Voteaza liderii la campionatul de bătălii la fort

Voteaza liderii la campionatul de bătălii la fort

  • iradu

    Voturi: 39 25,7%
  • magicul

    Voturi: 3 2,0%
  • ciumara

    Voturi: 0 0,0%
  • unchiubughy

    Voturi: 42 27,6%
  • Tkoia

    Voturi: 8 5,3%
  • cRs.

    Voturi: 0 0,0%
  • pm762

    Voturi: 63 41,4%
  • Apot3quil13

    Voturi: 40 26,3%
  • Sadonix007

    Voturi: 64 42,1%
  • joynt1

    Voturi: 1 0,7%
  • Cocostres

    Voturi: 2 1,3%
  • marcela duelista001

    Voturi: 9 5,9%
  • Raznaaa

    Voturi: 8 5,3%
  • Xuul

    Voturi: 1 0,7%
  • danyclujeanu

    Voturi: 1 0,7%
  • 1312

    Voturi: 8 5,3%
  • Ilene

    Voturi: 6 3,9%
  • lucyanooo

    Voturi: 12 7,9%
  • faderpuiu

    Voturi: 0 0,0%
  • XeVoNv

    Voturi: 0 0,0%
  • Skilen

    Voturi: 0 0,0%
  • Andrei Pg

    Voturi: 0 0,0%
  • Skynet08

    Voturi: 1 0,7%
  • CaptainSparrow

    Voturi: 2 1,3%
  • Zoey Redbird

    Voturi: 0 0,0%
  • guardyolla

    Voturi: 0 0,0%
  • Lord Crissa

    Voturi: 4 2,6%
  • tomi7

    Voturi: 9 5,9%
  • shift*

    Voturi: 3 2,0%
  • bilancia

    Voturi: 3 2,0%
  • Pepsi*27

    Voturi: 16 10,5%
  • halterofilul

    Voturi: 0 0,0%
  • dancu45

    Voturi: 6 3,9%
  • Apoche Kid

    Voturi: 14 9,2%
  • sejjen.sdk

    Voturi: 3 2,0%
  • cozmaliviu

    Voturi: 15 9,9%
  • TYBYKING

    Voturi: 2 1,3%
  • Mr.Cristi1

    Voturi: 1 0,7%
  • SOLITARE.

    Voturi: 4 2,6%
  • einatem

    Voturi: 2 1,3%

  • Total votanți
    152
  • Sondaj închis .

DeletedUser25799

Guest
Degeaba ai 5 lideri organizati,daca nu ai si o echipa organizata formata din oameni care asculta la fort indiferent ca pierdem sau castigam.Din ce vad si spun din pacate, deja s-a inceput sa se arunce cu noroi asupra unora...Daca nu lasati divergentele de pe lumile de joc nu stiu de ce v-ati mai inscris la acest turneu.
 

DeletedUser25082

Guest
Degeaba ai 5 lideri organizati,daca nu ai si o echipa organizata formata din oameni care asculta la fort indiferent ca pierdem sau castigam.Din ce vad si spun din pacate, deja s-a inceput sa se arunce cu noroi asupra unora...Daca nu lasati divergentele de pe lumile de joc nu stiu de ce v-ati mai inscris la acest turneu.

pai asta a fost marea problema si la editia precedenta, orgoliile de pe serverele .ro. imi aduc destul de bine aminteca unii s-au certat si in loc sa faca build pentru fort, au facut pentru duel si nici n-au mai venit la batalii...de asta imi e frica si acum...si sincer, mie unul nu-mi place sistemul cu mai multi lideri...unde-s multi sunt si pareri diferite multe si se va ajunge la cearta. unul singur e de ajuns, mare lucru nu are de facut, decat sa organizeze jucatorii pentru bataliile de la campionat. astfel se vor evita certurile, pt ca asta va fi marea problema. aliantele cele mai bune au fost cele organizate si conduse de un singur jucator, nu de 3-4-5. asta e parerea mea. un lider bun asculta parerile tuturor, apoi va lua decizia cea mai buna. mai ales cand va fi vorba de strategiile pentru batalii
 

DeletedUser25799

Guest
Cei care au creat probleme anul trecut nu ar mai trebuii alesi deloc,daca si-au batut odata joc ce garantie avem ca nu isi vor bate joc si a 2 oara...Intai sa vedem liderii care vor fi alesi,participantii si dupa urmeaza formeaza echipei,cel putin acum vor avea toti 150,nu vom mai avea playeri de 140 :))
 

Serje

Greenhorn
Nos5, dave lupul si serje, tot va luati de jucatorii inscrisi pentru functia de lider...daca va credeti voi mai buni de ce nu v-ati bagat?

Pentru ca lideri tre sa fie cei care se si implica la coordonat, din punctul meu de vedere, iar eu lucrul asta nu-l mai fac.
Iar cei care au 2-3 voturi... arata ce sustinere si ce cunoscuti is. Unii de pe lista asta nu o condus nici macar un oras de fortisti.... sa nu vorbim de alianțe si atunci pt ce sa candideze ca si lideri?
Din punctul meu de vedere in lista asta trebuia sa fie doar jucatori care au condus aliante mari si atunci si rezultatul votului era mult mai bun.
 

DeletedUser25046

Guest
Nu o sa fie probleme daca liderii se coordoneaza bine intre ei. Înțelegere si pace. :))
pai asta a fost marea problema si la editia precedenta, orgoliile de pe serverele .ro. imi aduc destul de bine aminteca unii s-au certat si in loc sa faca build pentru fort, au facut pentru duel si nici n-au mai venit la batalii...de asta imi e frica si acum...si sincer, mie unul nu-mi place sistemul cu mai multi lideri...unde-s multi sunt si pareri diferite multe si se va ajunge la cearta. unul singur e de ajuns, mare lucru nu are de facut, decat sa organizeze jucatorii pentru bataliile de la campionat. astfel se vor evita certurile, pt ca asta va fi marea problema. aliantele cele mai bune au fost cele organizate si conduse de un singur jucator, nu de 3-4-5. asta e parerea mea. un lider bun asculta parerile tuturor, apoi va lua decizia cea mai buna. mai ales cand va fi vorba de strategiile pentru batalii

Daca sunt parari diferite, trebuie sa se ajunga la cearta?.. Nu e normal sa fie mai multe pareri, mai multe idei, ca sa putem alege pe cea mai avantajoasa? Si cand zici ca nu e mare lucru de facut, inteleg, ca nici in 2015t nu a fost mare lucru de facut.. Nu compara cu conducerea unei aliante de 400 ofi, unde la dai o tegrama pe zi si cam atat. Acolo avem nevoie de builduri gandite pentru fiecare jucator, de craft, de bani pentru upgrade, de tactici cate mai bune, si toate astea nu pot fi facute de un singur jucator. Sau daca ar putea fi facute, cu siguranta nu ar fi la fel de bune. Zic eu.
Campionatul trecut nu liderii s-au certat intre ei, din contra, s-a facut un grup pe skype (nu cred ca ai fost prezent nici macar acolo) unde s-au discutat anumite aspecte,. Dar in practica lucrurile au degenerat iar cei care au dorit sa contribuie au fost jigniti sau subestimati..
 

DeletedUser17189

Guest
Sunt de acord ca trebuia un sigur om pentru coordonat.Restul ajutau la craft,etc ce mai e nevoie si cineva back up.Se vor certa liderii intre ei care sa conduca?Probabil se va juca ajunge si la asta,nu poti sa scapi de orgolii.
Si din perspectiva unei echipe care joaca pentru prima oara in formula respectiva,are nevoie sa se obisnuiasca cu acel cineva.La nivelul asta,coordonarea nu inseamana stanga,dreapta,sus,steag.Inseamna miscarea fiecarui individ calculat si pozitionarea,etc...
O sa se vada cu Germania asta,asa ca un insight de la ei.
 

DeletedUser25082

Guest
Daca sunt parari diferite, trebuie sa se ajunga la cearta?.. Nu e normal sa fie mai multe pareri, mai multe idei, ca sa putem alege pe cea mai avantajoasa? Si cand zici ca nu e mare lucru de facut, inteleg, ca nici in 2015t nu a fost mare lucru de facut.. Nu compara cu conducerea unei aliante de 400 ofi, unde la dai o tegrama pe zi si cam atat. Acolo avem nevoie de builduri gandite pentru fiecare jucator, de craft, de bani pentru upgrade, de tactici cate mai bune, si toate astea nu pot fi facute de un singur jucator. Sau daca ar putea fi facute, cu siguranta nu ar fi la fel de bune. Zic eu.
Campionatul trecut nu liderii s-au certat intre ei, din contra, s-a facut un grup pe skype (nu cred ca ai fost prezent nici macar acolo) unde s-au discutat anumite aspecte,. Dar in practica lucrurile au degenerat iar cei care au dorit sa contribuie au fost jigniti sau subestimati..

da, s-a facut grup pe skype, am spus ora la care voi fi on, s-a discutat, iar cand am ajuns tarziu acasa si deja era hotarat tot, tactica pt prima batalii si v-am zis ca nu o sa mearga sa stam toti in fort si sa blocam cu soldatii turnul soldatilor si am avut dreptate. trecea runda si pica tancul la blocaj pe soldati...plus ca multi au lesinat aiurea pt ca nu aveau pe unde sa se fereasca in fort, etc...nu cred ca e nevoie sa faci experimente cu tactici de genul asta, la nivelul unui campionat de forturi. asta e parerea mea. una e cand experimentezi, alta e cand folosesti o tactica pe care majoritatea fortistilor o cunosc si ei, iar tu, ca si coordonator, stii ce vrei de la jucatori si ce sa faci cu ei. pe aparare in primul rand, conteaza sa aperi fortul. ca sa aperi fortul, conteaza sa nu lasi adversarul sa intre in fort, in primu rand si sa iti si protejezi jucatorii sa nu incaseze mult si fara rost, dar in acelasi timp sa faci si daune, sa slabesti adversarul

iar cum spuneai, build-uri gandite pt fiecare jucator: ai 3 clase de caracter: duelisti-full conducere pt daune, soldatii - hp ca sa tina fata si aventurieri-hp ca sa-ti blocheze sectoare sau turnuri...plus ca sunt aceleasi seturi pentru toata lumea, acelasi lvl, aceleasi arme...pentru craft ne-am organizat si data trecuta si au avut toti aluat, turta de malai sau cartusiere.

iar ca lider, cum am mai zis, asculti parerile tuturor si iei decizia cea mai buna pentru echipa, nu in functie de cati te lauda ca ai avut nu stiu ce idee pentru o anumita tactica de batalie sau mai stiu eu ce...pentru ca data trecuta cam asta a fost. de cand joc west si am jucat numai pentru forturi, am vazut destule, iar cel mai bun sistem de alianta a fost cel cu un singur conducator de alianta. vezi marile aliante de pe toate serverele. aliantele cu mai multi conducatori n-au rezistat mult timp din cauza parerilor diferite
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21202

Guest
Nu cred ca un om poate sa se ocupe singur de organizare, si nu inteleg cum un jucator care este propus pentru lider afirma ca vor fi certuri si intre ei.
 

DeletedUser25082

Guest
Nu cred ca un om poate sa se ocupe singur de organizare, si nu inteleg cum un jucator care este propus pentru lider afirma ca vor fi certuri si intre ei.
dave, afirm asta pentru ca am destula experienta pe jocul asta la forturi, de prin 2009 de cand joc pana acum, cred ca am vazut destule prin aliantele in care am fost sau pe care le-am condus. plus ca si la editia trecuta au fost certuri, unii au venit cu orgoliile de pe hawai sau alte servere si au incercat sa-si plateasca polite la campionat, iar toate astea au daunat echipei de la campionat. sau nu-ti mai aduci aminte?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26872

Guest
singurii conducatori de aliante buni sint...xeler geulica sadonix pm762 serje....ei stiu cu ce se maninca asta si stiu si ce trebuie sa faca intr-o lupta de fort..restul sint cancan..jucatori individuali care poate fac ceva daune sau alte alea....si au impresia ca sint buni fortisti....poate mai sint si altii care au ceva idee dar ei sint cam cei mai buni de pe toate lumile....PS. pe mine ma exclud ca nu m-am inscris:)
 

DeletedUser25046

Guest
singurii conducatori de aliante buni sint...xeler geulica sadonix pm762 serje....ei stiu cu ce se maninca asta si stiu si ce trebuie sa faca intr-o lupta de fort..restul sint cancan..jucatori individuali care poate fac ceva daune sau alte alea....si au impresia ca sint buni fortisti....poate mai sint si altii care au ceva idee dar ei sint cam cei mai buni de pe toate lumile....PS. pe mine ma exclud ca nu m-am inscris:)
Tot nu ne-ai spus cine esti si ce te recomanda..
 

DeletedUser25706

Guest
Salutare,

Nu obisnuiesc sa intru prea des pe aici, dar avand in vedere dezastru de anu trecut trebuie sa incercam sa eliminam "rautatile si certurile dintre noi" pe perioada acestui campionant.
Singurele persoane pe care le vand capabile sa faca o treaba buna sunt "iradu(daca intradevar e iradu pe cont),sadonix, pm762 si 1312 (daca intradevar este agrestic, desi in ultima vreme a jucat altcineva pe contul agrestic)"
Ar mai fi Apot3quil13, dar chiar daca e baiat bun si poti sa vorbesti normal cu el nu l-am vazut niciodata coordonand o lupta serioasa.
Ilene, e jucatoare foarte veche pe care o cunosc de fff multi ani, dar nu stiu daca are timpul necesar sa se ocupe de asa ceva, dar si ea poate fi pe lista acolo la nevoie.
Lucyanooo se aprinde prea repede la certuri sau cand lucruri nu merg cum vrea el, deci e posibil sa isi bage picioarele foarte repede si sa plece.

Totusi este pacat ca jucatori precum Geulica, Toby si Xeler0 nu au vrut sa se ocupe. Probabil ca Xeler0 si TobyJasper nu au timp, iar ma rog stim toti divergentele dintre cei doi :D . De 3servere ma chinui sa ii impac si nu reusesc. Fara suparare acum.

Imi pare rau ca sunt mai direct si sper totusi sa nu va fi suparat cumva.
Sper doar sa nu fi invatat din istorie si sa nu repetati certurile de data trecuta. Si evident sa nu va faceti toti duelisti si muncitori si sa va bateti joc de toata treaba.
 

DeletedUser25046

Guest
Este posibila deschiderea unui topic privat, dupa alegerea celor 150 jucatori? Topic in care sa discutam despre alegrea claselor de caracter. Cel mai probabil o mare parte din jucatori trebuie sa schimbe inventarul ales in functie de clasa de caracter pe care urmeaza sa o aiba.
.
 

DeletedUser21202

Guest
dave, afirm asta pentru ca am destula experienta pe jocul asta la forturi, de prin 2009 de cand joc pana acum, cred ca am vazut destule prin aliantele in care am fost sau pe care le-am condus. plus ca si la editia trecuta au fost certuri, unii au venit cu orgoliile de pe hawai sau alte servere si au incercat sa-si plateasca polite la campionat, iar toate astea au daunat echipei de la campionat. sau nu-ti mai aduci aminte?
Imi aduc aminte, dar eu ma refeream ca noi liderii nu ne-am certat intre noi data trecuta.
 

DeletedUser20713

Guest
nu liderii s-au certat...unii orgoliosi. din pacate nu imi mai amintesc care sunt aia care nu s-au mai prezentat dupa a doua lupta, nici moarta :((

ps. sper ca acolo nu mai vad rapoarte cu constructie biserica :D ( asta daca voi participa )
 
Sus