Cum pot accesa The-West de pe telefonul mobil?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Am intrat pe the west de pe un samsung galaxy s.
A postat cineva la inceput ca telefonul trebuie sa aibe flash. Este adevarat. :)
Am inteles ca cei de la flash au facut o versiune pentru telefoanele cu sistem de operare "windows mobile".
Sunt curios daca cineva care are telefon cu WM si isi instaleaza programul respectiv reuseste sa intre pe site.
Astept un raspuns daca incearca cineva.
 

DeletedUser1706

Guest
Am intrat pe the west de pe un samsung galaxy s.
A postat cineva la inceput ca telefonul trebuie sa aibe flash. Este adevarat. :)
Am inteles ca cei de la flash au facut o versiune pentru telefoanele cu sistem de operare "windows mobile".
Sunt curios daca cineva care are telefon cu WM si isi instaleaza programul respectiv reuseste sa intre pe site.
Astept un raspuns daca incearca cineva.

raspuns la primele 3 fraze:
da ...este adevarat ce ai zis u....dar eu nu am incercat de loc sa intru de pe telefos....de si cred ca merge ca eu am lg shine
 

DeletedUser

Guest
Am incercat si de pe un Xperia X8 si imi incarca doar harta, cand dadeam la "rapoarte" sau "oras" se bloca.
Sistem Android 1.6 la Xperia.
 

DeletedUser

Guest
~ NU AI NEVOIE DE FLASH !!! (si am scris intentionat cu majuscule){Iphone nu ruleaza flash si merge impecabil}

daca cititi ce am postat eu mai devreme in acest topic aflati tot ce trebuie pentru a putea folosi the-west de pe un telefon mobil.

Daca nu va merge e CLAR din vina voastra.
 

DeletedUser1706

Guest
~ NU AI NEVOIE DE FLASH !!! (si am scris intentionat cu majuscule){Iphone nu ruleaza flash si merge impecabil}

daca cititi ce am postat eu mai devreme in acest topic aflati tot ce trebuie pentru a putea folosi the-west de pe un telefon mobil.

Daca nu va merge e CLAR din vina voastra.

poate sunt telefoane care nu sunt compatibile.....nu poti sa spui asa dintr-o data ca
daca nu merge e CLAR din vin noastra...
 

DeletedUser

Guest
poate sunt telefoane care nu sunt compatibile.....nu poti sa spui asa dintr-o data ca

Telefoanele compatibile cu ce ?!? Daca vrea sa intre de pe un nokia 5100 logic ca nu ii va merge si e din vina lui ca are astfel de pretentii.

Eu vorbeam de smarfone-uri (in principiu decat pe astea merge)...
WM , RIM OS si Android sunt acoperite cu succes de Uzard Web iar Iphone merge excelent cu Safari "din fabrica"

Ar mai fi varianta bolt (scrisa in java) si teoretic ruleaza pe 90% din telefoane . Insa nu am mai incercat-o , nu stiu daca mai merge cum trebuie.
 

DeletedUser

Guest
adica daca imi iau un xperia x8, android 1.6 si instalez uzard web garantezi ca o sa mearga ?
 

DeletedUser

Guest
adica daca imi iau un xperia x8, android 1.6 si instalez uzard web garantezi ca o sa mearga ?

Nu am la dispozitie un Android 1.6 insa pe 2.1 pe un Galagy S mergea cu browserul predefinit ,Eu folosesc Uzard pe WM deci sunt aproape sigur ca nu o sa ai probleme nici tu UzardWeb
 

DeletedUser

Guest
Am inteles. Bine ca am vazut topicul acesta.
2 zile m-am invartit pe la un operator de telefoane mobile pentru a intra pe net de pe diferite telefoane.
Am reusit de pe cateva, dar cu browserul din telefon nu mergea sa intru pe the-west.
Daca tu zici ca de pe un telefon cu WM sau android 2.1 merge, e ok.
Dar nu te-am intrebat. Poti vizualiza rapoarte, telegrame ? Poti deschide orasul, cumpara iteme ? Poti da un duel, sa faca o munca ?
Mersi pentru ajutor.
 

DeletedUser

Guest
Am inteles. Bine ca am vazut topicul acesta.
2 zile m-am invartit pe la un operator de telefoane mobile pentru a intra pe net de pe diferite telefoane.
Am reusit de pe cateva, dar cu browserul din telefon nu mergea sa intru pe the-west.
Daca tu zici ca de pe un telefon cu WM sau android 2.1 merge, e ok.
Dar nu te-am intrebat. Poti vizualiza rapoarte, telegrame ? Poti deschide orasul, cumpara iteme ? Poti da un duel, sa faca o munca ?
Mersi pentru ajutor.

Merge chiar sa te pozitionezi la fort (sa te inscri la lupta , sa alegi pozitia intiala) si chiar sa vezi in timpul luptei asezarea , viata , runda etc.

Nu am reusit sa ma deplasez in timpul luptei(nu am cum simula comanda de click&drag pentru a muta sageata) in rest merge orice (desigur cu degete fine si inarmat cu rabdare ) suficient cat sa iti rezolvi problema :)
 

DeletedUser

Guest
Mdea... eu am Samsung Galaxy S cu update`ul 1.1 si nu merge bine stai 5 min sa se incarce si am wireless acasa si nu e un wireless "slabutz" .... nu am Opera mini dar o sa incerc ...


PS: Sora mea are un Nokia E72 si ii merge netu mult mai bine ... a incercat cineva cu un telefon din seria E ??


Maine o sa fac niste teste pe Galaxy va anunt daca e ceva interesant pentru ce "stie" ar trebui sa mearga dar uite ca nu e asa ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mdea... eu am Samsung Galaxy S cu update`ul 1.1 si nu merge bine stai 5 min sa se incarce si am wireless acasa si nu e un wireless "slabutz" .... nu am Opera mini dar o sa incerc ...


PS: Sora mea are un Nokia E72 si ii merge netu mult mai bine ... a incercat cineva cu un telefon din seria E ??


Maine o sa fac niste teste pe Galaxy va anunt daca e ceva interesant pentru ce "stie" ar trebui sa mearga dar uite ca nu e asa ...
mai bine GALAXY TAB are falshplayer 10
<3W
 

DeletedUser

Guest
Cu browserul "Bolt", merge The West, absolut perfect. Pot face orice doresc.

Si apropo, nu aveti nevoie de flash.
Unde vedeti voi flash pe the west?
Totul este ajax.
Tre` sa aveti un telefon care stie javascript (javascript, nu java)
 

DeletedUser

Guest
eu folosesc safari din iphone si singura problema ar fi ca se misca greu, atat pe 3G cat si pe wireless. Am avut un browser luat de pe app sotre cu care mergea perfect...numai ca nu mai e valabil pt romania si deci nu il mai pot folosi. POt face absolut orice de pe iphone numai ca se incarca greu.....
 

DeletedUser

Guest
Eu am un Camel E74 si merge foarte bine . Chiar acum scriu de pe el .
 

DeletedUser10137

Guest
cum activez netul pe telefon va rog raspundeti draq o dat k un adm nush care a inchis topicul meu
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus