misiunile de craciun

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
prea grele noile misiuni:
ataca postalionul(parca), tigari, explorare 6 ore
prea grele si nu le pot face
miam cheltui 10.000$ numai sa fac explorare si tot nu am ajuns la misiunea cu jobenul ala


daca postalionul e pt joben la anu fratzica ca nul pot de cat pe 3 si acolo nu pot comorile iar explorare si comert sunt munci usoare le pot pe toate lumile
 

DeletedUser5408

Guest
Crăciun (Steaua de Crăciun)

Ţintă: Caută comori ascunse pentru Maria Roalstad
Necesar Recompensă:
Căutare de comori (10 ore)
+ 250 puncte de experienţă
+ $ 750
+ Necunoscut

Cred ca asta e misiunea cu jobenul ca sa primesti misiunea aceasta trebuie sa faci misiunile craciun ale serifului.Imi poate comfirma cineva asta?

Nu-ti da nici un joben. Eu am facut misiunea pe beta

Target: Look for buried treasure for Maria Roalstad
Requires: Reward:
Treasure hunt (10 hours) (Done)
+ 250 Experience points
+ $ 750
+ 1 attribute point towards Strength
 

DeletedUser

Guest
palaria de craciun apare la john si e misiune fara cerinta (dai doar accept si complete). daca ati terminat toate celelalte misiuni de Craciun, va aparea dupa 24 decembrie. pe beta s-a dat mai repede pentru a putea fi testata.
 

DeletedUser

Guest
Marea călătorie (Dă ajutor unui trib)

Waupee: Salutare, nickulaie. A venit timpul ca tribul meu să urmărească marele bivol. Înainte de asta însă trebuie rezolvate anumite lucruri. De pildă, mai avem nevoie de multe lemne pentru a ne construi corturi noi. Ai vrea să ne ajuți să căutăm lemnele potrivite? Avem nevoie de lemne proaspăt tăiate, cărora să le dăm forma potrivită.


Ţintă: Waupee doreşte ca tu să ajuți tribul lui să culeagă lemne
Necesar Recompensă:
Lemn 9/10
Gater (8 ore) (Terminat)
+ 25 puncte de experienţă
+ $ 100

PE URMA:


Marea călătorie (Pregăteşte caii pentru călătorie )

Waupee: Salutare, nickulaie. Frații și surorile din tribul meu sunt în căutare de hrană şi nu au timp să pregătească caii pentru marea călătorie. Oare n-ai putea tu să ne potcoveşti caii?



Ţintă: Waupee doreşte, ca tu să potcovești caii
Necesar Recompensă:
Potcoveşte cai (8 ore)
+ 50 puncte de experienţă
+ $ 75
 

DeletedUser

Guest
gata, eu le-am terminat.

timp: 39.5 ore de munca
profit: 1509 puncte de experienta si 1991 $
castig: 1 punct de atribut si 1 punct de indemanare

mi-a fost greu sa cobor de la ataca postalionul si jefuieste un tren la culege tutun, dar ca sa trag o concluzie... facand aproximarile si scaderile de rigoare, 2 zile pierdute pt. a castiga 2 puncte se merita. in cazul meu si probabil si in cazul celorlalti care se ocupa mai mult cu indeplinirea misiunilor.
cat despre joben...nu m-a intrebat nimeni daca nu-l vreau cumva... :)
 

DeletedUser

Guest
alta


Crăciun (Decoraţiuni pentru brad)

Waupee: Salutare, nickulaie. Am auzit că feţele palide atârnă podoabe în pomul de Crăciun. Ai putea să-mi faci rost de nişte ornamente pentru bradul meu? Habar n-am cum să-l înmpodobesc. Poate-mi faci tu rost de ceva frumos. Sunt sigur că vei găsi ceva potrivit.


Ţintă: Fă-i rost lui Waupee de o piatră preţioasă şi de doi bulgări de "Aurul nebunilor".
Necesar Recompensă:
Pietre preţioase 1/1 (Terminat)
Aurul nebunilor 0/2
+ 100 puncte de experienţă
+ Necunoscu
 

DeletedUser6374

Guest
la misiunea asta primesti un punct la perseverenta, uitate pe pagina 2 acolo am postat toate misiunile noi si recompensele pe care le primesti doar ca sunt in engleza
 

DeletedUser

Guest
imi place la nebunie misiunea de Craciun cu 10 ore de cautare de comori. Genial plasata, asa incat doar cativa sa poata termina misiunile de Craciun.
Se pare ca anul asta mosul vine doar la cativa. Ce sa zic, mos de criza!
 

DeletedUser

Guest
Îngerul Iubirii (Iubire cu obstacole)

Maria Roalstad: Cei doi porumbei ar avea nevoie de o atmosferă romantică. Din păcate, Mike nu are deloc talent în acest sens... Iarăşi trebuie să ne ocupăm noi de toate. Cel mai bine ar fi dacă mi-ai aduce un păstrăv pentru cină și câteva pietre prețioase, pe care Mike să le ofere cadou. Seara romantică o să fie astfel o reuşită perfectă.


Ţintă: Fă rost de 1 păstrăv și de o piatră prețioasă pentru Maria Roalstad.
Necesar Recompensă:
Păstrăv 1/1 (Terminat)
Pietre preţioase 1/1 (Terminat)
+ 100 puncte de experienţă


PE URMA


Îngerul Iubirii (Iar după iubire urmează...)

Maria Roalstad: Ei bine, se pare că am avut succes. Sau poate prea mult succes... Lui Mike i-a plăcut seara atât de mult, că acum nu mai vrea să se despartă nici o clipă de Jenny. Nu mai vrea să lucreze şi nici nu mai iese din casă. De aceea, Jenny m-a întrebat dacă n-ai putea eventual să vorbești tu cu el.


Ţintă: Vorbește cu Mike
Necesar Recompensă:
-
+ 100 puncte de experienţă

PE URMA


Îngerul Iubirii (Războiul trandafirilor)

Maria Roalstad: Nu ne mai rămâne decât o singură soluție pentru a scăpa din nou de el! Mai întâi trebuie să facem câteva pregătiri. Îmi pare rău că iar trebuie să te rog să ne ajuţi, dar cineva trebuie s-o facă... Ai putea oare pregăti un sicriu pentru prietenul nostru Mike?


Ţintă: Pregătește un sicriu pentru Mike.
Necesar Recompensă:
Construieşte sicrie (2 ore)
+ 50 puncte de experienţă
 

DeletedUser

Guest
Îngerul Iubirii (Iubire cu obstacole)

Maria Roalstad: Cei doi porumbei ar avea nevoie de o atmosferă romantică. Din păcate, Mike nu are deloc talent în acest sens... Iarăşi trebuie să ne ocupăm noi de toate. Cel mai bine ar fi dacă mi-ai aduce un păstrăv pentru cină și câteva pietre prețioase, pe care Mike să le ofere cadou. Seara romantică o să fie astfel o reuşită perfectă.


Ţintă: Fă rost de 1 păstrăv și de o piatră prețioasă pentru Maria Roalstad.
Necesar Recompensă:
Păstrăv 1/1 (Terminat)
Pietre preţioase 1/1 (Terminat)
+ 100 puncte de experienţă


PE URMA


Îngerul Iubirii (Iar după iubire urmează...)

Maria Roalstad: Ei bine, se pare că am avut succes. Sau poate prea mult succes... Lui Mike i-a plăcut seara atât de mult, că acum nu mai vrea să se despartă nici o clipă de Jenny. Nu mai vrea să lucreze şi nici nu mai iese din casă. De aceea, Jenny m-a întrebat dacă n-ai putea eventual să vorbești tu cu el.


Ţintă: Vorbește cu Mike
Necesar Recompensă:
-
+ 100 puncte de experienţă

PE URMA


Îngerul Iubirii (Războiul trandafirilor)

Maria Roalstad: Nu ne mai rămâne decât o singură soluție pentru a scăpa din nou de el! Mai întâi trebuie să facem câteva pregătiri. Îmi pare rău că iar trebuie să te rog să ne ajuţi, dar cineva trebuie s-o facă... Ai putea oare pregăti un sicriu pentru prietenul nostru Mike?


Ţintă: Pregătește un sicriu pentru Mike.
Necesar Recompensă:
Construieşte sicrie (2 ore)
+ 50 puncte de experienţă


urmeaza:

Îngerul Iubirii (Văduva de mâine)
Maria Roalstad: Acum trebuie să acţionezi rapid! Mike tocmai a dispărut pe străduţa întunecată din spatele nostru. Între timp îi voi distrage atenția șerifului. Du-te acum!
Indicaţie: Es reicht nicht aus Mike in einem Duell zu besiegen, du musst ihn in einem Duell erschießen, indem du 100 Schadenspunkte machst.

adica trebuie sa il omori...

nu stiu de ce, dar tot questul asta e aberant. intai sa ii ajuti pe indragostiti, ii ajuti, si pe urma ea se satura de el si vrea sa il omori. Genial, o adevarata telenovela :))
 

DeletedUser

Guest
Îngerul Iubirii (Văduva de mâine)

Maria Roalstad: Acum trebuie să acţionezi rapid! Mike tocmai a dispărut pe străduţa întunecată din spatele nostru. Între timp îi voi distrage atenția șerifului. Du-te acum!

Indicaţie: Es reicht nicht aus Mike in einem Duell zu besiegen, du musst ihn in einem Duell erschießen, indem du 100 Schadenspunkte machst.


Ţintă: Învinge-l pe Mike în duel.
Necesar Recompensă:
Împuşcă-l pe Mike
+ 250 puncte de experienţă
+ $ 500
+ Necunoscut


dupa ce l-am lesinat pe mike pica:
Ai primit următoarele recompense:
+ 1 punct de atribute pe Carismă
+ $ 500
+ 0 puncte de experienţă
 

DeletedUser

Guest
e greu de batut mike?adica pt mine ar fi greu...am lvl. 60...si nu prea mari aptitudini de duel.
 

DeletedUser

Guest
lam lovit din prima cu 100 si a lesinat

nextŞ


În ce zi cad sărbătorile (A doua zi)

Barmanul Henry Walker : Aoleu, capul meu... asta da petrecere... din păcate s-au fofilat şi nişte musafiri ciudaţi, care acum nu mai vor să părăsească localul. Mi-ai putea da o mână de ajutor ca să scăpăm şi de ultimii musafiri? Şi nu te purta cu mănuși... Oricum, nici nu mai au habar de ce se întâmplă cu ei.


Ţintă: Henry Walker vrea să-i dai afară din bar pe ultimii beţivani.
Necesar Recompensă:
Învinge pe Beţivul
+ 150 puncte de experienţă
+ $ 150
(asta are 250 viata, l-am lesinat din 2 lovituri)

atat la calupu asta de misiuni
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus