Discuţii despre modificările regulamentului

  • Autor subiect DeletedUser12000
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
daca scriu pe chat pe lumea x cine vrea schimb de bani ,raspunde y vreau pe lumea z

eu dau 45 k pe lumEA y
el imi da 45 k pe lumea r

e posibil>?
 
Ultima editare de un moderator:

just4fun

The Boss
schimbul de iteme/bani intre lumi se sanctioneaza in continuare.

@ menoh - pana in prezent se aplica restrictie la piata si anume rata maxima acceptata a unui item(ce se gaseste si in magazin) era de 4 x si nu se "acceptau" sumele de bani transferate sub forma de "imprumut" (asa zisul "push").
 

DeletedUser

Guest
3.2.2

3.2.2. Se interzice orice actiune in comun intre doua conturi care impart aceeasi legatura de internet.

Aceasta regula mi se pare si prosteasca si buna .
1-Prosteasca deoare poate sunt doi frati sau doi verisori sau doi prieteni care se joaca pe acelasi pc pe conturi diferite sau in cazul prietenilor unu dintre nu poate intra si vb cu prietenu sau verisoru sa ii intre pe cont.Acest lucru nu il intelegeti voi .
2-Este un locru bun deoarece nu vor mai permite ca jucatorii sa aibe doua conturi dar aicea nu inteleg ce ar castiga respectiva persoana din doua conturi .Inafara de ceva bani si haine altceva nu poate castiga.

Astept pareri
 

DeletedUser12000

Guest
daca scriu pe chat pe lumea x cine vrea schimb de bani ,raspunde y vreau pe lumea z

eu dau 45 k pe lumEA y
el imi da 45 k pe lumea r

e posibil>?

Si daca vei fi raportat vei primi ban deoarece exista regula 3.4, care cuprinde si tentativa de a face aceste lucruri:

3.4 Folosirea oricarei metode pentru a face schimb de avantaje intre diferite lumi de joc este strict interzisa.

3.2.2. Se interzice orice actiune in comun intre doua conturi care impart aceeasi legatura de internet.

Aceasta regula mi se pare si prosteasca si buna .
1-Prosteasca deoare poate sunt doi frati sau doi verisori sau doi prieteni care se joaca pe acelasi pc pe conturi diferite sau in cazul prietenilor unu dintre nu poate intra si vb cu prietenu sau verisoru sa ii intre pe cont.Acest lucru nu il intelegeti voi .
2-Este un locru bun deoarece nu vor mai permite ca jucatorii sa aibe doua conturi dar aicea nu inteleg ce ar castiga respectiva persoana din doua conturi .Inafara de ceva bani si haine altceva nu poate castiga.

Astept pareri


1. Nu este deloc prosteasca, daca sunt doi frati/verisori/prieteni care joaca de pe acelasi pc, fiecare sa munceasca la contul lui, regula aceasta se aplica si in cazul in care doi sau mai multi jucatori care impart aceeasi conexiune de internet ataca aceeasi persoana.

2. Multicontul era/este interzis cu sau fara noile reguli.

1.1 Fiecare jucător are voie să aibă un singur cont per lume.
 

DeletedUser

Guest
aaaaaa

eu sunt putin mai batut in cap si inteleg mai greu si spun sa nu te inervezi.
eu cu acel .
Eu intru pe contul unui prieten dimineata si putin seara iar el imi intra dupa ora 12 .
Si nu este multi cont nu atacam aceleasi persoane NICIODATA nu am facuto pana acuma si nici o facem .
Si nu este multicont .Noi doar ne ajutam intre noi .
 

DeletedUser

Guest
eu sunt putin mai batut in cap si inteleg mai greu si spun sa nu te inervezi.
eu cu acel .
Eu intru pe contul unui prieten dimineata si putin seara iar el imi intra dupa ora 12 .
Si nu este multi cont nu atacam aceleasi persoane NICIODATA nu am facuto pana acuma si nici o facem .
Si nu este multicont .Noi doar ne ajutam intre noi .



Jucati pe acelasi cont sau tu ii intri pe contul lui si el pe al tau? Daca faci ca in ultima faza, e STRICT INTERZIS! daca jucati pe acelasi cont, e permis.
 

DeletedUser15669

Guest
Regula de 4x pretul produsului se aplica doar itemelor ce se gasesc in Magazinele, Croitoriile,Armurierele oraselor sau se aplica si produselor gasite la munci( EX: frunze de tutun, lana, bumbac, role de panza, elixir. etc)
Un admin as vrea sa ma lamureasca.
 

DeletedUser

Guest
și la ce o să folosească transferul bancar dc zice chestile alea ?
 

DeletedUser12000

Guest
Regula de 4x pretul produsului se aplica doar itemelor ce se gasesc in Magazinele, Croitoriile,Armurierele oraselor sau se aplica si produselor gasite la munci( EX: frunze de tutun, lana, bumbac, role de panza, elixir. etc)
Un admin as vrea sa ma lamureasca.

Depinde, se poate aplica si la cele gasite la munci sau se poate aplica doar celor care se gasesc in magazinele orasului.

și la ce o să folosească transferul bancar dc zice chestile alea ?

Această opţiune îţi va da posibilitatea de a trimite bani altor jucători prin transfer bancar. Adica tu poti trimite către playerul X o sumă de bani (de ex) împrumut printr-o noua optiune a jocului.
 

DeletedUser

Guest
frate da cu pokerul nu se rezolva nimic, nu jucam pe bani de pe caracter?
 

DeletedUser

Guest
just4fun a spus:
1. Se va activa transferul bancar (pe toate lumile)

adică să-nţeleg....
se vor putea transfera dolărei?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15079

Guest
3.2.2. Se interzice orice actiune in comun intre doua conturi care impart aceeasi legatura de internet.

Iar reguli neclare. Deduc din regula ca nu am voie sa dorm in acelasi oras, vorbesc pe acelasi chat, particip la aceeasi batalie de fort si multe alte chestii banale cu persoana cu care impart acelasi IP? Va rog detaliati putin sa intelegem si noi ce inseamna "actiune comuna".
 

DeletedUser

Guest
Fara suparare!

Noul regulament cu privire la bani piata si toate cele, mi se pare idiot, pt ca hai ca nu mai vinzi obiecte cu preturi mici pe sume imense pt lupte de fort aranjate... dar ne dati voie sa fecm schimburi bancare... hmmmm ce ne opresete sa facem acel "milionar de carton care sa lesinte in runda 54" dandu-i pur si simplu bani prin banca direct?!

Iar daca vreti sa rezolvati problema cu preturile obiectelor la piata, va dau gratuit o metoda care sa rezolve aceasta problema. Faceti in fort sau in oras un magazin in care sa gasesti toate obiectele din joc (mai putin obiectele cu aura, setul de somnoros, cheile) si sa le poti cumpara la un pret maxim sa zicem 4X pretul normal si in felul acesta nimeni nu va mai avea nici o scuza ca a dat nush ce suma de bani pe nush ce obiect ca asa a vrut muschiul lui, sau din generozitate si toate celelalte motive mincinoase prin care incearca sa ascunda faptul ca ei incalca regulile.

Avand acest magazin o sa vedeti ca foarte rpd la piata singurele obiecte care vor mai avea preturi mai mari de 4x valoarea lor vor fi cele care nu pot fi gasite in magazin si uite asa rezolvati toate problemele si scapti de bataia de cap si atunci nu o sa mai poata nimeni sa va reproseze faptul ca i-ati banat degeaba.

E adevarat ca daca faceti ceea ce am propus eu atunci e posibil sa apara un fenomen foarte ciudat si anume, un individ x is creeaza un al x-lea cont pe care nu face altceva decat sa stranga o suma relativ mare de bani si atunci cand cineva din joc il supara se duce la piata si ii ofera cuiva o suma imensa pt un obiect oarecare si atunci ambii vor fi banati... dar, ca sa evitazi asta, tot ce trebuie facut este ca atunci cand descoperiti un astfel de abuz banat sa fie cel care a dat banii iar celui care a primit suma aceea imensa sa ii fie pur si simplu "confiscata" acea suma..... si gata ati rezolvat toate problemele cu privire la piata si toate nalamuririle cu privire la motivele pt care x, y sau z au fost banati.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus