Bătălie Awesomia Discuții legate de bătăliile organizate la fortul Awesomia

Succuboy

Trapper
Am o rugaminte la voi, imi trebuie o lista asemenea exemplului urmator :

Lume de joc : Georgia
Alianta 1 : The Old Gang
Alianta 2 : HARDCORE
Alianta 3 : Scorpionii Rosii

a1+a3 vs a2

Daca sunt mai mult de 2 aliante, as vrea sa stiu care cu care se inteleg si merg impreuna la fort.
Asa pot sa fac o lista si sa aplic conditionari pentru Awesomia.

PS. daca se poate sa fie un singur mesaj pentru o lume de joc.
Multumesc !

Ps2. puteti trimite lista in mesaj privat sa nu aglomeram aici, si o sa postez listele intr-un singur raspuns.
(pana se definitiveaza care cu care joaca si impotriva cui)
Lume de joc: Hawaii
Alianta 1: OldSchool
Alianta 2: SexyPeople
Alianta 3: AgainstTheWorld

A1 vs A2 + A3
A1 au dublu jucatori fata de A2, deci A3 ar fi o adaugare pt A2. Asta temporar, sa vedem prezenta, sper ca se poate edita pe parcurs in cazul in care nu sunt super echilibrate.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Lume de joc: Hawaii
Alianta 1: OldSchool
Alianta 2: SexyPeople
Alianta 3: AgainstTheWorld

A1 vs A2 + A3
A1 au dublu jucatori fata de A2, deci A3 ar fi o adaugare pt A2. Asta temporar, sa vedem prezenta, sper ca se poate edita pe parcurs in cazul in care nu sunt super echilibrate.

Si de ce nu faci asta si la luptele normale?
 

Succuboy

Trapper
cum ai ajuns tu la concluzia asta???? de cand 207+36 =137?poate vrei sa zici :A1 vs A2+A3
Am luat in considerare cati oameni vin la fort din aliante, nu cati oameni sunt in aliante, dar in cazul in care nu este echilibrat, cum a zis Bogdanel, nu este permanenta alegerea. Se va putea schimba formula in functie de urmatoarele batalii, nu este o paguba atat de mare.
Nici pe Hawaii nu este mai luminat, chit ca o alianta are mai multi jucatori, aproape cu 50% mai mult in functie de formula de mai sus, numarul participantilor in amandoua taberele este egal (asta sustrasa de la Awesomia de Duminica, vom vedea Awesomia urmatoare).
 

bogdanell7

West Sheriff
Membru personal
Frumos ar fi sa ajungem la un numitor comun, deci care sa fie alianțele care sa nu se găsească in aceeași tabăra ?
(de preferat pana vineri sa putem stabili ceva concret, sa îmi pot face si eu planurile de atac / configurare a bătăliilor).
Va rog sa decideți intern pe L1 si sa postați o varianta ce poate sa fie aplicata. (pentru a nu face aici spam)
 

bogdanell7

West Sheriff
Membru personal
Lumea 1
A1 Honour + restu jucatorilor care nu-s intr-o alianta vs. A2 Old School + A3 Old Guard

Bun se poate face si treaba asta dar trebuiesc luate in considerare si restul alianțelor.

O sa fie ceva de genul : Honour + restul aliantelor + cei fara alianta / oras vs Old School + Old Guard + cei fara oras / alianta ?
Asta e propunerea ?
 

bitzok

Gold digger
Bun se poate face si treaba asta dar trebuiesc luate in considerare si restul alianțelor.

O sa fie ceva de genul : Honour + restul aliantelor + cei fara alianta / oras vs Old School + Old Guard + cei fara oras / alianta ?
Asta e propunerea ?
Honour + cei cu alianta/fara alianta + cei cu oras/fara oras vs. Old School + Old Guard (Toata lumea vs old school+old guard) sau daca ar fi probleme cu celelalte aliante si jucatori ca nu vor sa joace cu alianta Honour mereu se poate face si Honour vs Old School + Old Guard, si restu aliantelor si jucatorilor sa mearga pe ce parte vor, doar sa se faca ceva sa nu mai vad 90 in aparare si 20 in atac la fiecare lupta :)
 
Ultima editare:

bogdanell7

West Sheriff
Membru personal
Honour + cei cu alianta/fara alianta + cei cu oras/fara oras vs. Old School + Old Guard (Toata lumea vs old school+old guard) sau daca ar fi probleme cu celelalte aliante si jucatori ca nu vor sa joace cu alianta Honour mereu se poate face si Honour vs Old School + Old Guard, si restu aliantelor si jucatorilor sa mearga pe ce parte vor, doar sa se faca ceva sa nu mai vad 90 in aparare si 20 in atac la fiecare lupta :)
O sa incercam asa :

HONOUR + toate aliantele + cei fara alianta / oras vs. Old Guard + Old School + cei fara alianta / oras

sa vedem cum o sa fie.
 
Sus