Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser2948

Guest
Da... =)) Te stiu:-j Ferma mea. Daca nu erai tu, cookye si bersek nu eram 99 acum.:-j

Deci care ii concluzia? Imi ziceai ca cu acest build nu te bate nimeni. Uite ca eu faceam cate 6000xp de pe tine la fiecare 4 zile. Ma mai bateai, dar in general eu castigam.

Acum caut spada si gold sabre. Dupa vin iar pe tine si cookye sa avansez in clasament duel.:) Si vedem atunci care stie mai multe despre duel.:rolleyes:

Vad ca tu prin duelist bun intelegi top duel.:-j Asta denota mentalitatea ta de duelist.

Fiecare face cum vrea. Acum aveti de unde alege. A postat si slayer niste tactici "testate" de el. Poate functioneaza.:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Da... =)) Te stiu:-j Ferma mea. Daca nu erai tu, cookye si bersek nu eram 99 acum.:-j

Deci care ii concluzia? Imi ziceai ca cu acest build nu te bate nimeni. Uite ca eu faceam cate 6000xp de pe tine la fiecare 4 zile. Ma mai bateai, dar in general eu castigam.

Acum caut spada si gold sabre. Dupa vin iar pe tine si cookye sa avansez in clasament duel.:) Si vedem atunci care stie mai multe despre duel.:rolleyes:

Vad ca tu prin duelist bun intelegi top duel.:-j Asta denota mentalitatea ta de duelist.

Fiecare face cum vrea. Acum aveti de unde alege. A postat si slayer niste tactici "testate" de el. Poate functioneaza.:rolleyes:



Ai 230 rezistenta si repede sa ma ataci, normal ca ai crescut pe mine pentru ca nu intram pe cont cu zilele, schimbai locul unde tintesti si ferirea... si asa tot te bateam :)
Intrebarea este ce faci cand te ataca unul cu impuscare? lesini!
Crezi ca un build bun inseamna sa faci dueluri cu un singur jucator?Te inseli prietene, tu, cu nivelul tau mic de duel, nu erai atacat de jucatori de lvl 99 pe impuscare la lvl 85, sa vezi tu atunci, 8 atacuri primite in 2 ore si 3000 exp facut, aia e duel, nu 6000 exp pe saptamana cu aceeasi oameni care nu mai joaca demult pe acea lume si schimbi tintirea/ferirea cum vrei...
Daca chiar te crezi "in stare", o sa le spun la vreo 3 prieteni de 99 pe impuscare (pe care eu ii bat la duel ) sa te atace toti concomitent, sa te vedem atunci, domnul duelist de top...
 

DeletedUser

Guest
Fiecare are buildul propriu, dar eu zic ca rezistenta reflex e cel mai bun.

Apropo, cei care au doar reflex, sau doar rezistenta, sun niste looseri.

Ei au niste ferme, cei contra care au buildul facut, dar cand ii ataca unul cu arma de tipul celallat... macel!

Asa sunt niste colegi de oras.. si mi se dau mari.. ca ei au XYZ reflex.. ca nuj ce.. si ies eu din oras si le dau un duel ( arma alba ) si le scot laudele din cap :)


Construitiva build care sa fie bun contra toti, nu doar contra unui om / 2 oameni
 

DeletedUser14808

Guest
Apãrare

Bunã Dimineatza.

Aş avea o întrebare micã dacã se poate.

Pentru apãrare (Sunt Muncitor si nu mã duelez) ce recomandaţi
Ferire sau Tacticã? Am citit cã dacã oponentul (Agresorul) dacã are
Mai mult Aspect decãt am eu Tacticã din acel moment Tactica mea
Devine inutilã în Duel , ce recomandaţi cã ar merita mai mult.

zlaq1z.jpg


Vã mulţumesc pentru timpul acordat şi o zi plãcutã.


iSavage


<3W<3W<3W
 

DeletedUser1706

Guest
as sugera sa le folosesti pe ambele.....dar folosesti in felul urmator:70% ferire si 30% tactica.....eu asa as folosi ca ambele sunt bune,dar cel mai bn este sa te feresti...<3W<3W:D
 

DeletedUser2097

Guest
Fiecare are buildul propriu, dar eu zic ca rezistenta reflex e cel mai bun.

Apropo, cei care au doar reflex, sau doar rezistenta, sun niste looseri.

Ei au niste ferme, cei contra care au buildul facut, dar cand ii ataca unul cu arma de tipul celallat... macel!

Asa sunt niste colegi de oras.. si mi se dau mari.. ca ei au XYZ reflex.. ca nuj ce.. si ies eu din oras si le dau un duel ( arma alba ) si le scot laudele din cap :)


Construitiva build care sa fie bun contra toti, nu doar contra unui om / 2 oameni

As avea o completare la ultima fraza:

Construitiva build care sa fie bun contra toti, nu doar contra unui om / 2 oameni,si care sa fie bun atat pe atac,cat si pe aparare;).
 

DeletedUser

Guest
As avea o completare la ultima fraza:

Construitiva build care sa fie bun contra toti, nu doar contra unui om / 2 oameni,si care sa fie bun atat pe atac,cat si pe aparare;).

Exact asta incerc eu sa ii spun lui kod
Degeaba te lauzi ca ai castigat niste dueluri cu mine pe 4(am castigat si eu din ele, nici nu jucam in perioada respectiva-gaseam cand mai intram pe cont cate 10 dueluri de la acelasi jucator) , ideea este ca asta iti lipseste sa fii un jucator de top 1: trebuie sa ii bati pe toti, nu doar pe cativa! Poate ca daca ai avea si tu nivelul duelului cu vreo 50 mai mare, ai vedea cum e sa te atace 10 persoane pe zi ( pe tine nu te ataca nimeni) si sa bati, ala e build!
 

DeletedUser

Guest
Pentru caracteru bliandat deoarece nu avea nici un stet de inteme eu mam gandit sa fac unu nu stiu daca e bun dar uitati aicea:Pălărie de piele de lux ,Cravată verde/Bizon de aur ,Haină maro ,Ghete maro cu ţinte( nu m-am putut deci intre cavata verde sau bizonu de aur :D)

astept comentari si inbunatatiri...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
IV. Caracter normal
1. Arma alba
Atribute: 100% putere
Indemanari: 20% vigoare; 33% aspect; 23% ferire; 24% tintire
Clasa de caracter: Soldat
Echipament: Esarfa maro, Palarie de fetru de lux, Jacheta de lux/Haina de lux, Cizme de calarie de lux
Ex.
99 putere
158 vigoare
98 aspect
68 ferire
72 tintire

Intrebarea 1: este bun caracterul Normal si pt atac si pt aparare?
Intrebarea 2: punctele trebuie puse doar pe putere, vigoare, aspect, ferire si tintire? nu se pot pune si pe alte indemanari pt unele munci?
 

DeletedUser11192

Guest
kod cateva nelamuriri:

Atribute: 100% dexteritate
Indemanari: 20% tintire, 10% ferire, 70% aspect
Clasa de caracter: Aventurier
Echipament: Esarfa neagra, Palarie de fetru neagra, Camasa albastra, Cizme de calarie de lux
Ex.
99 dexteritate
158 tintire
30 ferire
208 aspect

Nu inteleg.. de ce asa multa tintire.. cu tot cu haine ajung undeva la 200 tintire.. ce dumnezeu fac cu atata tintire? Nu e exagerata? Nu vreau sa dau chiar 8/8.. vreau sa dau suficiente cat sa castig. De ce asa putina ferire? Nu este buna mai multa? Si din nou.. de ce camasa albastra si nu Jacheta de lux(9 aspect,9 ferire, 1 tintire).. nu e mai bine 9 ferire decat 8 tintire?
 

DeletedUser2948

Guest
Intrebarea 1: este bun caracterul Normal si pt atac si pt aparare?
Intrebarea 2: punctele trebuie puse doar pe putere, vigoare, aspect, ferire si tintire? nu se pot pune si pe alte indemanari pt unele munci?

1. Doar atac.
2. Acesta este tutorial de duel, nu de munci.

kod cateva nelamuriri:

[citat]

Nu inteleg.. de ce asa multa tintire.. cu tot cu haine ajung undeva la 200 tintire.. ce dumnezeu fac cu atata tintire? Nu e exagerata? Nu vreau sa dau chiar 8/8.. vreau sa dau suficiente cat sa castig. De ce asa putina ferire? Nu este buna mai multa? Si din nou.. de ce camasa albastra si nu Jacheta de lux(9 aspect,9 ferire, 1 tintire).. nu e mai bine 9 ferire decat 8 tintire?

Pai de aia.:)) Exista destui soldati care baga ferire si tactica in prostie. Ce sanse ai sa ii nimeresti cu putina tintire?

Si la intrebarea II: nu. Ii mai bine 8 tintire decat 9 ferire. Dar daca tu vrei 9 ferire nimeni nu te opreste sa pui jacheta.
 

DeletedUser11192

Guest
kod iar te deranjez cu intrebari. Nu inteleg unde gresesc... cred ca am respectat buildul cum ai zis tu dar pe lumea 7 pur si simplu nu isi face efectul. Am nivel 75 si indemanarile asa:

40 Ferire
86 tintire cu tot cu dexteritate
126 impuscare cu tot cu dexteritate
170 aspect

Am 40 de puncte puse in impuscare, caci am fost sfatuit sa imi pun acolo deoarece daca dau peste un tanc sa pot sa ii scot ceva daune... Oricum nu cred ca 40 de puncte fac diferenta.. Orisicat... eu ma antrenez acum cu NPC-uri si am grija de fiecare data cu cine ma bat. Uite ce mi se intampla:

Atac un NPC care are 20 Tintire, 40 Tactica, 30 Ferire.

Rezultatul bataliei este ceva de genul: 400 daune primite, 800 daune produse.

Cum este posibil?! Dau 4/8 si primesc 3/8! Nu inteleg?! Am exact hainele pe care le-ai recomandat(esarfa neagra,palarie de fetru neagra,camasa albastra,cizme de calarie de lux,artificii,arma variaza intre schofield de precizie si peacemaker de precizie) si nu vad de ce abea tintesc si primesc asa de multe cand cu 200 aspect ar trebui sa nu pot fi atins si cu 100 tintire sa nimeresc de fiecare data... si nu cred ca e ghinion... de 7 ori mi s-a intamplat la fel! Am si lesinat de 2 ori cu buildul asta... castigam mai multe inainte cand aveam 200 impuscare si 50 aspect sincer :|..

Ce crezi ca ar trebui sa fac?

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Build-ul super ofensiv. Uite build-ul meu si inventarul.

http://img254.imageshack.us/img254/2640/buildf.jpg
http://img143.imageshack.us/img143/1189/inventar.jpg

Deci daca m-ai putea sfatui putin ce si cum...

PS: 2 puncte vin pe aspect de la o misiune pe care o termin acus..

Depinde in mare masura ce ataci . Daca ai in general adversari tancuri pe arma alba ..iti recomand sa muti o parte din aspect -> ferire.
si sa schimbi din camasa albastra -> jacheta de lux.

Daca ataci in general jucatori pe arma de foc , vor avea haine bune de aparare(tactica si impuscare)+ dexteritatea...le confera un minim de 60-80 tintire.Aici ar trebui sa muti din impuscare pe ferire.

Sunt convins ca lui kod nu o sa i se para corect , deci astept si eu cu interes care ar fi buildul bun dupa parerea lui :)
 

DeletedUser2948

Guest
Depinde in mare masura ce ataci . Daca ai in general adversari tancuri pe arma alba ..iti recomand sa muti o parte din aspect -> ferire.
si sa schimbi din camasa albastra -> jacheta de lux.

Daca ataci in general jucatori pe arma de foc , vor avea haine bune de aparare(tactica si impuscare)+ dexteritatea...le confera un minim de 60-80 tintire.Aici ar trebui sa muti din impuscare pe ferire.

Sunt convins ca lui kod nu o sa i se para corect , deci astept si eu cu interes care ar fi buildul bun dupa parerea lui :)

I-ai zis bine...

Dupa parerea mea cel blindat si cel ofensiv, dar cu mici modificari cel blindat.
 

DeletedUser

Guest
O intrebare :

la unele nu apare tintirea.. inpuscarea /vigoarea... cum faci cu astea?:confused:
 
Sus