Versiunea 2.06-Discutii

DeletedUser22154

Guest
Revolta

Eu unul m-am cam saturat de atatea tombole. Daca nu ai portofelul plin ( in viata reala ) nu poti sa ai nici un set complet.

Ar fi bine ca astea de la INNO sa conceapa cate un set de misiuni pentru fiecare set creat pana acuma si dat la tombola NU sa creeze seturi in nestire si sa le dea la tombole fanteziste.
Din trei in trei luini avem cate o tombola. Toata ziua buna ziua tombole. AJUNGE. Creeati si misiuni pentru a atrage jucatori normali care joaca de placere.
Alta prostie este cu punerea unui obiect dintr-un set la magazin ( SHOP ) cu un cost de te ia ameteala.

De exemplu pentru setul lui Natty sa apara un set de misiuni numit Natty la un personaj nou din Salon ( poate chiar Natty insusi ) undeva pe la nivelul 45 pentru haine si sa fie undeva la 25 - 30 de misiuni pentru a obtine hainele iar pentru arme sa continuie setul de misiuni pe la nivelul 75 cu inca 10 - 15 misiuni, iar cand termini tot setul de misiuni sa ai setul complet Natty cu arme cu tot ( ambele arme de duel si arma de fort ).
La fel sa se intample si cu celelalte 8 seturi. Pentru fiecare set sa apara un personaj nou la diverse Impartitoare de misiuni ( ex: Poiana, Orasul fantoma, Punctul Estic, Punctul Vestic, Punctul Nordic, Punctul Sudic, Tabara Indienilor, etc. )
Pentru setul Foc si Geata sa se creeze un set de misiuni ca la setul de aur dar nu cu atatea piedici gen Cheia 3.
Cerintele pentru misiuni sa fie de bun simt ( sa poata fi indeplinite de peste 90% dintre jucatori ) si sa se ceara produse care se gasesc la munci.

Practic ar trebui sa se creeze 10 seturi de misiuni noi pentru a se obtine toate seturile create pana in prezent si date la tombole.
Cei de la INNO ar trebui sa-si puna creierele la contributie si sa creeze 10 seturi de misiuni a cate maximu 40 de misiuni fiecare ( in total 400 de Misiuni ) pentru a da sansa la toti jucatorii sa aiba aceste seturi.

Eu am in cap un gen de set ( nu foarte detaliat ) dar ne find platit de INNO pentru aceste idei nu ma apuc sa dau detalii si sa le gandesc in detaliu. Daca vor sa ma consulte sa ma caute prin e-mail si atunci le dau detalii bineinteles daca ne intelegem.

Inainte de avantul acestor seturi erai cel mai tare daca aveai setul de aur complet si daca aveai obiecte ( haine ) cu aura.

Sper sa le vina mintea la cap.
 

DeletedUser

Guest
Eu unul m-am cam saturat de atatea tombole. Daca nu ai portofelul plin ( in viata reala ) nu poti sa ai nici un set complet.

Ar fi bine ca astea de la INNO sa conceapa cate un set de misiuni pentru fiecare set creat pana acuma si dat la tombola NU sa creeze seturi in nestire si sa le dea la tombole fanteziste.
Din trei in trei luini avem cate o tombola. Toata ziua buna ziua tombole. AJUNGE. Creeati si misiuni pentru a atrage jucatori normali care joaca de placere.
Alta prostie este cu punerea unui obiect dintr-un set la magazin ( SHOP ) cu un cost de te ia ameteala.

De exemplu pentru setul lui Natty sa apara un set de misiuni numit Natty la un personaj nou din Salon ( poate chiar Natty insusi ) undeva pe la nivelul 45 pentru haine si sa fie undeva la 25 - 30 de misiuni pentru a obtine hainele iar pentru arme sa continuie setul de misiuni pe la nivelul 75 cu inca 10 - 15 misiuni, iar cand termini tot setul de misiuni sa ai setul complet Natty cu arme cu tot ( ambele arme de duel si arma de fort ).
La fel sa se intample si cu celelalte 8 seturi. Pentru fiecare set sa apara un personaj nou la diverse Impartitoare de misiuni ( ex: Poiana, Orasul fantoma, Punctul Estic, Punctul Vestic, Punctul Nordic, Punctul Sudic, Tabara Indienilor, etc. )
Pentru setul Foc si Geata sa se creeze un set de misiuni ca la setul de aur dar nu cu atatea piedici gen Cheia 3.
Cerintele pentru misiuni sa fie de bun simt ( sa poata fi indeplinite de peste 90% dintre jucatori ) si sa se ceara produse care se gasesc la munci.

Practic ar trebui sa se creeze 10 seturi de misiuni noi pentru a se obtine toate seturile create pana in prezent si date la tombole.
Cei de la INNO ar trebui sa-si puna creierele la contributie si sa creeze 10 seturi de misiuni a cate maximu 40 de misiuni fiecare ( in total 400 de Misiuni ) pentru a da sansa la toti jucatorii sa aiba aceste seturi.

Eu am in cap un gen de set ( nu foarte detaliat ) dar ne find platit de INNO pentru aceste idei nu ma apuc sa dau detalii si sa le gandesc in detaliu. Daca vor sa ma consulte sa ma caute prin e-mail si atunci le dau detalii bineinteles daca ne intelegem.

Inainte de avantul acestor seturi erai cel mai tare daca aveai setul de aur complet si daca aveai obiecte ( haine ) cu aura.

Sper sa le vina mintea la cap.

Aha. Aia sa dea bani grei pentru seturi si tu sa faci 2 misiuni unde dai 2 mure si 2 rosii ca sa primesti acelasi set... foarte corect, nu?
 

DeletedUser15496

Guest
Aha. Aia sa dea bani grei pentru seturi si tu sa faci 2 misiuni unde dai 2 mure si 2 rosii ca sa primesti acelasi set... foarte corect, nu?

La puscarie cu tine !
nu trebuie misiuni sa aiba toti prostovanii seturi de seturi.
sa fie tombola ! dar nu pentru 80 de seturi.
paste si craciun cele mai ok.
 

DeletedUser

Guest
La puscarie cu tine !
nu trebuie misiuni sa aiba toti prostovanii seturi de seturi.
sa fie tombola ! dar nu pentru 80 de seturi.
paste si craciun cele mai ok.

Nu stiu cum ai numarat tu de ai ajuns la 80 de seturi! La gradinita cu tine!
 

DeletedUser15496

Guest
Nu stiu cum ai numarat tu de ai ajuns la 80 de seturi! La gradinita cu tine!

pai crezi ca se opresc la astea ?
saptamana viitoare daca e ziua puscariasilor baga iar tombola ca na..
ce facem noi fara un asemenea set ? adica ce faci tu fara el.. ?
 

DeletedUser

Guest
In ritmul asta va zic eu,the-west se va inchide in maxim 2 ani,pentru ca din ce in ce mai multa lume va pleca si vor ramane doar 5 pepitari care se vor plictisi ca nu mai e nimeni si vor pleca si ei,incetul cu incetul ii vad sfarsitul jocului the-west,pana atunci spor la chinuit si strans seturi fara verzisori... Mai apar 3 seturi la bineinteles TOMBOLA de oktoberfest ca doar au ramas fara $ INNO,vai de jocu asta ce va ajunge,vai si-amar!!!
 

DeletedUser22154

Guest
Raspuns

Aha. Aia sa dea bani grei pentru seturi si tu sa faci 2 misiuni unde dai 2 mure si 2 rosii ca sa primesti acelasi set... foarte corect, nu?

Baietas tu sti sa citesti? Daca tie ti se pare putin un set de misiuni care insumeaza intotal 40 de misiuni este treaba ta.
Iti dau un exemplu pentru un cal dintr-un set: 10 ore prinde cai, 10 pentru imblanzeste cai, 10 pentru potcoveste cai, 10 pentru fura cai plus 25 de lasouri, 25 de potcoave, 25 tigari de la muta cai. Astea sa fie cerintele pentru una sau doua misiuni dintr-un toal de 40.

Si inca un lucru: Daca tu iti permiti sa dai bani pe pepite este treaba ta, dar in proportie de 90% este cert ca nu tu muncesti pentru acei bani pe care ii foloseste pentru a cumpara pepite. Daca muncesti si castigi cat castga in medie un roman ( intre 650 si 1500 lei pe luna) nu te-ai permite sa dai bani pe prosti.

La puscarie cu tine !
nu trebuie misiuni sa aiba toti prostovanii seturi de seturi.
sa fie tombola ! dar nu pentru 80 de seturi.
paste si craciun cele mai ok.

Pustu vorbeste frumos deoarece nu sti cine sta in spatele pseudonimului. Si inca un lucru: " Persoana din fata ta este la cel putin un lucru mai bun de cat tine indiferent cine este acea persoana."
 

DeletedUser

Guest
Incetati cu plansetele aici, nu rezolvati nimic pe forum.ro, plangetiva direct la INNO.

Sa o luam logic, in realitate, cand apare ceva nou, trebuia sa il ai neaparat?
Nu, cine are bani il cumpara, cine nu are, poate trai si fara.

Va doriti jocul cat mai realistic, deci cei de la INNO, s-au gandit sa il faca, in viata reala ai bani, cumperi ce vrei, nu ai nu cumperi nimic, doar strictul necesar.

Asa e si in joc, nu va obliga nimeni sa faceti seturile, seturile sunt pentru cine isi permite, daca esti baiat destept, strangi oup-uri din timp, si speri sa ai noroc.
Cum faci si la pacanele in viata reala.

Acest topic este pentru a vorbi despre versiunea ce va urma, nu sa va plangeti ca baga seturi noi.
 

DeletedUser

Guest
Baietas tu sti sa citesti?

Nu.
Daca tie ti se pare putin un set de misiuni care insumeaza intotal 40 de misiuni este treaba ta.
Iti dau un exemplu pentru un cal dintr-un set: 10 ore prinde cai, 10 pentru imblanzeste cai, 10 pentru potcoveste cai, 10 pentru fura cai plus 25 de lasouri, 25 de potcoave, 25 tigari de la muta cai. Astea sa fie cerintele pentru una sau doua misiuni dintr-un toal de 40.
Balarii. Ar fi prea usor.
Si inca un lucru: Daca tu iti permiti sa dai bani pe pepite este treaba ta
Nu a zis nimeni asta.
dar in proportie de 90% este cert ca nu tu muncesti pentru acei bani pe care ii foloseste pentru a cumpara pepite.
Auzi Gogule, ia vezi-ti tu de treaba ta, ca doar nu-ti cer tie bani sa-mi bag pepite. Cata vreme bag bani in joc nu te freaca pe tine grija de unde am banii.

Daca muncesti si castigi cat castga in medie un roman ( intre 650 si 1500 lei pe luna) nu te-ai permite sa dai bani pe prosti.
Sunt oameni care fumeaza un pachet de tigari pe zi si beau 2 butoaie de bere. Nu beau (asa des), nu fumez, cred ca-mi permit sa dau 20 lei/luna pentru niste avanaje in joc.
 

DeletedUser13613

Guest
Baietas tu sti sa citesti? Daca tie ti se pare putin un set de misiuni care insumeaza intotal 40 de misiuni este treaba ta.
Iti dau un exemplu pentru un cal dintr-un set: 10 ore prinde cai, 10 pentru imblanzeste cai, 10 pentru potcoveste cai, 10 pentru fura cai plus 25 de lasouri, 25 de potcoave, 25 tigari de la muta cai. Astea sa fie cerintele pentru una sau doua misiuni dintr-un toal de 40.

Comentand doar ce ai spus aici mi se pare usor penibil.Sunt misiuni mult mai grele care nu iti ofera in final mai nimic.Pune si tu 100 de ore ca sa ne intelegem.Strange si matale 1k produse si parca mai vii de acasa.Pana la urma asta e si ideea...sa nu aiba, asa cum zici, 90% din jucatori acces la toate facilitatile jocului.Care mai e scopul jocului daca doar strangand produse si dat la munci(activitatile de baza ale jocului) ai posibilitatea sa "termini" jocul?Varietatea tine jucatorii in priza.
 

DeletedUser24451

Guest
Ne ingroapa in seturile astea... sa le puna in cufere ceva ... nu numai la eventuri!
 

DeletedUser

Guest
picture.php


http://forum.beta.the-west.net/showthread.php?t=2209
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pe Wikipedia scrie ca Octoberfest se va tine anul asta de pe Sep 21 – Oct 6, deci cel mai probabil pe 21 va aparea si pe ro:) cine e interesat de itemeul de l-am postat mai sus, sa imi dea un pm.
 

DeletedUser

Guest
Pe Wikipedia scrie ca Octoberfest se va tine anul asta de pe Sep 21 – Oct 6, deci cel mai probabil pe 21 va aparea si pe ro:) cine e interesat de itemeul de l-am postat mai sus, sa imi dea un pm.

In Brasov, Octoberfest a fost saptamana trecuta. O sa ajunga in curand si pe .ro :)
 
Sus