misiunile de craciun

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
eu am facut misiunea:

Crăciun (Unde mi-am pus oare lumânările?)
Ţintă: Sapă morminte timp de două ore

si nu mia aparut misiunea la John :(

poate din cauza ca sunt nivel mic? am nivelul 34


o sa apara dupa lumanari tre sai duci faina si sa lucrezi la cereale 2 ore dupa o sati apara
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
pe forum-ul beta am citit ca multi au facut toate misiunile si nu au primit misiunea la John unde trebuie sa faci explorare si dupa aia iti da Jobenul
 

DeletedUser

Guest
cum sa ma duc ? "faian" ? Si eu am facut misiunea si nu mi0a mai aparut !


probabil esti lvl prea mic sau este intro zi anume acum muncesc la cereale sa vad care e treaba dar misiunile astea sunt nasoale de la postalion la cereale:eek:
 

DeletedUser

Guest
poate apare pe 24-25 dar ca sa fie cinstit ar trebui sa tina misiunile pana de anul nou sau macar pana pe 27. sut destui care nu-si fac acasa Craciunul sau nu au internet la indemana.

Dupa misiunile de Craciun de la Barman iti da misiuni la Waupe:



Crăciun (Decoraţiuni pentru brad)

Ţintă: Fă-i rost lui Waupee de o piatră preţioasă şi de doi bulgări de "Aurul nebunilor".

NecesarRecompensă:Pietre preţioase 1/1 (Terminat)
Aurul nebunilor 2/2 (Terminat)

+ 100 puncte de experienţă
+ $ 150
iar apoi urmeaza

Crăciun (Ce miroase aşa de ciudat?)

Ţintă: Fă rost de două portocale și cinci frunze de tutun pentru Waupee.

NecesarRecompensă:Portocale 0/2
Frunze de tutun 0/5

+ 50 puncte de experienţă
+ Necunoscut










 

DeletedUser

Guest
eu am facut misiunea:

Crăciun (Unde mi-am pus oare lumânările?)
Ţintă: Sapă morminte timp de două ore

si nu mia aparut misiunea la John :(

poate din cauza ca sunt nivel mic? am nivelul 34


eu la fel
scz dar am facut si misiunea
Crăciun (Jack Frost ) de la Maria
am uitat sa spun de ea
 

DeletedUser

Guest
În ce zi cad sărbătorile (Un motiv de sărbătoare IV.)

Barmanul Henry Walker : Bine, acum ar mai trebui nişte carne, ca să-i săturăm pe toţi. Ar fi bine dacă am avea şi o mică variaţie, de exemplu carne de porc, carne de curcan şi carne de vacă. Grozav, nu-i aşa? Fă-mi rost, te rog, de ceva carne, ca să am timp să pregătesc totul în timp util.




Ţintă: Fă-i rost lui Henry de 1 curcan, 2 fleici de porc și 2 bucăţi de carne de vită.
Necesar Recompensă:
Curcan 1/1 (Terminat)
Şuncă 0/2
Cotlet 2/2 (Terminat)
+ 100 puncte de experienţă
+ $ 75


toate au legatura cu sarbatorile
 

DeletedUser

Guest
Crăciun (Steaua de Crăciun)

Ţintă: Caută comori ascunse pentru Maria Roalstad
Necesar Recompensă:
Căutare de comori (10 ore)
+ 250 puncte de experienţă
+ $ 750
+ Necunoscut

Cred ca asta e misiunea cu jobenul ca sa primesti misiunea aceasta trebuie sa faci misiunile craciun ale serifului.Imi poate comfirma cineva asta?
 

DeletedUser

Guest
În ce zi cad sărbătorile (Un motiv de sărbătoare IV.)

Barmanul Henry Walker : Bine, acum ar mai trebui nişte carne, ca să-i săturăm pe toţi. Ar fi bine dacă am avea şi o mică variaţie, de exemplu carne de porc, carne de curcan şi carne de vacă. Grozav, nu-i aşa? Fă-mi rost, te rog, de ceva carne, ca să am timp să pregătesc totul în timp util.




Ţintă: Fă-i rost lui Henry de 1 curcan, 2 fleici de porc și 2 bucăţi de carne de vită.
Necesar Recompensă:
Curcan 1/1 (Terminat)
Şuncă 0/2
Cotlet 2/2 (Terminat)
+ 100 puncte de experienţă
+ $ 75


toate au legatura cu sarbatorile

Asta nu are legatura cu Craciunul, ci cu faptul ca Henry implineste 5 ani de cand si-a deschis saloon-ul:

În ce zi cad sărbătorile (Un motiv de sărbătoare I)

Barmanul Henry Walker : În curând sărbătorim a cincea aniversare a barului meu. Pentru a pregăti o petrecere grozavă mai am însă nevoie de câteva lucruri. Cel mai bine m-ai ajuta dacă mi-ai aduce nişte zahăr şi ceva fructe, ca să pot oferi primul rachiu făcut de mâna mea.

Singura misiune sezoniera e cea in fata careia scrie mare Craciun. Nu mai faceti off-topic

Crăciun (Steaua de Crăciun)

Ţintă: Caută comori ascunse pentru Maria Roalstad
Necesar Recompensă:
Căutare de comori (10 ore)
+ 250 puncte de experienţă
+ $ 750
+ Necunoscut

Cred ca asta e misiunea cu jobenul ca sa primesti misiunea aceasta trebuie sa faci misiunile craciun ale serifului.Imi poate comfirma cineva asta?

da, prima data trebuie sa rezolvi cele 3 misiuni ale lui Henry si cea cu carbunii de la Maria, pe urma ai una de la John si 2 de la Waupee care apar simultan, pe urma iar una de la Henry, cea cu zahar, moneda, tigari si portocale, pe urma asta de care zici tu si abia la urma primesti jobenul daca le-ai terminat pe astea
 

DeletedUser

Guest
da, prima data trebuie sa rezolvi cele 3 misiuni ale lui Henry si cea cu carbunii de la Maria, pe urma ai una de la John si 2 de la Waupee care apar simultan, pe urma iar una de la Henry, cea cu zahar, moneda, tigari si portocale, pe urma asta de care zici tu si abia la urma primesti jobenul daca le-ai terminat pe astea


trebuie facuta si asta cu,cautarea de comori pt joben?daca ii asa nu mai are rost pe lumea 3 tre sa o fac pe l2 ca doar acolo pot comorile:(
 

DeletedUser

Guest
Trebuie neaparat si cea a lui Henry cu tigarile?Mie nu-mi apare pe harta meseria Comert cu indienii.:(
 

DeletedUser

Guest
Crăciun (Steaua de Crăciun)

Ţintă: Caută comori ascunse pentru Maria Roalstad
Necesar Recompensă:
Căutare de comori (10 ore)
+ 250 puncte de experienţă
+ $ 750
+ Necunoscut

Cred ca asta e misiunea cu jobenul ca sa primesti misiunea aceasta trebuie sa faci misiunile craciun ale serifului.Imi poate comfirma cineva asta?

da asta e. oricum ne-au facut bucata cu misiunile astea si nici timp nu avem sa le facem ca ar trebui sa stam toate sarbatorile sa facem misiunile. poate avem mai mult noroc la anu.
 

DeletedUser

Guest
da asta e. oricum ne-au facut bucata cu misiunile astea si nici timp nu avem sa le facem ca ar trebui sa stam toate sarbatorile sa facem misiunile. poate avem mai mult noroc la anu.

pe lumea 2 sar putea sa iau jobenul dar astia ar trebui sa lase misiunea pana la anul nou si e vina lor ca au implementat greu
 

DeletedUser

Guest
eu nam nici o sansa sa le fac ca nuu pot face nici comert cu indienii nici cautator de comori
 

DeletedUser

Guest
daca le lasa pana la anul nou le termin si eu ca altfel nu am timp. maine plec si revin dupa craciu si net nu prea am. o sa iau ustensilele dupa mine ca nu se stie cum reusesc sa prind ceva internet din zbor.
 

DeletedUser

Guest
daca le lasa pana la anul nou le termin si eu ca altfel nu am timp. maine plec si revin dupa craciu si net nu prea am. o sa iau ustensilele dupa mine ca nu se stie cum reusesc sa prind ceva internet din zbor.

eu nu cred ca am timp sa le termin pot comorile si comertul dar oricum o sa incerc
 

DeletedUser

Guest
prea grele noile misiuni:
ataca postalionul(parca), tigari, explorare 6 ore
prea grele si nu le pot face
miam cheltui 10.000$ numai sa fac explorare si tot nu am ajuns la misiunea cu jobenul ala
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus