Cum pot accesa The-West de pe telefonul mobil?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser9612

Guest
the west e un joc browser care se bazeaza pe flash player.ca sa il jucati de pe telefon trebuie sa aveti un telefon care sa suporte flash-ul altfel no sa reusiti pururi veci,poate celor mai norocosi li se vor incarca imaginile si vor putea sa il puna la munca.eu am testat de pe N telefoane,cu simbian,cu android,ce sa mai ... de pe toate sistemele de operare existente si nimik.doar poze sau imi zeceau ca browserul nu suporta flash.
am incercat si de pe iPhone,am zis ca aia au jucarii destepte dar Dăăăă ... nimik deosebit :))
 

DeletedUser

Guest
umh... De pe iphone merge perfect. Celelalte touch-uri nu le-am testat. Pentru celelalte intrati de pe browserul telefonului pe m.opera.com si downloadati de acolo opera mini sau opera mobile, depinde de telefon. Pana acum singurele lucruri pe care nu le pot face sunt schimbatul itemelor si participatul la batalii pentru fort (de inscris ma pot inscrie cu usurinta).
 

DeletedUser

Guest
the west e un joc browser care se bazeaza pe flash player.ca sa il jucati de pe telefon trebuie sa aveti un telefon care sa suporte flash-ul altfel no sa reusiti pururi veci,poate celor mai norocosi li se vor incarca imaginile si vor putea sa il puna la munca.eu am testat de pe N telefoane,cu simbian,cu android,ce sa mai ... de pe toate sistemele de operare existente si nimik.doar poze sau imi zeceau ca browserul nu suporta flash.
am incercat si de pe iPhone,am zis ca aia au jucarii destepte dar Dăăăă ... nimik deosebit :))

Asa sigur esti tu?
In primul rand pe the west nu este pic de flash.
In al 2-lea rand dupa cum vezi foarte multi au reusit, si chiar si eu, am scris in pagina trecuta, ca imi merge absolut perfect cu browserul "Bolt", pot pune la munca, pot face misiuni, pot pune caracterul la somn, pot face orice doresc.
 

DeletedUser8674

Guest
Asa sigur esti tu?
In primul rand pe the west nu este pic de flash.
In al 2-lea rand dupa cum vezi foarte multi au reusit, si chiar si eu, am scris in pagina trecuta, ca imi merge absolut perfect cu browserul "Bolt", pot pune la munca, pot face misiuni, pot pune caracterul la somn, pot face orice doresc.
alo copile
deinstleazati flash playerul si o sa vezi cum iti merge deloc
 

DeletedUser2948

Guest
alo copile
deinstleazati flash playerul si o sa vezi cum iti merge deloc

Nu cred ca esti in masura sa ii zici "copile" la AndyM.;) "Deinstaleaza" tu flash playerul si vezi ca iti merge. Doar 2 lucruri sunt flash pe the-west: raportul de la duel in varianta flash si luptele de fort. Asa ca nu mai vorbiti in necunostinta de cauza ca o cam dati in bara...
 

DeletedUser

Guest
the west e un joc browser care se bazeaza pe flash player.ca sa il jucati de pe telefon trebuie sa aveti un telefon care sa suporte flash-ul altfel no sa reusiti pururi veci,poate celor mai norocosi li se vor incarca imaginile si vor putea sa il puna la munca.eu am testat de pe N telefoane,cu simbian,cu android,ce sa mai ... de pe toate sistemele de operare existente si nimik.doar poze sau imi zeceau ca browserul nu suporta flash.
am incercat si de pe iPhone,am zis ca aia au jucarii destepte dar Dăăăă ... nimik deosebit :))

Merge si fara flash ... ... ...
 

DeletedUser

Guest
Merci ca mi-ai tinut partea, kod ;)
Intr-adevar, me a culpa, uitasem de luptele de forturi si de versiunea flash a duelurilor, in rest, orice altceva merge. :)
 

DeletedUser8674

Guest
Merci ca mi-ai tinut partea, kod ;)
Intr-adevar, me a culpa, uitasem de luptele de forturi si de versiunea flash a duelurilor, in rest, orice altceva merge. :)

asta ziceam si eu
ca daca deactivezi flashul nu merge duelul si lupta de fort
 

DeletedUser

Guest
alo copile
deinstleazati flash playerul si o sa vezi cum iti merge deloc
("deloc" tu l-ai scris cu culoarea backgroundului, de ce, nu stiu...)

asta ziceam si eu
ca daca deactivezi flashul nu merge duelul si lupta de fort

Dupa razboi, toti sunt eroi.
Tu ai zis ca nu merge deloc, nu ai zis nimic despre luptele de fort.
Iar duelurile merg, numai ca nu ti le afiseaza decat daca selectezi sa ti le afiseze ca HTML.
 

DeletedUser10567

Guest
:rolleyes:Am un E66, cu browserul telefonului [:rolleyes:]
merge perfect...:P




NOKIA:cool:
 

DeletedUser9612

Guest
Asa sigur esti tu?
In primul rand pe the west nu este pic de flash.
In al 2-lea rand dupa cum vezi foarte multi au reusit, si chiar si eu, am scris in pagina trecuta, ca imi merge absolut perfect cu browserul "Bolt", pot pune la munca, pot face misiuni, pot pune caracterul la somn, pot face orice doresc.

Da?
Ce inseamna pt tine flash?
Tu cred ca ai ceva Iphone cu pedala de poti sa explorezi harta. :D
Pt toti astia ca tine care habar n'au de flash ia intrati in suplimente si dezinstalati toate add'on-urile de java si apoi sa va vad care ce va mai jucati :)))
Inainte sa vb in nestiinta de cauza mai bine ati pune mana si v'ati documenta ;)
 

DeletedUser

Guest
In necunostinta de cauza un programator web cu experienta de vreo 4 ani, nu?
Ia mai gandeste-te putin.

Dezinstaleaza tu flash-ul si intra pe the-west sa vezi ce bine merge.
Apoi daca te crezi destept, vezi unde ai in browser sa dezactivezi javascriptul sa vezi daca poti sa intrii.

Apropo, ce naibi zici de java acolo?
Tu ai idee ce este java macar? Java nu are legatura cu Javascript, sunt chestii total diferite.

Auzi la el, sa intre la suplimente si sa dezactiveze java =)) Ce legatura are ma java chiar si cu flash?

Daca dezactivezi javascript, logic ca nu va merge, deoarece the-west pe asta se bazeaza in primul rand pe ajax, iar ajax-ul este scris cu javascript.
Mai bine te documentezi tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Ajax_(programming)

Ca idee, nu am nu stiu ce branza de telefon, un Samsung S5600, nu are nici macar SO propriu, deci nu va trebuie iPhone sa intrati pe the-west.

EDIT!
Si inca ceva, daca zici ca sunt in necunostinta de cauza in legatura cu flash. :)
A fost interesanta cartea, trust me. :)
 

Atașamente

  • Fotografie0706.jpg
    Fotografie0706.jpg
    83,8 KB · Vizualizări: 39
  • Fotografie0709.jpg
    Fotografie0709.jpg
    83,5 KB · Vizualizări: 27
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
salve baieti.....nu merge nici pe blackberry curve 8310.....merge sa deschizi pagina si pe urma cand sa te loghezi o arunca pe aia cu java nu e activat......

Sa-ti fie rusine.
ON: In necunostinta de cauza un programator web cu experienta de vreo 4 ani, nu?
Ia mai gandeste-te putin.

Dezinstaleaza tu flash-ul si intra pe the-west sa vezi ce bine merge.
Apoi daca te crezi destept, vezi unde ai in browser sa dezactivezi javascriptul sa vezi daca poti sa intrii.

Apropo, ce naibii zici de java acolo?
Tu ai idee ce este java macar? Java nu are legatura cu Javascript, sunt chestii total diferite.

Auzi la el, sa intre la suplimente si sa dezactiveze java =)) Ce legatura are ma java chiar si cu flash?

Daca dezactivezi javascript, logic ca nu va merge, deoarece the-west pe asta se bazeaza in primul rand pe ajax, iar ajax-ul este scris cu javascript.
Mai bine te documentezi tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Ajax_(programming)

Ca idee, nu am nu stiu ce branza de telefon, un Samsung S5600, nu are nici macar SO propriu, deci nu va trebuie iPhone sa intrati pe the-west.

EDIT!
Si inca ceva, daca zici ca sunt in necunostinta de cauza in legatura cu flash.
A fost interesanta cartea, trust me.
 

DeletedUser

Guest
salut eu am un htc tuch dual cu wm6.1 si pot sa joc the west de pe el numai k va trebuie un motor de cautare complet
pt wm va recomand uZardWebP cu acest program mere perfect
 

DeletedUser

Guest
Test Telefoane

Am testat The West pe niste telefoane:
HTC Desire si Desire HD-merge perfect
HTC Wildfire-merge perfect
BlackBerry Storm-Se incarca mai greu dar merge bine
HTC HD Mini-Se incarca mai greu dar merge bine
HTC hero-Merge perfect
Informati despre test si telefoane:
1.Toate le-am testat cu un abonament vodafon...... pentru HTC-uri am folosit extraoptiunea internet pe mobil de 4,16 euro pe luna iar la BlackBerry am folosit optiunea BlackBerry Plus National 100 MB de 19 euro pe luna.
2.Pentru Blackberry poti folosi doar una din extraoptiunile speciale pentru BlackBerry ceea ce ma face sa nu imi placa telefoanele blackberry foarte mult.
3.Am folosit browser-ul oficial pentru toate telefoanele.
Concluzie:
Toate aceste telefoane pe care am testat The West sunt compatibile 99% cu the west....de ce 99%?.......pentru ca nu am testat flash-ul pe aceste telefoanedar posibil sa mearga ....cel putin Wildfire si Desire HD se lauda ca suporta Flash Player...eu unu nu am testat dar cred ca merge.
Sfat:
Daca vreti sa va cumparati un telefon pentru net in special....as recomanda
HTC Wildifire pentru pretul lui redus si calitataea lui foarte buna....cred ca este unul dintre cele mai bune telefoane ale firmei HTC datorita claitati si pertului.Sper sa va fie de ajutor si o zi buna in continuare.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus