Ziua de nastere a caracterului

DeletedUser

Guest
Scuze daca am mai scris odata ,nu mai tin minte , in caz ca nu am scris ,sunt PRO , ideea arata bine , obiectele nu sunt foarte pretioase deci mi se pare OK.
As vrea totusi ca la urma sa apra o misiune la sfarsit la barman:

La multi ani ! Ce faci? Nu faci cinste de ziua ta? Asa da !Un pahar de whisky pentru Maria, Serif , Wauppe si de ce nu si mie. Bea si tu cu noi.

Necesar 100$.
Recompensa: Medalie:la multi ani.
 

DeletedUser

Guest
pro

1.idea este buna trebui sati sarbatoresti ziua
2. asa stie jucatori cand implineste anumit an de cand joaca
3.ne trebui ceva si noua
4.ai inclus tot
 

DeletedUser

Guest
Pro

Pro,sunt de acord cu aceasta idee.Nu strica nimanui obiecte luate pe gratis
 

DeletedUser

Guest
Contra, nu sunt de acord deoarece am inteles ca trebuie sa primesti cate un item de la fiecare personaj al saloon-ului si sunt de parere ca e de ajuns un singur obiect valoros de la un singur personaj, cum ar fi barmanul... in rest imi place:)
 

DeletedUser

Guest
PRO, dar cu mici modificări.

1. Când dai la statistici jos să îţi arate data în care te-ai înregistrat.
Motiv: Pentru că dacă ţi-ar apărea o căsuţă să completezi tu, toată lumea ar face N conturi şi ar pune data de înregistrare ziua următoare. Să nu se poată modifica data de înregistrare.

2. Să primeşti un singur obiect, şi valoarea acelui obiect să fie estimată cu nivelul caracterului, dacă ai nivel 20 să primeşti un obiect de nivel 10-30 , dacă ai nivel 90 să primeşti un obiect de nivel 80-100. Şansa ca obiectul să fie foarte valoros să fie de 10% ar fi mult mai interesant.
Motiv: Dacă am nivel 90 şi îmi cade Cizme gri uzate...

Cu stimă;
Anghel Daniel ( Aiken )
 

DeletedUser

Guest
Am editat putin ideea acum sper sa va mai placa.In Special PWG.

Din cate am inteles eu ca propunerea sa se faca Poll trebuie sa aiba minim 5 de pro.Eu am 50 de pro-uri si nu a fost facuta poll.Sper ca un moderator sa vada asta.
 

DeletedUser

Guest
Am editat putin ideea acum sper sa va mai placa.In Special PWG.

Din cate am inteles eu ca propunerea sa se faca Poll trebuie sa aiba minim 50 de pro.Eu am 50 de pro-uri si nu a fost facuta poll.Sper ca un moderator sa vada asta.
 

DeletedUser

Guest
Pro....Să ştim şi noi când ne-am înregistrat...Aşa de curiozitate.:D
 

DeletedUser10625

Guest
Pro

Ar fi frumos. Ar crea impresia ca se gandesc la tine dezvoltatorii West-ului.
 

DeletedUser

Guest
Prontra , pentru a stii cand te-ai facut contul te uiti la medalia de Aventurier ;) Ce iti trebuie iteme cand tu primesti la fiecare munca/misiune? :)
 

DeletedUser

Guest
pro, ideea suna fain, dar ce faceti de ziua voastra? nu dati de baut, ideea ar putea fi extinsa, cu cat ai cinstit mai multi prieteni cu atat obiectul sa fie mai bun functie de LVL duel, misiuni (poate mie imi place sa ma duelez, iar altcuiva sa faca misiuni)
 

DeletedUser

Guest
Descriere:Ceva simplu.Deci sa zicem ca eu mi-am facut cont in joc pe data de 28.10.2010.Dupa un an(si dupa 2 si dupa 3 si tot asa) sa primesc la fiecare npc din saloon o misiune(inafara de cei specifici clasei de caracter) in care nu trebuie sa fac nimic.Va fi "ziua mea de nastere".Acolo voi primi un obiect la intamplare.Inafara de arme de aur.Va fi un cadou ca de Craciun decat ca voi gasi un obiect si un produs.

Pt cei se vor inscrie se va inregistra data.Pt cei care deja au cont le va aparea o casuta in care va trebui sa bage data inscreri.Daca o sti o bagi pe cea buna,daca nu o mai sti bagi una care vrei.Pt cei care nu sterg emailurile pot vedea data in care au primit mesajul de inregistrare.

Primesti de la un npc din salon(random) un obiect si un produs (tot random) (inafara de cele de aur) din partea tuturor npc-urilor.

Texul va fi: La multi ani! si textul de final va fi: Sper ca iti va placea cadoul!

Sansa sa primesti un obiect de lux sau de precizie/ascutit de la Maria sa fie de 10%
Sansa sa primesti un obiect de lux sau de precizie/ascutit de la Serif sa fie de 17%
Sansa sa primesti un obiect de lux sau de precizie/ascutit de la Henry sa fie de 13%
Sansa sa primesti un obiect de lux sau de precizie/ascutit de la Indian sa fie de 8%

De la oricine primesti doar un produs si un obiect! Cu exceptia celor de aur!


Avantaje:Un obiect in plus primit o data pe an,nu influenteaza multiacountul.
Dezavantaje: NU vad niciunul.

Pro/contra si motivul.




Poti schimba data ,,nasteri'' ? Daca da contra, multi vor abuza de asta

Daca nu,este o idee destul de reusita Pro

Deci astept un raspuns......Prontra
 
Sus