ultima carte citita

  • Autor subiect sexy-sadik
  • Data de început

DeletedUser

Guest
@0merta: Foarte buna cartea. Am terminat-o in 2 zile.

Stie careva niste romane autobiografice ?

On:
23083.jpg
 

DeletedUser

Guest
Am vrut sa imi cumpar si eu cartea dar m-am razgandit. Este buna cartea ?

M-am apucat sa citesc :
omerta-mario-puzo~6719487.jpg

Aia e a 3-a carte din serie.. nu ar trebui sa o citesti pe aia. Am citit toate 3 din serie, sunt bune. Ar trebui sa citesti primele 2 mai intai... ,Ultimul Don' , si mai era una, sincer , nu imi amintesc numele. Dar era buna cartea :P
 

DeletedUser

Guest
Aia e a 3-a carte din serie.. nu ar trebui sa o citesti pe aia. Am citit toate 3 din serie, sunt bune. Ar trebui sa citesti primele 2 mai intai... ,Ultimul Don' , si mai era una, sincer , nu imi amintesc numele. Dar era buna cartea :P

Le-am citit in ordine. Prima se numeste Nasul.
 

DeletedUser10118

Guest
Bucurie matinala de P.G. Wodehouse
O lectura usoara si destul de simpatica

Imi puteti recomanda o carta stil Western?

citeste de Karl May
cateva exemple: Winnetou, Urmasii lui Winnetou, Comoara din Lacul de argint, Fiul vanatorului de ursi;
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Aia e a 3-a carte din serie.. nu ar trebui sa o citesti pe aia. Am citit toate 3 din serie, sunt bune. Ar trebui sa citesti primele 2 mai intai... ,Ultimul Don' , si mai era una, sincer , nu imi amintesc numele. Dar era buna cartea :P

Nasul ( The Godfather ), aceasta este cartea de care nu iti amintesti, si, ma indoiesc ca ai fi citit-o ( ca si pe celelalte dealtfel )...Si inca ceva, nu dezinforma lumea te rog. Nasul, Ultimul Don si Omerta nu sunt "o serie" asa cum pretinzi tu. Tot ceea ce le leaga este faptul ca sunt scrise de acelasi autor ( Mario Puzo ) si ca trateaza ca si subiect comun, Mafia...

Cu stima,
0merta
 

DeletedUser

Guest
Nasul ( The Godfather ), aceasta este cartea de care nu iti amintesti, si, ma indoiesc ca ai fi citit-o ( ca si pe celelalte dealtfel )...Si inca ceva, nu dezinforma lumea te rog. Nasul, Ultimul Don si Omerta nu sunt "o serie" asa cum pretinzi tu. Tot ceea ce le leaga este faptul ca sunt scrise de acelasi autor ( Mario Puzo ) si ca trateaza ca si subiect comun, Mafia...

Cu stima,
0merta

Le-am citit pe toate trei. Sincer, mie mi s-a parut ca e o serie, deoarece seamana mult...
 

DeletedUser

Guest
Nasul ( The Godfather ), aceasta este cartea de care nu iti amintesti, si, ma indoiesc ca ai fi citit-o ( ca si pe celelalte dealtfel )...Si inca ceva, nu dezinforma lumea te rog. Nasul, Ultimul Don si Omerta nu sunt "o serie" asa cum pretinzi tu. Tot ceea ce le leaga este faptul ca sunt scrise de acelasi autor ( Mario Puzo ) si ca trateaza ca si subiect comun, Mafia...

Cu stima,
0merta

Mai gasesti numele unei familii in 2 carti.
 

DeletedUser2575

Guest
Dracula Bram Stoker
acum citesc somnul de veci raymond chandler
 

DeletedUser

Guest
Ultimile carti citite de mine cred ca au fost ori Razboiul Lumilor ori cele 3 carti in doua cu "Fundatia" de Isaac Asimov.
Iar inainte am citit cam toate romanele lui Sven Hassel
 

DeletedUser5652

Guest
Carti despre vestul salbatic stiti? In afara de clasicele lui Karl May!:indian::boone:
 
Sus