Metode de slabit

DeletedUser4649

Guest
Dimineata: LAPTE + paine cu ceva(3-4 felii)
Interval 10-12: sandwich-uri(2-3)
Pranz(ora 14-15): cioba/supa + felul 2 care sa contina CARNE ROSIE(porc in special)
Interval 16-18: 1-2 sandwich(-uri)
Cina: LAPTE + ce vreti voi

Daca vreti sa va ingrasati mai repede luati proteine si va faceti ca un porcusor.:))

N-am mai luat nici un kilogram in plus de vreo 6 luni si am dieta asta de cel putin 4 ani. Plus destule gustari intre mese. Trebuie sa incerc niste proteine.
 

DeletedUser2097

Guest
Dupa cum a zis si kod,totul tine de matabolism.
App,daca dimineata as manca doar 3-4 felii de paine credca as lesina de foame inainte sa ajung la scoala:))
 

DeletedUser5002

Guest
Dupa cum a zis si kod,totul tine de matabolism.
App,daca dimineata as manca doar 3-4 felii de paine credca as lesina de foame inainte sa ajung la scoala:))

: )
si eu
eu trebuie sa mananc 3 turi de paine ca sa imi ajunga pana pe la 9..si?...tot slabanog raman:(
urat sa ai metabolismul rapid:rolleyes::rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
ora 10-11 - 2 sanwichuri
ora 1-2 (cateodata chiar 5) - ori un sanwhich mai bine facut .. ori diferite mancaruri depinde de ora la care mananc .. daca mananc la 1-2 mananc ceva usor .. daca mananc pe la 5 mananc mancarea in toata regula:) ..
ora 5(doar in weekend) - mananc ceva rapid inainte sa ies afara
ora 9-10 - o mancare destul de consistenta ..

Asta este programul meu aproape zilnic .. am putina burtica dar nu pot sa zic ca sunt gras .. consider ca daca elimin masa de la 9-10 sau o pun putin mai jos scap si de acea burtica si cu putin antrenament la sala totul o sa fie perfect:) ..
 

DeletedUser5002

Guest
ora 10-11 - 2 sanwichuri
ora 1-2 (cateodata chiar 5) - ori un sanwhich mai bine facut .. ori diferite mancaruri depinde de ora la care mananc .. daca mananc la 1-2 mananc ceva usor .. daca mananc pe la 5 mananc mancarea in toata regula:) ..
ora 5(doar in weekend) - mananc ceva rapid inainte sa ies afara
ora 9-10 - o mancare destul de consistenta ..

Asta este programul meu aproape zilnic .. am putina burtica dar nu pot sa zic ca sunt gras .. consider ca daca elimin masa de la 9-10 sau o pun putin mai jos scap si de acea burtica si cu putin antrenament la sala totul o sa fie perfect:) ..
um :rolleyes:
nu chiar..daca nu mananci dimineata esti lesinat toata ziua : D nu mai manca seara..sau mananca doar 1 mar..
 

DeletedUser

Guest
nu esti slab :| esti foarte slab

eu dimineata nu mananc nimic , in timpul zilei 1-2 cornuri si 2-3 iaurturi(ne hraneste guvernu') iar seara 3-4 boluri cu cereale .. am 1.66 (m-am masurat :D) si 60kg sunt normal nu ?
 

DeletedUser1354

Guest
am 1.85 m si 80 de kg.

pana in vara vreau sa ajung la 85.
 

DeletedUser5002

Guest
nu esti slab :| esti foarte slab

eu dimineata nu mananc nimic , in timpul zilei 1-2 cornuri si 2-3 iaurturi(ne hraneste guvernu') iar seara 3-4 boluri cu cereale .. am 1.66 (m-am masurat :D) si 60kg sunt normal nu ?

hmm...normal:D
 

DeletedUser

Guest
pt cine vrea sa slabeasca....sa faceti cat mai multe exercitii,lasati mancarea de fast-food,mancati niste legume sau fructe,beti multe lichide ..............
 

DeletedUser

Guest
Eu nu am nevoie de slabit, chiar is prea slab: 47kg la 1.60.
Si totusi mananc destul de des: Dimineata- 2-3 felii de unt, pate sau ce mai aveti
Pana la pranz mai mananc eu ceva, dupaia imi comand ori o pizza, ori ceva gatit etc.
Si asa mai departe, nu vreau sa fac povesti.....
Sport ce mai:)), mai fac eu parkour sau skating...
 

DeletedUser2948

Guest
Eu nu am nevoie de slabit, chiar is prea slab: 47kg la 1.60.
Si totusi mananc destul de des: Dimineata- 2-3 felii de unt, pate sau ce mai aveti
Pana la pranz mai mananc eu ceva, dupaia imi comand ori o pizza, ori ceva gatit etc.
Si asa mai departe, nu vreau sa fac povesti.....
Sport ce mai:)), mai fac eu parkour sau skating...

Poate daca mananci untul si pate(-ul) cu paine o sa te ingrasi.:))

Care vrei sa mergi la sala mergi cu antrenor sau cu cineva care STIE. Nu fa de capul tau.:)
 

DeletedUser

Guest
am 1.90 si 80 de kg.. da problema e ca din septembrie nu am mai crescut deloc.. da am luat in greutate vreo 8 kg :|
 

DeletedUser

Guest
am 1.90 si 80 de kg.. da problema e ca din septembrie nu am mai crescut deloc.. da am luat in greutate vreo 8 kg :|

eu cred ca inotul ajuta cel mai mult la crestere...eu inotam la tara cand era apa mai mare in raul de acolo si eram primul din clasa la inaltime...si acum nu prea am mai inotat deoarece s-a micit raul si am ramas cam al treilea din clasa:((...toti cei care sunt in fata mea merg mereu vara la strand:|
 

DeletedUser

Guest
Poate daca mananci untul si pate(-ul) cu paine o sa te ingrasi.:))

Care vrei sa mergi la sala mergi cu antrenor sau cu cineva care STIE. Nu fa de capul tau.:)
=))
Mananc doua felii de paine cu unt sau cu pate pe ele
Eu le ung cu un cutit, si le mananc adica le introduc in cavitatea bucala, intelegi?
 
Sus