Tutorial duel - build-uri, sfaturi, caracteristici

  • Autor subiect DeletedUser20606
  • Data de început

DeletedUser20606

Guest
ma,daca e sa o iei asa,bluman are dreptate in 10% din ce zice...ca buildurile nu sunt fixe si se pot face retusuri la oricare da asta depinde de fiecare cat de bine stie cu ce se mananca duelul si de adversarii pe care ii are.:ras:

in rest,buildurile sunt ok.

Eu n-am spus ca sunt perfecte. Ceea ce n-au inteles multi e faptul ca acela e doar scheletul unor build-uri. Fiecare le poate adapta la propriile nevoi. Insa felul cum vorbesc unii, faptul ca acuza fara sa aduca si dovezi, ma enerveaza.
 

DeletedUser23031

Guest
Din punctul meu de vedere ar fi perfect ca toti sa urmeze sfaturile tale - daca se poate cat mai exact - ca sa nu mai am nici un fel de dificultate la lesinat adversari in duel :d

asa ca - sfatul meu - faceti exact cum scrie in topic si tineti multi bani cash la voi :ras: - nu o sa va para rau cand unii ca mine vor da duel pe voi .

<3W
 

DeletedUser

Guest
Am lecturat cele spuse de voi. Si am ajuns la o concluzie, omul a vrut sa ajute si voi ii dati in cap. Spunetiva doar parere sau daca nu va convine ce a zis de builduri si aveti voi unu mai bun sa ni-l ziceti si noua ca suntem nerabdatori. Toate acele sfaturi sunt esentiale in mare parte. Buildu perfect nu va fi gasit niciodata, mereu poti sa iei batai, dar te poti pregati pentru data viitoare. Acum legat de builduri la lvl mic e greu sa fii duelist, eu va recomand sa incepeti cu duelurile de pe la lvl 70. Si buidul care mi se pare cel mai eficient este cel cu 150 dexteritate + 100 = 250 tintire si 300, ceva de genu, puteti pune ori mai multa tintire ori mai multa ferire, asta depinde si de ce build au inamici vostri si daca sunteti voi mai activi. Si tot odata iti trebuie si haine pentru a putea invinge in fiecare duel si sa stii cum sa pui tintele in unele cazuri, de exemplu la astia pe r/r poti pune tinta pe cap si cu haine full impuscare si sigur le dai peste 250 dmg numai o lovitura. Sper sa nu va fi bagat in ceata. Si inca ceva Bluman chiar are dreptate, perfect deacord cu el. :shoot:<3W

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Multumesc

Am incercat unul din buildurile date de tine si e foarte bun. eram disperat de combinatiile ferire tintire de pe server dar acum i-am dat de capat in sfarsit. Multumesc si bafta
 

DeletedUser20606

Guest
Am incercat unul din buildurile date de tine si e foarte bun. eram disperat de combinatiile ferire tintire de pe server dar acum i-am dat de capat in sfarsit. Multumesc si bafta

Ai incercat acum? Build-urile nu sunt updatate pentru "zilele noastre". Ma refer la faptul ca atunci nu existau toate hainele care sunt acum.

Oricum, sunt multumit daca te-a ajutat.
 

DeletedUser

Guest
duel

Ai incercat acum? Build-urile nu sunt updatate pentru "zilele noastre". Ma refer la faptul ca atunci nu existau toate hainele care sunt acum.

Oricum, sunt multumit daca te-a ajutat.
probleme, dupa cum spuneai, la unele daune mari cu armele de foc. acolo nu stiu inca ce sa fac. si imi mai trebuiesc ceva haine. dar din top 5 ce am atacat doar unul m-a batut pe delaware
 

DeletedUser20606

Guest
probleme, dupa cum spuneai, la unele daune mari cu armele de foc. acolo nu stiu inca ce sa fac. si imi mai trebuiesc ceva haine. dar din top 5 ce am atacat doar unul m-a batut pe delaware

Sa-mi zici te rog ce tip de build ai ales, si care e numele tau pe delaware. Poate te pot ajuta :)
 

DeletedUser14746

Guest
Am o mica intrebare:
Ce e mai ok pe atac?:

310 ferire
290 tintire

sau

250 ferire
250 tintire
80 aspect

?

Acel aspect compenseaza diferenta de ferire/tintire?
Sa zicem pe un jucator cu full ferire...merge?
 

DeletedUser20606

Guest
Am o mica intrebare:
Ce e mai ok pe atac?:

310 ferire
290 tintire

sau

250 ferire
250 tintire
80 aspect

?

Acel aspect compenseaza diferenta de ferire/tintire?
Sa zicem pe un jucator cu full ferire...merge?


Eu as merge pe prima varianta, cea cu 310 ferire si 290 tintire. In ultima vreme n-am folosit deloc aspectul, considerand ca pot face "treaba" doar din tintire si ferire.
Insa am intrebat si cativa prieteni, duelisti de top de pe alte lumi. Parerile sunt impartite: unii spun ca nu se merita aspectul, altii spun ca se merita.
Adevarul e ca nimeni nu stie precis ce si cum.
Sa analizam un pic a doua varianta:
aspectul ajuta acum la tintire.
250 tintire si 80 aspect pe atac as zice ca-i in regula (banuiesc ca nu-i vorba despre un caracter de level maxim), dar nu stiu daca ferirea de 250 iti ajunge.
Raman la prima varianta.
 

DeletedUser14746

Guest
e aventurier de lvl 120 dar am bagat pe impuscare pt cei pe r/r

Aspectul ala l-as fi luat din iteme ...

Nu stiu ce sa zic ... mai demult am incercat aspect pe atac din iteme dar cu 320-330 ferire si mergea brici ... dar acuma daca scot din impuscare iar ma sacaie astia cu r/r...
 

DeletedUser20606

Guest
e aventurier de lvl 120 dar am bagat pe impuscare pt cei pe r/r

Aspectul ala l-as fi luat din iteme ...

Nu stiu ce sa zic ... mai demult am incercat aspect pe atac din iteme dar cu 320-330 ferire si mergea brici ... dar acuma daca scot din impuscare iar ma sacaie astia cu r/r...

Cate puncte ai pe impuscare? Vezi daca poti face rost de setul lui doc. Are un bonus foarte mare de impuscare.

Eu faceam altfel:
Set normal de duel pt cei pe tintire/ferire
Si haine cu impuscare pentru cei cu r/r
Cu bonus+gem ajungeam la 273 impuscare
(fara set doc complet - foloseam doar cravata si palaria)
 

DeletedUser14746

Guest
am 390 impuscare cu tot cu setul lui doc(fara palton) :D
iar restul indemanarilor le am asa:290 tintire/290 ferire/75 tactica full dexteritate
 

DeletedUser

Guest
Am si eu cateva intrebari:
1. Build-urile acelea merg si pe Hawaii sau pentru versiunea 2.0?
2. Daca merg pentru Hawaii/v 2.0 ce build trebuie sa imi fac (din cele scrise) sa corespunda cu setul lui Frank Eaton ( http://tw-db.info/?strana=supravy&set=set_octoberfest_1 ) ?
3. Este bine daca ma bag pe dueluri la lvl 84? (avand in vedere ca sunt aventurier si nu alta clasa de caracter)
 
Sus