misiunile de craciun

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Mi-au aparut o gramada de misiuni noi:

Marea călătorie (Dă ajutor unui trib)

Waupee: Salutare, ZeuS-skL. A venit timpul ca tribul meu să urmărească marele bivol. Înainte de asta însă trebuie rezolvate anumite lucruri. De pildă, mai avem nevoie de multe lemne pentru a ne construi corturi noi. Ai vrea să ne ajuți să căutăm lemnele potrivite? Avem nevoie de lemne proaspăt tăiate, cărora să le dăm forma potrivită.


Ţintă: Waupee doreşte ca tu să ajuți tribul lui să culeagă lemne
Necesar Recompensă:
Lemn 1/10
Gater (8 ore)
+ 25 puncte de experienţă
+ $ 100




Căi de comunicare (Informaţiile valorează adesea mai mult decât aurul)

Şeriful John Fitzburn : Știai că informațiile pot să decidă adesea asupra vieţii sau morţii? De aceea, știrile trebuie transmise cât mai repede cu putință. Dă-ne ajutor la ridicarea câtorva stâlpi de telegraf. Când eşti gata, adu-mi şi mie niște sârmă.


Ţintă: Șeriful John Fitzburn doreşte să-i faci rost de 5 role de sârmă.
Necesar Recompensă:
Rolă de sârmă 0/5
+ 150 puncte de experienţă



În ce zi cad sărbătorile (Un motiv de sărbătoare I)

Barmanul Henry Walker : În curând sărbătorim a cincea aniversare a barului meu. Pentru a pregăti o petrecere grozavă mai am însă nevoie de câteva lucruri. Cel mai bine m-ai ajuta dacă mi-ai aduce nişte zahăr şi ceva fructe, ca să pot oferi primul rachiu făcut de mâna mea.



Ţintă: Fă rost de 3 fructe și de 3 saci cu zahăr pentru Henry Walker.
Necesar Recompensă:
Mure 0/3
Zahăr 0/3
+ $ 25
+ 50 puncte de experienţă



Crăciun (Unde mi-am pus oare lumânările?)

Barmanul Henry Walker : Unde am pus oare lumânările vechi...O, salutare {PLAYER NAME}. Tocmai îmi căutam lumânările. Din păcate, nu le mai găsesc. Ce să fac... Aha, mi-a venit o idee. Ce-ar fi să cauţi tu pe la morminte, poate găseşti pe-acolo nişte lumânări. Ai însă grijă să nu te prindă!


Ţintă: Sapă morminte timp de două ore
Necesar Recompensă:
Săpător de morminte (2 ore)
+ Necunoscut (ce e acel necunoscut ? )
+ $ 50



Îngerul Iubirii (Mike și Jenny)

Maria Roalstad: Salutare, ZeuS-skL, m-ai putea oare ajuta? Prietena mea Jenny este nemulţumită. Soțul ei Mike este negustor și colindă toată ţara pentru a vinde un nou produs. Şi de aceea nu mai are nici un pic de timp pentru ea. Nu vrei să-i ţi locul pentru câteva ore, pentru ca cei doi să petreacă puţin timp împreună?



Ţintă: Fă comerț timp de 4 ore pentru Mike.
Necesar Recompensă:
Comerţ (4 ore)
+ 75 puncte de experienţă
+ $ 50


Crăciun (Jack Frost )

Maria Roalstad: Salutare,ZeuS-skL. Copiii fac un om de zăpadă pe stradă. Dar le lipsesc câteva bucăți de cărbune pentru ochi. Știi cumva unde s-ar putea găsi așa ceva? Copiii au strâns şi nişte bani, ca recompensă pentru tine.


Ţintă: Fă-i rost Mariei de două bucăți de cărbune.
Necesar Recompensă:
Cărbune 0/2
+ 75 puncte de experienţă
+ $ 5

asa e si la mine

oricum le fac cu toate ca cer multe obiecte marunte si trebuie sa muncesc la joburi la care nici nu aveam de gand sa lucrez(gater, tiparire ziar)

oricum cine stie ce iti va da la sfarsit(macar niste puncte de indemanare sau vreun item mai bun)
 

DeletedUser

Guest
Acel necunoscut de la sapator de morminte este 70sau 75 experienta deci slab ....
 

DeletedUser6976

Guest
Mai oameni buni uitativa la misiuni si dati pe fiecare om si au aparut cateva misiuni noi!
 

DeletedUser

Guest
asa e si la mine

oricum le fac cu toate ca cer multe obiecte marunte si trebuie sa muncesc la joburi la care nici nu aveam de gand sa lucrez(gater, tiparire ziar)

oricum cine stie ce iti va da la sfarsit(macar niste puncte de indemanare sau vreun item mai bun)

DA FACI CATEVA, ITI DA UN PUNCT PE CARISMA SI UNUL PE PERSEVERENTA.... asa ca se merita...
 

DeletedUser

Guest
sal

dupa ce trece craciunu misiunile astea de creciun se streg?....:confused:
 

DeletedUser

Guest
daca nu le terminati acum vor fi disponibile la craciunul viitor.
 

DeletedUser

Guest
Pai misiunea de craciun iti da un joben plid de zapada ! E in sfarsit un cadou !
 

DeletedUser

Guest
de craciun sunt misiuni pe care le poate face oricine deci treaba cu pazeste postalionul cred ca pica:-q
 

DeletedUser

Guest
ma ajutati?

Va rog sa ma ajutati.Sunt incepator si nu prea stiu multe.Nu stiu de unde sa fac rost de carbune sau lemn.Astea sunt printre primele misiuni dar nu stiu sa le fac.Sper sa imi raspunda cineva va rog mult.Aceste misiuni dau multe puncte si vreau neaparat sa le fac.Va rog mult sa ma ajutati.



Multumesc anticipat!
 

DeletedUser8160

Guest
Lemne de la taietor de lemne (da-ti pe vigoare si apare)
Si carbuni de la mina de carbuni (da-ti pe vigoare si apare)
 

DeletedUser6410

Guest
Va rog sa ma ajutati.Sunt incepator si nu prea stiu multe.Nu stiu de unde sa fac rost de carbune sau lemn.Astea sunt printre primele misiuni dar nu stiu sa le fac.Sper sa imi raspunda cineva va rog mult.Aceste misiuni dau multe puncte si vreau neaparat sa le fac.Va rog mult sa ma ajutati.



Multumesc anticipat!

pai carbune gasesti la mina de carbuni si lemn la taietori de lemnde , defrisare sau pluta de lemn
 

DeletedUser6410

Guest
Deci cred ca daca ii duci Serifului catusele de picioare si apoi pazeste postalionul primesti jobenul...Asa-i?

aia nu face parte din misiunile de craciun daca ati fi citi si voi ce adauga la acest updete ati fi observat ca s-au mai introdus pe langa misiunile speciale de craciun si alte misiuni
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus