si descopar pe zi ce trece ca este destul de bun..problema e ca acum nu ma mai ataca nimeni..

Eu stiam ca tu ai unele probleme, dar textul dat imi confirma faptul ca esti de-a dreptul nebun.

Il rog atunci pe kilaritu sa ne dezvaluie acel build. Banuiesc ca are ceva de genul: full carisma, 300 ferire,100 tintire sau 400 ferire. Poate pe la voi merge, tinand cont si de faptul ca sunt 10-20 pe duel, in rest pe orice altceva. Daca comenteaza, sa o faca cu un rost. Degeaba puneam un build de carisma daca stiu ca nu mergea. Majoritatea build-urilor de acolo sunt facute pentru a excela pe orice lume.

Tocmai, nu te mai ataca nimeni.Iar pe atac nu faci mare lucru cu el. Daca un build functioneaza pe o lume, unde ti-am zis, numai duelisti nu sunt, nu-i obligatoriu sa functioneze si pe celelalte. M-ai intrebat de ce sunt contra build-urilor de ferire. O sa-ti dau un raspuns sincer. Pentru ca prin ele s-a dus naibii farmecul jocului, a duelului, ca sa fiu mai explicit. Consider ca cei care isi dezvolta astfel de build-uri sunt incapabili de mai mult.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Da sunt incapabil deoarece nu am timp:))))Probleme?Daca tu ai timp destul foarte bine si te felicit dar eu nu stau ore in fata calculatorului,deci,imi e destul de greu.

Daca o iei asa inseamna ca tu ai probleme si mai mari.

Ai impresia ca doar ce e acolo e folositor sau ca tu sti toate buildurile???Glumesti nu?

Mai sunt multe builduri care exceleaza in afara de ce e acolo stai linistit.daca nu le-ai probat pe toate nu mai comenta.Kilaritu are un build super bun dar care nu apare pe acolo dar asta nu inseamna ca nu e eficient:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca ma iei pe mine cu nr de duelisti e clar si ma conving imediat de lumea pe care joci.Hai sa fim realisti.
 

DeletedUser20606

Guest
Da sunt incapabil deoarece nu am timp:))))Probleme?Daca tu ai timp destul foarte bine si te felicit dar eu nu stau ore in fata calculatorului,deci,imi e destul de greu.

Daca o iei asa inseamna ca tu ai probleme si mai mari.

Ai impresia ca doar ce e acolo e folositor sau ca tu sti toate buildurile???Glumesti nu?

Mai sunt multe builduri care exceleaza in afara de ce e acolo stai linistit.daca nu le-ai probat pe toate nu mai comenta.Kilaritu are un build super bun dar care nu apare pe acolo dar asta nu inseamna ca nu e eficient:)


Se pare ca-i adevarat, comentezi doar pt a face posturi.

Am impresia ca tu esti cam dus. Da, stiu toate build-urile. Si orice duelist care se respecta ar trebui sa le stie. N-am publicat build de carisma pentru ca nu-l consider competitiv. Ii stiu build-ul lui kilaritu, stai chill. Nu-i ceva iesit din comun, asa cum sustii.

Build bun la tine e acel build care contine multa ferire. La mine nu-i asa. Mai sunt build-uri ,intr-adevar. Dar cum am spus, acela care se bate doar cu un tip de arma, nefiind in stare sa se bata cu amandoua, nu poate fi numit duelist. Evident ca puteam sa public un build de dexteritate-ferire-tintire-reflex,spre exemplu, dar cum am spus, nu face parte din repertoriul meu.

Am rapoarte de duel cu kilaritu. Dintr-o simpla vizualizare iti dai seama ce build foloseste. Asa ca nu incerca sa-mi dovedesti mie ceva de care nici macar tu nu esti sigur.
 

DeletedUser

Guest
Frate,esti mai nebun ca mine,rau de tot.Cine a zis ca build bun e cel cu ferire mare?Esti cam sarit.Am buildul pe care il am deoarece nu vreau sa lesin si tot o data sa fac experienta fara a sta toata ziua cu ochii intr-un pc,ceea ce si fac.:nu:
 

DeletedUser20606

Guest
Frate,esti mai nebun ca mine,rau de tot.Cine a zis ca build bun e cel cu ferire mare?Esti cam sarit.Am buildul pe care il am deoarece nu vreau sa lesin si tot o data sa fac experienta fara a sta toata ziua cu ochii intr-un pc,ceea ce si fac.:nu:

Pardon, dar te cand te stiu, folosesti acelasi timp de build. O singura data ai avut r/r, parca. In rest ferire 400+.
 

DeletedUser

Guest
lol.e grav..treaba e ca nu ma sti

am avut numai tintire=ferire,o data tintire+reflex si acum full ferire..deci..
 

DeletedUser16124

Guest
intr-un duel player vs player arma de batalie conteaza?cea de fort?face si ea daune sau nu?
 
Sus