Metode de slabit

DeletedUser

Guest
Acum depinde si de corp, eu aveam 73 kg si 1,75 si am slabit la 63 kg in 2 saptamani cu 4 serii de abdomene pe zi si alergare in week-end si inca cateva chestii pe care nu as putea sa le spun.


Si ciocolata invelea marmota in staniol...

1,65-60kg
 

DeletedUser9742

Guest
stiu eu cu sa slabesti:1.fara MCDONALT,KFC (si alte fast fooduri)
2.sa nu mai stam toata ziua la calculator si sa iesiti afara sa va plimbati
3.sa aveti 3 mese pe zi fixe adica 7:00 micul dejun,13:00 pranzul,15:30 o mica gustare si la 19:00 cina (ca sa nu te ingrasi nu mai ai voie sa mananci dupa ora 20:00 seara)
4.fara ciocolate,cipsuri,sucuri si alte deastea ar trebui sa le inlocuim cu fructe

CAM ASTEA SUNT PRINCIPILE REGULI PE CARE AR TREBUI RESPECTATE PENTRU SLABIRE
 

DeletedUser

Guest
stiu eu cu sa slabesti:1.fara MCDONALT,KFC (si alte fast fooduri)
2.sa nu mai stam toata ziua la calculator si sa iesiti afara sa va plimbati
3.sa aveti 3 mese pe zi fixe adica 7:00 micul dejun,13:00 pranzul,15:30 o mica gustare si la 19:00 cina (ca sa nu te ingrasi nu mai ai voie sa mananci dupa ora 20:00 seara)
4.fara ciocolate,cipsuri,sucuri si alte deastea ar trebui sa le inlocuim cu fructe

CAM ASTEA SUNT PRINCIPILE REGULI PE CARE AR TREBUI RESPECTATE PENTRU SLABIRE

1...traiesc in tulcea:))aici cred ca nici nu s-a auzit vreodata de asa ceva:))
2.fac basket...3 ori pe saptamana minim...uneori avem si 4 antrenamente...cate o ora jumate....acum avem si meciuri in week-end-uri...
3.de obiecei mananc de 3-4 ori pe zi...dar nu am ore fixe...manac cand mi-e foame...doar dimineata mananc la ora 7 cand am scoala...(cred ca este ceea mai consistenta masa a mea)
4.ete na...:)):))sunt copil...nu le pot lasa...cel putin ciocolata si celealte dulciuri...de chipsuri ma pot lipsi...
 

DeletedUser

Guest
1...traiesc in tulcea:))aici cred ca nici nu s-a auzit vreodata de asa ceva:))
2.fac basket...3 ori pe saptamana minim...uneori avem si 4 antrenamente...cate o ora jumate....acum avem si meciuri in week-end-uri...
3.de obiecei mananc de 3-4 ori pe zi...dar nu am ore fixe...manac cand mi-e foame...doar dimineata mananc la ora 7 cand am scoala...(cred ca este ceea mai consistenta masa a mea)
4.ete na...sunt copil...nu le pot lasa...cel putin ciocolata si celealte dulciuri...de chipsuri ma pot lipsi...

Ete na, măcar mănâncă în cantităţi FOARTE MICI dacă vrei să S L Ă B E Ş T I ;)
 

DeletedUser9742

Guest
1...traiesc in tulcea:))aici cred ca nici nu s-a auzit vreodata de asa ceva:))
2.fac basket...3 ori pe saptamana minim...uneori avem si 4 antrenamente...cate o ora jumate....acum avem si meciuri in week-end-uri...
3.de obiecei mananc de 3-4 ori pe zi...dar nu am ore fixe...manac cand mi-e foame...doar dimineata mananc la ora 7 cand am scoala...(cred ca este ceea mai consistenta masa a mea)
4.ete na...:)):))sunt copil...nu le pot lasa...cel putin ciocolata si celealte dulciuri...de chipsuri ma pot lipsi...

nu ma refeream sa renunti total dar sa mananci mai putin ciocolata hai sa zicem dar cipsuri mai rar la fel ca sucurile (iti spune asta un mare ciocolatist deci cum sa renunti la ciocolata)
 

DeletedUser2948

Guest
De slabit repede nu se poate vorbi, dar de slabit in timp da. Mergeti la o sala si faceti asa:
>30 minute bicicleta - viteza 8 sau 9
>antrenament la o grupa/toate grupele de muschi
>exercitii EXCLUSIV pentru abdomen - sa va scapati de burta
>20 minute alergare cu gantera de 1 sau 2 kg in fiecare mana - daca puteti atat:))

Si cum se spunea si pe paginile precedente: o alimentatie fara grasimi, sare si zahar. Inlocuiti carnea de porc cu carne de pui sau peste. Nu cred ca nu va puteti abtine sa nu mancati sarat sau dulce.

Deci cu putine sacrificii puteti sa slabiti.

PS. Nu recomand daca mergeti la sala sa luati tot felul de prostii de slabit. Dupa ce va lasati de sala va faceti ca tancul(va ingrasati la loc sau chiar mai tare).:))
 

DeletedUser

Guest
stiu eu cu sa slabesti:1.fara MCDONALT,KFC (si alte fast fooduri)
2.sa nu mai stam toata ziua la calculator si sa iesiti afara sa va plimbati
3.sa aveti 3 mese pe zi fixe adica 7:00 micul dejun,13:00 pranzul,15:30 o mica gustare si la 19:00 cina (ca sa nu te ingrasi nu mai ai voie sa mananci dupa ora 20:00 seara)
4.fara ciocolate,cipsuri,sucuri si alte deastea ar trebui sa le inlocuim cu fructe

CAM ASTEA SUNT PRINCIPILE REGULI PE CARE AR TREBUI RESPECTATE PENTRU SLABIRE


Primele 3 sa zicem dar fara nici pic de ciocolata sau altceva iti dai seama ca nu te mai poti misca calumea...Adica esti fara pic de energie...
 

DeletedUser9742

Guest
eu nu ziceam sa nu mai mancati deloc ciocolata doar sa o mancati in cantitati mai mici
 

DeletedUser

Guest
stiu eu cu sa slabesti:1.fara MCDONALT,KFC (si alte fast fooduri)
2.sa nu mai stam toata ziua la calculator si sa iesiti afara sa va plimbati
3.sa aveti 3 mese pe zi fixe adica 7:00 micul dejun,13:00 pranzul,15:30 o mica gustare si la 19:00 cina (ca sa nu te ingrasi nu mai ai voie sa mananci dupa ora 20:00 seara)
4.fara ciocolate,cipsuri,sucuri si alte deastea ar trebui sa le inlocuim cu fructe

CAM ASTEA SUNT PRINCIPILE REGULI PE CARE AR TREBUI RESPECTATE PENTRU SLABIRE

1. la McDonald mananc decat o data pe an iar kfc deloc.
2.alerg destul la scoala :))
3.intr-adevar mai mananc un pic seara daca mi-e , dar daca nu imi este nu mananc.
4.nu sunt pofticios si pot sa ma abtin fara probleme...

am mai slabit o data dar m-am ingrasat de Craciun :))
 

DeletedUser4243

Guest
eu ma ingras de craciun si toamna sunt slab...
ce vrei....daca alerg toata vacanta :))
 

DeletedUser

Guest
Eu nu fac nici un sport...ma rog ma mai duc la sala sa trag de fiare si cand ma duc apoi stau 2-3 ore bune da in rest stau toata ziulica la calculator, la tv mananc cat pot, garai de sperii vecinii si am 80 kg si 1.70 insa am o problema cu burtica...toata lumea zice ca's gras insa eu ii contrazic zicandu-le ca sunt doar putin dolofan...

scuza-ma dar la 1,70 sa ai 80 kg? nu esti cam dolofan esti ceva mai mult

on: eu am aprox 1,73 m si cam 55 kg cred ..e normal nu sunt nici gras nici slab
 

DeletedUser

Guest
frate dar voi nu mancati nimic sau cum???

pai ce mananc eu?

dimineata: lapte cu cereale/lapte cacao cu dulceata
dupa masa (cand vin de la scoala): o ciorba
seara: pizza de "casa", etc etc din astea cartofi prajiti cu oua si friptura de ex.....si alte mancaruri

si cam 1-2 ore pe afara in fiecare zi in care ma plimb cu prietenii
 

DeletedUser5002

Guest
pai ce mananc eu?

dimineata: lapte cu cereale/lapte cacao cu dulceata
dupa masa (cand vin de la scoala): o ciorba
seara: pizza de "casa", etc etc din astea cartofi prajiti cu oua si friptura de ex.....si alte mancaruri

si cam 1-2 ore pe afara in fiecare zi in care ma plimb cu prietenii

dimineata : cereale.....se intampla sa mananc ...niste fornetti cand nu am timp...cand vin de la scoala mananc repede un senvis... apoi ma duc sa joc fotbal..etc..ma plimb..mai vizitez pe cineva:rolleyes::rolleyes:
seara...(6) mai mananc niste friptura ...in special piept de pui la gratar:X
e cel mai bun cand vii flamand
 

DeletedUser2948

Guest
pai ce mananc eu?

dimineata: lapte cu cereale/lapte cacao cu dulceata
dupa masa (cand vin de la scoala): o ciorba
seara: pizza de "casa", etc etc din astea cartofi prajiti cu oua si friptura de ex.....si alte mancaruri

si cam 1-2 ore pe afara in fiecare zi in care ma plimb cu prietenii

:)) Doar atat? Ce mananci tu sunt un fel de gustari.:))

Dimineata: 3-4 felii de paine cu dulceata/nutela/miere/salam etc. + o cana cu lapte
Pe la 11: un sandwich(sau cum se scrie); pe la 12: 1-2 cornuri
Pe la 15: supa/ciorba + felu' 2(care sa contina neaparat carne)
Pe la 18: 2 sandwich-uri
Pe la 20-21: idem cu dimineata
 

DeletedUser5002

Guest
:)) Doar atat? Ce mananci tu sunt un fel de gustari.:))

Dimineata: 3-4 felii de paine cu dulceata/nutela/miere/salam etc. + o cana cu lapte
Pe la 11: un sandwich(sau cum se scrie); pe la 12: 1-2 cornuri
Pe la 15: supa/ciorba + felu' 2(care sa contina neaparat carne)
Pe la 18: 2 sandwich-uri
Pe la 20-21: idem cu dimineata

he:D
carnivor ca mine:P
 

DeletedUser

Guest
:)) Doar atat? Ce mananci tu sunt un fel de gustari.:))

Dimineata: 3-4 felii de paine cu dulceata/nutela/miere/salam etc. + o cana cu lapte
Pe la 11: un sandwich(sau cum se scrie); pe la 12: 1-2 cornuri
Pe la 15: supa/ciorba + felu' 2(care sa contina neaparat carne)
Pe la 18: 2 sandwich-uri
Pe la 20-21: idem cu dimineata

pai eu am program cam asa

la 7 ma scol mananc alea alea si eu vin de la scoala abia la ora 14 si mai mananc un sandwich la scoala

aa pai asa bine mai mananc si eu niste sandwichuri intre mese...sau altceva
 

DeletedUser

Guest
la 1.80 am 64kg... is normal, doar ca is gras... nu la greutate... am sunculita pe mine:))
 
Sus