Tutorial duel - build-uri, sfaturi, caracteristici

  • Autor subiect DeletedUser20606
  • Data de început

DeletedUser24076

Guest
Arma de fort nu face daune, te ajuta, insa, daca ai spre exemplu pusca de aur, coasa mortii, colectionar de arme, care iti ofera 2(1) atribute in plus( putere, dexteritate,carisma,mobilitate)
 

DeletedUser16124

Guest
ok,mersi pentru ajutor.Sarbatori fericite tuturor!!!!!!
 

DeletedUser19453

Guest
Acum vreau sa stiu si despre curea ,care este cea mai buna ,eu am curea neagra cu pistoale,respecific ca am arma de foc,deci stiti o curea mai buna ptr duel,la orice pret ,am destul de multi bani
 

DeletedUser20606

Guest
Acum vreau sa stiu si despre curea ,care este cea mai buna ,eu am curea neagra cu pistoale,respecific ca am arma de foc,deci stiti o curea mai buna ptr duel,la orice pret ,am destul de multi bani

Sunt mai multe. Cureaua neagra cu pistoale, Cureaua albastra cu pistoale, Cureaua colectionarului si nou aparuta, cureaua lui natty.
 

DeletedUser23031

Guest
<<frustrat>> sau nu, cum ma etichetezi fara sa stii cu cine vorbesti :up: , iti zic ca ai probleme cu buildurile astea fanteziste.

inca ceva ce doresc sa adaug- vezi ca anumite builduri merg pana la anumite nivele foarte bine, apoi trebuiesc modificate- de exemplu ferire-tintire merg ff bine cu aure si cele mai bune echipamente de duel cam pana la nivel 70, apoi trebuie sa schimbi . de ce nu faci si un tutorial pe nivele- macar din 30 in 30 ? ar fi destul de eficient decat sa injuri lumea care te sfatuieste de bine in propriul topic.

asa faci si in viata reala? vine unul la tine sa discute, iti da niste sfaturi si il faci frustrat? e putin exagerat, nu crezi ?

--

xzyp - buildul full ferire, la duel, nu este unul extraordinar. Neavand tintire, nu poti ataca playeri (regula la duel este ca daca se termina egal, cel care a atacat pierde) . Fiind un build defensiv mai mult aduce unicul avantaj de a lua putine daune - de obicei unul full ferire primeste maxim 1-2 lovituri pe duel. Marea problema la acest build este ca intervine factorul random - mult accentuat in aceasta varianta a jocului - si de obicei iei 1 lovitura macar pe duel, chiar daca esti full ferire ( sunt si exceptii in care castigi, dar cam la 2 dueluri in care nu esti atins, la al treileaq iti iei lovitura si ... pierzi duelul ) . Pe scurt - buildul full ferire nu iti ofera invincibilitate cum s-ar credea ci pierzi dueluri deorece tu nu poti da nici o lovitura ( ai 0 tintire ) si adversarul iti da minim 1 lovitura. Un sfat - langa ferire baga si tactica si devii invincibil pe aparare daca esti soldat ( si ai si premium ) . Bafta!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20606

Guest
<<frustrat>> sau nu, cum ma etichetezi fara sa stii cu cine vorbesti :up: , iti zic ca ai probleme cu buildurile astea fanteziste.

inca ceva ce doresc sa adaug- vezi ca anumite builduri merg pana la anumite nivele foarte bine, apoi trebuiesc modificate- de exemplu ferire-tintire merg ff bine cu aure si cele mai bune echipamente de duel cam pana la nivel 70, apoi trebuie sa schimbi . de ce nu faci si un tutorial pe nivele- macar din 30 in 30 ? ar fi destul de eficient decat sa injuri lumea care te sfatuieste de bine in propriul topic.

asa faci si in viata reala? vine unul la tine sa discute, iti da niste sfaturi si il faci frustrat? e putin exagerat, nu crezi ?

--

xzyp - buildul full ferire, la duel, nu este unul extraordinar. Neavand tintire, nu poti ataca playeri (regula la duel este ca daca se termina egal, cel care a atacat pierde) . Fiind un build defensiv mai mult aduce unicul avantaj de a lua putine daune - de obicei unul full ferire primeste maxim 1-2 lovituri pe duel. Marea problema la acest build este ca intervine factorul random - mult accentuat in aceasta varianta a jocului - si de obicei iei 1 lovitura macar pe duel, chiar daca esti full ferire ( sunt si exceptii in care castigi, dar cam la 2 dueluri in care nu esti atins, la al treileaq iti iei lovitura si ... pierzi duelul ) . Pe scurt - buildul full ferire nu iti ofera invincibilitate cum s-ar credea ci pierzi dueluri deorece tu nu poti da nici o lovitura ( ai 0 tintire ) si adversarul iti da minim 1 lovitura. Un sfat - langa ferire baga si tactica si devii invincibil pe aparare daca esti soldat ( si ai si premium ) . Bafta!

Zi-mi si mie ce pe lumi joci, sa vad ce realizari ai. Ti-am mai spus, nu accept "sfaturile" si acuzele tale daca nu vii si cu dovezi concrete.Oricine isi poate da cu parerea, dar nu permit nimanui sa-si bata joc de munca mea. De aici si "frustrat".

Build-ul de tintire ferire a fost testat de la level 30 pana la level 120, cu o mica pauza de 2 luni, pentru misiuni. Poate esti adeptul altui timp de build, dar te asigur ca si asta merge foarte bine. Insa daca tot o tii pe a ta, da-mi tu cateva exemplu de builduri, nu de alta, dar sa nu mor prost.
 

DeletedUser

Guest
<<frustrat>> sau nu, cum ma etichetezi fara sa stii cu cine vorbesti :up: , iti zic ca ai probleme cu buildurile astea fanteziste.

inca ceva ce doresc sa adaug- vezi ca anumite builduri merg pana la anumite nivele foarte bine, apoi trebuiesc modificate- de exemplu ferire-tintire merg ff bine cu aure si cele mai bune echipamente de duel cam pana la nivel 70, apoi trebuie sa schimbi . de ce nu faci si un tutorial pe nivele- macar din 30 in 30 ? ar fi destul de eficient decat sa injuri lumea care te sfatuieste de bine in propriul topic.

asa faci si in viata reala? vine unul la tine sa discute, iti da niste sfaturi si il faci frustrat? e putin exagerat, nu crezi ?

--

xzyp - buildul full ferire, la duel, nu este unul extraordinar. Neavand tintire, nu poti ataca playeri (regula la duel este ca daca se termina egal, cel care a atacat pierde) . Fiind un build defensiv mai mult aduce unicul avantaj de a lua putine daune - de obicei unul full ferire primeste maxim 1-2 lovituri pe duel. Marea problema la acest build este ca intervine factorul random - mult accentuat in aceasta varianta a jocului - si de obicei iei 1 lovitura macar pe duel, chiar daca esti full ferire ( sunt si exceptii in care castigi, dar cam la 2 dueluri in care nu esti atins, la al treileaq iti iei lovitura si ... pierzi duelul ) . Pe scurt - buildul full ferire nu iti ofera invincibilitate cum s-ar credea ci pierzi dueluri deorece tu nu poti da nici o lovitura ( ai 0 tintire ) si adversarul iti da minim 1 lovitura. Un sfat - langa ferire baga si tactica si devii invincibil pe aparare daca esti soldat ( si ai si premium ) . Bafta!

are dreptate drakath,esti frustrat rau.

cine pnm ti-a cerut tie parerea ma?moartea?
ai impresia ca nu stiu si eu ce imi explici tu mie?poate daca te intrebam comentai dar asa fara sa te intreb te bagi in seama.vezi-ti mai baiatule de tine .lasa pe altii.tu comentezi din auzite si eu comentez din ceea ce mi se intampla,daca esti curios unul full ferire poate sa ia si 5/8!sau asta nu ti-a spus nimeni.
si cine te-a mintit ca tintire ferire merge bine pana la lvl 70?am jucat si eu pe tintire,ferire pur si bateam cam tot.eu garantez ca absolut toate buildurile lui drakath dau rezultate pozitive pentru ca majoritatea sunt probate si de mine dar un "frustrat" ca tine care e paralel total cu duelul si vorbeste din auzite nu are cum sa stie...

daca vrei build bun iti zic eu unul destul de eficient

atribute:mobilitate 100%(150-160atribute)
indemanari:~220tintire ~50impuscare~150ferire(415-420indemanari)

acum,daca te duce capul si sti sa alegi itm-le=> ceva aproape de neinvins vs. "o arma de foc" si ceva destul de eficient vs. "o arma alba" gen putere-tintire,rezistenta,reflex.
asa ca de cat sa imi arati cat de praf esti spunandu-mi ca tintire,ferire e ok pana la lvl 70,mai bine probeaza acest build.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser23031

Guest
:nu:

cum ziceti voi . cei care mai stiu ceva duel inteleg mai bine ca voi ce am scris.

nu mai spun nimic - scrieti voi ce vreti aici , aratati cat de buni sunteti la scris,
sigur ati fost lesinati de mine cel putin pe un server. :) v-am zis ca habar-n-aveti cu cine vorbiti dar stiti doar sa jigniti .

un lucru e sigur- datul din gura nu va ajuta sa fiti mai buni, sau buildurile astea scoase din imaginatie care in practica pot fi utile doar in anumite conditii si contra anumitor adversari slabi.

nu e nevoie sa ma mai injurati- am spus tot ce aveam de spus. tineti pentru voi jignirile- sa nu luati vreun ban ceva.

bafta! ne intalnim pe joc - eu stiu cine va sta 48 din 48... voi ?
 

DeletedUser

Guest
treaba cu lesinul o spun cei mai slabi.

eu unul sigur nu voi sta 48 din 48 cum zici tu ..dar na..
si te poti lauda in alta parte ca aici nu e loc,sunt satul de cei ca tine..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser23031

Guest
nu o spun din slabiciune. o spun ca inca nu am luat lesin unde am jocat, am mii de lesinati la activ si ... joc de cand a inceput jocul pe .ro , iar anumite builduri le-am invatat de la unii seriosi pe servere straine - .net, .de, .ru.

am zis sa atrag atentia playerilor incepatori care ar putea casca gura pe aici si ... poate chiar incearca aiurelile scrise cu multa munca de profestionistii jocului :)) atata tot . parerile voastre de profesionisti ma impresioneaza mai putin
 

DeletedUser20606

Guest
:nu:

cum ziceti voi . cei care mai stiu ceva duel inteleg mai bine ca voi ce am scris.

nu mai spun nimic - scrieti voi ce vreti aici , aratati cat de buni sunteti la scris,
sigur ati fost lesinati de mine cel putin pe un server. :) v-am zis ca habar-n-aveti cu cine vorbiti dar stiti doar sa jigniti .

un lucru e sigur- datul din gura nu va ajuta sa fiti mai buni, sau buildurile astea scoase din imaginatie care in practica pot fi utile doar in anumite conditii si contra anumitor adversari slabi.

nu e nevoie sa ma mai injurati- am spus tot ce aveam de spus. tineti pentru voi jignirile- sa nu luati vreun ban ceva.

bafta! ne intalnim pe joc - eu stiu cine va sta 48 din 48... voi ?

Dupa cum am spus si mai devreme, arunci cu acuze fara sa le sustii cu dovezi. Te-am intrebat pe ce lumi joci, n-ai raspuns. Te-am rugat sa ne expui tu un build "bun", ai tacut. Nu, n-am fost lesinat de tine. Nici macar nu stiu cine esti si unde joci. Tu "asta mare si tare". Habar n-am cu cine vorbesc? Din contra. Cu un papa-lapte. Cu unul la care numai gura e de el. Din tot ce ai spus tu aici, eu te consider un "adversar slab". Contrar a ceea ce-ai afirmat, tu esti cel care doar dai din gura.


nu o spun din slabiciune. o spun ca inca nu am luat lesin unde am jocat, am mii de lesinati la activ si ... joc de cand a inceput jocul pe .ro , iar anumite builduri le-am invatat de la unii seriosi pe servere straine - .net, .de, .ru.

am zis sa atrag atentia playerilor incepatori care ar putea casca gura pe aici si ... poate chiar incearca aiurelile scrise cu multa munca de profestionistii jocului :)) atata tot . parerile voastre de profesionisti ma impresioneaza mai putin

Dragul meu, innotul nu ajuta la duel, in caz ca nu stiai. :D
Spune-mi unde joci, sa vad si eu daca esti atat de bun pe cat spui. Mii de lesinati la activ...Probabil mii de lesinuri la activ.

Atat timp cat nu vii cu dovezi, n-are rost sa deschizi gura. Imi mentin parerea, esti doar un frustrat. Cel mai probabil un copil de 12-13 ani, care n-are treaba. Topicul nu a fost creat pentru a impresiona, am mai spus-o,ci pentru a ajuta,intr-o oarecare masura. Te astept cu cateva build-uri, cu care te dai asa rotund.

Prin PM sau in alt topic, pentru ca:

ROG UN ADMIN, IARASI, SA INCHIDA TOPICUL ASTA. TOPICL A FOST CREAT PENTRU A AJUTA, PENTRU A OFERI INFORMATII UTILE UNOR INCEPATORI,NICIDECUM PENTRU A FI TERENUL DE JOACA A UNORA.
 

DeletedUser23031

Guest
am mai auzit miorlaielile astea de la cei lesinati :)

"copil de 12 ani", "papa lapte", "frustrat" - ciudat, lesina si totusi arunca cu expresii de genul.

repet- buildurile tale sunt bune, dar in anumite conditii si trebuie sa lucrezi mai mult la ele. ce te deranjeaza asta?

ai scris mult dar imprastiat.

daca se inchide topicul asta si vrei sa ajuti playerii cu adevarat, fa alt topic cu builduri in care sa arati cum bagi punctele din 30 in 30 de nivele , imparte in - builduri ofensive, defensive, mixte, imparte buildurile in builduri pe arma alba/ arma de foc . arata ce haine trebuiesc purtate pentru diferitele builduri la diferite niveluri , ce arme recomanzi. asa s-a facut pe forumurile straine- din pacate pentru alte versiuni ale jocului. daca te mai apeleaza careva si te roaga sa mai schimbi cate ceva, nu il injura ca nu e frumos si nu are sens :nu:

si renunta la lista aceea de la final... e stupida si nu ajuta cu nimic la duel . jocul nu tine cont ca nu "te lasi calcat in picioare" ci de punctele bagate.

apropo - spune tu o lume pe care esti asa bun la duel , sa iti vedem si noi performantele. sa vedem si noi unde aplici aceste reguli bune si frumoase doar pe hartie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20606

Guest
am auzit miorlaielile astea de la cei lesinati :)

copil de 12 ani, papa lapte - ciudat, lesina si totusi arunca cu expresii de genul.

repet- buildurile tale sunt bune, dar in anumite conditii si trebuie sa lucrezi mai mult la ele. ce te deranjeaza asta?

ai scris mult dar imprastiat.

daca se inchide topicul asta si vrei sa ajuti playerii cu adevarat, fa alt topic cu builduri in care sa arati cum bagi punctele din 30 in 30 de nivele , imparte in - builduri ofensive, defensive, mixte, imparte buildurile in builduri pe arma alba/ arma de foc . arata ce haine trebuiesc purtate pentru diferitele builduri la diferite niveluri , ce arme recomanzi. asa s-a facut pe forumurile straine- din pacate pentru alte versiuni ale jocului. daca te mai apeleaza careva si te roaga sa mai schimbi cate ceva, nu il injura ca nu e frumos si nu are sens :nu:

si renunta la lista aceea de la final... e stupida si nu ajuta cu nimic la duel . jocul nu tine cont ca nu "te lasi calcat in picioare" ci de punctele bagate.

apropo - spune tu o lume pe care esti asa bun la duel , sa iti vedem si noi performantele. sa vedem si noi unde aplici aceste reguli bune si frumoase doar pe hartie.


Dragul meu, iarasi eviti intrebarea. Spune-mi pe ce lumi joci si da-mi exemple de build-uri. Nu fac nici un alt topic, in viziunea mea, asta-i destul de bun. Nu te-a pus nimeni sa citesti. Eu accept sfaturi doar de la cei competenti. Tu, din pacate, stii doar sa dai din gura.

Observ ca insisti cu treaba "din 30 in 30 levele". Eu consider ca n-are rost sa te pui pe duel la level mic. O sa fii mic cu level duel mare, in timp ce altii o sa fie mari cu level duel mic, si te macelaresc. Este doar opinia mea.

Iar despre lista respectiva...Nu te-a pus nimeni sa o citesti sau sa o respecti. Tin sa te anunt, copile, ca jocul nu tine doar de punctele bagate.

Si pentru ca esti asa curios, dar si pentru faptul ca nu ma ascund de nimeni:


Drakath9 - Colorado
 

DeletedUser

Guest
ma,daca e sa o iei asa,bluman are dreptate in 10% din ce zice...ca buildurile nu sunt fixe si se pot face retusuri la oricare da asta depinde de fiecare cat de bine stie cu ce se mananca duelul si de adversarii pe care ii are.:ras:

in rest,buildurile sunt ok.
 
Sus